Zaloguj się do konta

Pstrągi 2016

utworzono: 2016/01/01 08:05

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

luxxxis

Mam,standard,z tym że na spinningowo je podaję,na bezczelnego czasem ze śruciną,czasem z czeburaszką,ale działają,są okresy-luty,że tylko tak na kepę piór co odbijasz od dna coś dostaniesz...Poniżej streamer i moja wstrętna paszczu... [2016-04-06 21:11]

Dawidns

Mój pierwszy wypad na muche i pstrążek 35 i 3 mniejsze [2016-04-23 21:48]

luxxxis

Dzisiaj zamykałem sezon na kropki,w zasadzie to pokleniować chciałem ale same potoki się wieszały...Zaliczyłem kilka rybek do 35-słabe 40 i dwa lipionki tej samej wielkości plus masę pustych pobić knotów.Generalnie było fajnie,cienka żyłeczka,delikatny kijaszek i super waleczne potokowce w doskonałej kondycji,każdy narowisty i ze świecy w świecę przechodził. [2016-04-29 14:33]

luxxxis

[2016-04-29 14:34]

kaban

Ty pokleniować ? Błacha cha cha (próba odzwierciedlenia mojego śmiechu) wybacz, ale nie wierzę :) Choć z drugiej strony ty niby ateista a ja wierzący i może się mylę... . [2016-04-29 18:47]

luxxxis

Ty pokleniować ? Błacha cha cha (próba odzwierciedlenia mojego śmiechu) wybacz, ale nie wierzę :) Choć z drugiej strony ty niby ateista a ja wierzący i może się mylę... .

A tak,pokleniować byłem..sukcesywnie mnie olewają sukinkoty...Zerknij na malusią blaszkę-celta 1,z tym do takiego potoka?:) Nawet żyłusię 18-nastkę miałem..i nic,same kropki...a kleni w bród...nie rozumiem tych ryb ale tropić nie przestanę [2016-04-29 18:59]

kaban

Z drugiej strony i tak ci zazdroszę bo wolałbym mieć taki problem, że kropki łowię a kleni nie. A tak mimochodem na takim "spacerniaku" (pierwsze zdjęcie z datą dzisiejszą) to w sandałach można łowić. Wy z północy łatwo macie... . [2016-04-29 19:11]

luxxxis

Taaa,łatwo...z lenistwa tam chodzę,mam całe 200m do rzeki.Pomiędzy tymi murkami są te szczwane klenie,wody do kostek,wąsko,zero krzaczka,do lustra rzeki 70cm..Olewają smużaki,wobki zaraz dno ryją,muchy zlewają,jedno w co czasem rypnie to obrotówka mini 0,1...Z racji warunków jedyna opcja to połów pod prąd...Masz na nie pomysł jakiś??? ich tam dużo i dużych...Poniżej jeden z nich,przeciętniak,złowiony zza jedynego krzaczka jaki tam był,teraz go nie ma już. [2016-04-30 10:40]

ryukon1975

U mnie krzaków nie brakuje. Mogę podesłać kilka sadzonek, za rok dwa jak podrosną będzie jak znalazł.:)) [2016-04-30 11:03]

Kondix

Witam wszystkich ;))
Zawitał do was nowy "narybek - Konrad" w świecie rzecznych połowów. Z waszych relacji wynika z tego, że ten najlepszy jak na razie okres na pstrąga był jakieś 3 miesiące temu. Ja jednak nie mogłem usiedzieć w domu po tym co zobaczyłem na tym forum. Pozwolenie  mam na wody PZW więc wybrałem się dzisiaj za pstrągiem na Wietcisę zgodnie z poradą luxxis, którą udzielił innemu użytkownikowi  (btw wielkie dzięki ! :)). Kawałek jest bo 30 km ale po dzisiejszym dniu bak zalany do pełna i chyba urlop biorę :D Pierwszy rzut pod drzewo, przekręciłem dwa razy i jest, tzn. był jakieś 5 sekund, po czym zrobił mały odjazd i się spiął :>. Nie byłem chyba na niego przygotowany, trochę zaspałem przy braniu. Po chwili wyskoczył zszokowany dwa razy z wody i ślad po nim zaginął. Nie potrafię ocenić wielkości jednak ponad wymiar miał na pewno. Dalej juz same maluchy, które udało się wyciągnąć bez żadnych problemów.
Zdjęcia załączę,  a co ! Takiego banana na mordzie to nie miałem już długo po powrocie z wędkowania :) Mimo iż dopiero wkraczam w ten świat jestem pełen optymizmu na kolejne wyjazdy :)
Mam jeszcze małe pytanko luxxxis, kto jest zarządcą Wierzycy na terenie Starogardu i gdzie można nabyć ewentualne pozwolenie ( tak chcę wkroczyć w twoje królestwo i  poczuć trochę adrenaliny ;D ).Jeszcze niedawno do parku to z kolegami od czasu do czasu na piwko się  skoczyło a widzę, że trzeba było też i z wędką :)
Pozdrawiam



  [2016-04-30 14:42]

Kondix

[2016-04-30 14:46]

luxxxis

A witam cię "nowy narybku"...Pierwsze pstrągi połowiłeś? no to wsiąkłeś maleńki na całego:) kolejny zarażony kropkoidozą...O Wierzycę pytasz...otóż rzeka ta jest dzierżawiona przez spółdzielnię rybacką troć z tczewa,całoroczne kwity-150zł,dniówka 15zł.Jej zalewy to eldorado białorybu i szczupłych w dobrych ilościach,pozostałe wody królestwo potokowca i lipienia---jednak tylko dla wtajemniczonych,99proc "napalonych" schodzi z niej o kiju,musisz znać odcinki,przynęty i takie tam...Łowi się głównie starych znajomych namierzonych wcześniej i w wybranych miejscówkach,jak masz blisko to daj mi znać i raz kiedyś możemy się spotkać,coś tam zawsze się o wodzie dowiesz od tubylca. [2016-05-01 13:49]

kaban

Lux co do kleni na priv i podam ci kilka myków:)  [2016-05-01 19:35]

drufus

i po ptokach [2016-09-01 15:20]

luxxxis

Nooo...Ja wczoraj tradycyjnie się z nimi pożegnałem na te cztery miesiące,zrobiłem króciutki dwugodzinny desant na najbliższy odcinek jaki miałem w zasięgu.Mało w nim wody,ziele wokół kosą pościnali,woda prześwietlona w każdej kropli...Bić od czorta ale same przedszkolaki i wszędobylskie kleniki. [2016-09-01 15:45]

luxxxis

[2016-09-01 15:46]

Fishing is my drug

Mam takie pytania czy ten kropek to tęczak??
  [2016-09-22 21:34]

Fishing is my drug

Mam takie pytania czy ten kropek to tęczak??
  [2016-09-22 21:36]

Fishing is my drug

[2016-09-22 21:36]

JOPEK1971

To nie tęczak,to nasz piegusek potoczkowy ;) [2016-09-22 22:35]

luxxxis

Trociątko,nie pstrąg,za srebrne,za dużo kropek na pokrywach skrzelowych,"kropki" nie są kropkami a raczej "iksami",rogówka oka i takie tam....to troć na mój gust. [2016-09-23 19:14]

Fishing is my drug

Na zdjęciu tego dobrze nie widać w sumie w rzeczywistości też to było słabo widoczne ale można było zauważyć delikatny rózowy pas  [2016-09-25 08:17]

Aratare

witam kolegow po kiju chcialbym sie spytac jakich przynet gumowych uzywacie na pstrągi poniewaz chcialbym sprobować złapać swojego pierwszego pstrąga w Inie moze jakieś podpowiedzi bardzo bym was prosil o porady z góry dziekuje :)  [2017-01-21 12:26]

luxxxis

witam kolegow po kiju chcialbym sie spytac jakich przynet gumowych uzywacie na pstrągi poniewaz chcialbym sprobować złapać swojego pierwszego pstrąga w Inie moze jakieś podpowiedzi bardzo bym was prosil o porady z góry dziekuje :) 

Przenieś się do Pstrągi 2017,wrzuciłem tam selfie mojego pudła . [2017-01-21 13:10]