Zaloguj się do konta

Pszenica jak wyeliminować zapach stęchlizny?

utworzono: 2012/06/05 18:08
majer

Dostałem pszenicę i wygląda ona dobrze,ale pachnie lekko stęchlizną.Czy ją wyrzucić do śmieci ,czy też może da się ją np.pomoczyć w celu wyeliminowania zapachu.Chodzi o to czy taka pszenica będzie nadawała się do zanęcania i na przynętę,czy też załatwić sobie dobrą?
[2012-06-05 18:08]

Sitownik

Ja bym spróbował ją wypłukać ewentualnie dodać jakiegoś zapachu ( atraktora ) :)

Pozdrawiam Filip [2012-06-05 18:14]

viper1986

Jeśli ziarno nie posiada widocznej pleśni, dziwnego szarego nalotu, i jest całkowicie suche to próbuj moczyć.W innym wypadku lepiej wyrzucić, niż organizować sobie nadmiar pracy.
[2012-06-05 18:20]

majer

Cieszą mnie szybko udzielone odpowiedzi. Spróbuję pomoczyć,a potem w atraktorze jakimś jeszcze potrzymać.Jaki zapach polecicie na płoć ,wzdręgę i lina?Bo to głównie może mi podejść w czasie łowienia.
[2012-06-05 18:50]

rybka67

Jeżeli to kol.stanowi dla Ciebie problem to możesz ją przerobić na smakowity napój dla siebie.Smacznego. [2012-06-05 19:36]

Bernard51

Taką pszenice bym wyrzucil nasze powonienie nie wyczuje po wyplukaniu czy dodaniu atraktora zapach stechlizny pozostanie, chociaz my nie bedziemy tego czuc
[2012-06-05 20:03]

piotreks1990

Ja bym podczas gotowania, czy też parzenia pszenicy dodał olejku waniliowego dla zapachu. Olejek z natury jest gorzki, dlatego dodatkowo dałbym cukru wanilinowego z jedną torebkę. Ja tak robię i jest świetna pszenica zwłaszcza na nęcenie.
[2012-06-05 20:50]

majer

Zrobiłem tak-zagotowałem ,aż ziarna popękały ,poczekałem aż ostygnie i po odlaniu wody pszenice zmieszałem z suchą zanętą waniliową.A na marginesie to koktajlu nie będę ryzykował,ale podobno dieta pszeniczna jest dobra.Dzięki za rady.Pozdro
[2012-06-06 12:47]

Romuald55

Zadam przewrotne pytanie....czy zapach/dla ludzkiego nosa/jest tak samo odbierany przez ryby?...zapach mułu dla naszego nosa jest raczej....niezbyt miły.Dla ryb to normalność,bo tam jest ich pożywienie.Wiem z doświadczenia ,że nadpsuta zanęta ,czasem przyciąga ryby. [2012-06-06 13:36]

altershepi

Najlepiej jak wali od zanęty bimbrem :) wystarczy wrzucić garść a już uklejki brykają jak na walone :D heheh  a tak serio to jak trochę sfermentuje to nie przeszkadza bo alkohol pomaga w rozprzestrzenianiu się zapachu w wodzie... [2012-06-06 15:57]

Ernest755

wypłucz parę razy wodom i dodaj jakiegoś zapachu.
[2012-06-06 16:09]

Kaniac

wypłucz parę razy wodom i dodaj jakiegoś zapachu.

WODĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże, widzisz i nie grzmisz.

[2012-06-06 16:20]

wypłucz ją w wodzie i dodaj płynnego atraktora a jak nie będziesz miał atraktora to dodaj zwykły zapach waniliowy do ciast
[2012-06-06 17:31]

haja

To przez z rodzaj glona - na pszenicy która rośnie przy płodozmianie po ziemniakach - ten glon żeruje na ziemniakach i pozostaje w ziemi a następnie przedostaje się do zboża. Nadaje specyficzny zapach mące (stąd czasami gorzki chleb). Można się go pozbyć poprzez wymoczenie w serwatce kub kefirze które to mają działanie neutralizujące [2012-06-06 19:39]

ryukon1975

Mnóstwo różnych pomysłów ale.
1.Zanęta i przynęta powinny być według mnie zawsze świeże więc taka odpada.
2.Pszenica jest tania (przynajmniej u mnie) więc moczenie jej w kefirach o dodawanie innych "cudów" w celu jej uratowania przekroczy jej wartość a wynik tego działania niewiadomy.

Ja bym ją wyrzucił bez zastanowienia.
[2012-06-06 21:23]

owczarki

Mnóstwo różnych pomysłów ale.
1.Zanęta i przynęta powinny być według mnie zawsze świeże więc taka odpada.
2.Pszenica jest tania (przynajmniej u mnie) więc moczenie jej w kefirach o dodawanie innych "cudów" w celu jej uratowania przekroczy jej wartość a wynik tego działania niewiadomy.

Ja bym ją wyrzucił bez zastanowienia.

mądre słowa słuchajcie kolegi

[2012-06-06 21:30]

domin77

wyrzuć to idz na targ i kup ziarno dobrze przechowywane,a w domu nie trzymaj w torebce foliowej [2012-06-06 23:45]

Bernard51

Wiem z doświadczenia ,że nadpsuta zanęta ,czasem przyciąga ryby.
"Nadpsuta" przyneta jak najbardziej (kwasna-z fermetowana) ale nie splesniala
Z procesu gnilnego powstaje mul  zgnita roslinnosc liscie z drzew -przyklad
[2012-06-07 07:39]

owczarki

małe okazy mogą być zainteresowane ale większe niestety odstrasza popsuta pszenica
[2012-06-07 11:51]

majer

Tak jak pisałem wcześniej pszenica nie posiadała widocznego nalotu.Otoczenie w jakim była przechowywana miało zapach wilgoci i stęchlizny.Po wypłukaniu nie było nic czuć.Ugotowała się prawidłowo.Dodatkowo zmieszałem ją z suchą zanęta waniliową i wygląda i pachnie ładnie.Spróbuję taką jak zrobiłem.Ja mam problem ze zdobyciem pszenicy.Jakie rezultaty to się przekonam po kilku wypadach.Na pewno napiszę o efektach.
[2012-06-07 13:10]

majer

Niestety lipa wyszła.Nie wiem czy to wina takiej pogody,miejsca,czy tez faktycznie pszenica była zła.Jednak pojechałem na inne miejsce,wrzuciłem kilka garści i miałem brania.Zużyje cały zapas i po prostu w tym czasie zaopatrzę się w dobrą w 100% pszenicę.
[2012-06-20 09:58]

owczarki

u nas zawsze płotke trafisz byle by była dobrze rozgotowana pszenica i miąższ był na wierzchu bo ryby tylk to wybierają  [2012-08-13 12:27]