Pstrągi 2015

/ 201 odpowiedzi / 69 zdjęć
metelik


Po pyszczku miarkując wygląda jak 'ferox trout' łac. Salmo ferox. Tylko skąd on tam? Wnioskuję, że złowiony w Polsce? Gdzie dokładnie? One występują wyłącznie w jeziorach oligotroficznych. Miałbyś może zbliżenie ryby?

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz (2015/04/12 12:25)

lukaszluk22


W weekend złowiłem 3 krótkie pstrągi. Dzisiaj złowiłem w swojej krótkiej "pstrągowej karierze" pierwszą 30-tkę:) Teraz czas na 40-tkę:) (2015/04/15 21:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik163477


Ostatnia wyprawa 6 ryb, głównie 30-taki, jeden spięty 40-tak. Niby nic szczególnego, bo łowiłem aż 2 godziny, a jednak....Chodzi o to, że łowiłem tylko i wyłącznie na przynęty na pojedynczych, bezzadziorowych hakach. Mam już dość kaleczenia ryb, które przecież trafiają z powrotem do wody. Na razie wygląda to bardzo obiecująco, jedno branie miałem blisko siebie i pstrąg nie miał żadnego problemu z zacięciem się na wahadle uzbrojonym w pojedynczy bezzadzior. Kolejne ryby potwierdzały regułę. Oczywiście nie jestem w stanie powiedzieć, ile ryb straciłem, prąd był bardzo silny a wtedy wiadomo, trudno wyczuć puknięcia. Jednak rezultaty były co najmniej zadowalające i zachęcam wszystkich do eksperymentowania - można zacząć od paru przynęt na próbę, nie jest to duża inwestycja ani czasu, ani pieniędzy. Postaram się w najbliższym czasie nakręcić filmik na dowód, że to działa. (2015/04/16 18:34)

wedkarz2309


Dzisiejszy wypad na górską rzekę, zaowocował X pstrągami, w tym rodzynkiem na 47 cm. Co prawda nie PB, ale na dzień dzisiejszy, jest to największy samczór, z jakim miałem do czynienia.
(2015/04/22 23:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pienio81


piękniś. gratulacje (2015/04/23 18:52)

u?ytkownik163477


Faktycznie, piękna bestyjka, takie łowić to czysta frajda. Luxxxis: kolega łowił parę tygodni temu gościnnie na Wierzycy, dużo nie połowił, ale był zachwycony klimatami, nakręcił filmik https://youtu.be/hDt0Kx0VbKg (2015/04/23 19:04)

u?ytkownik163477


https://youtu.be/82KQDfnzos8
Ostatni wypad był niesamowity, po paru dniach beznadziejnej pogody pstruhy zaczęły nadrabiać straty. Efekt? Potrafiłem wyciągnąc około 10 rybek z jakichś 5 metrów rzeki, stały stadami i rzucały się na wszystko, co wpadło do wody, nic nie robiąc sobie z porad fachowców, którzy zalecają, by płoszyły się na widok wyciąganych współbraci. Krnąbrne jakieś czy co? Nie padła co prawda żadna większa sztuka, ale parę trzydziestaków walczyło ładnie. Jeśli chodzi o ilość to po pierwszych 20 przestałem liczyć, fajne są takie dni, można naładować baterie. Prosiłbym uprzejmie moderatora o wklejenie linku do filmiku, tak żeby się ładnie wyświetlał, mi się to prawie nigdy nie udaje. (2015/05/09 06:54)

lukaszluk22


Ja w piątek w rzece w okolicach Wałcza zapiąłem swojego jak dotąd największego pstrąga, miał ok. 40 cm, ale niestety zrobił wielki kocioł w wodzie i się spiął. Walka zupełnie inna niż łowionych dotąd mniejszych ryb. Dzisiaj na pocieszenie w swojej rzeczce niedaleko Kołobrzegu złowiłem  sztuki 27 i 25 cm.  (2015/05/11 23:33)

u?ytkownik7201


Dziś, na rzece którą ostatni raz odwiedziłem w lutym, kilka sztuk z przedziału 30 +, kilka wyjść do wahadła. (2015/05/17 18:09)

frgrzesiek


heja.

dzisiejszy wypad na kropki był z rodzaju "dzień wariata".początek na Wietcisy odc.AGD(dla tych co wiedzą)..hmm..w zasadzie co rzut to branie..wielkoscia nie powalały,tylko jeden miał ledwo 30cm..po 20 kropkach przestałem liczyc..no i trafila mi się kontrola PSR.de facto pierwszy raz wiec mile byłem zaskoczony.gadu-gadu trochę, rozeszliśmy się z panami,kazdy w swoja strone.ja w kierunku ujścia do wierzycy,panowie w przeciwną.przed samym ujściem,co ja PACZE:siedzi trzech gości i napierdalaja na robaka.wk..rw na maxa bo kłusoli nie trawie jak teściowej.ich trzech,wiec nie startowałem do nich tylko w tył zwrot i zapieprz za strażnikami,ledwo płuc nie wyplułem ale jeszcze ich złapałem.takze panowie ruszyli we wskazane miejsce i ich scigneli.ja się na oczy nie pokazywałem bo często tam parkuje autem a szkoda by było żeby przy okazji kiedyś zniszczyli..także jeden dobry uczynek więcej;))a co do rybek?wierzyca obdarzyła wszystkim po trochę!!najpierw okonek,potem niewielki szczupaczek(jakies 30 cm)a potem przy samym moście drogowym kropas 40 cm i kleń 45cm.heh..kenisko pełne ikry wiec ciężkie było.moje potrzeby zostały zaspokojone w pełni i ruszyłem w strone auta..plecak i wedke wrzuciłem do srodka i kuwa cos mnie tknęło żeby zapasowa wedke przełozyc z bagażnika do srodka...chwila nieuwagi i jeb-szczytowka ułamana.az przysiadłem na ziemi i nie wiedziałem czy się smiac czy płakać.no trudno,bywa.

także dzień pełen wrazen..


ps.wszystko wróciło do wody;)w niedziele wracam jeszcze raz je złowic;)

(2015/05/28 15:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


Ja dziś ładnego byczka wytargałem. Oczywiście C&R! (2015/05/29 17:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lukaszluk22


Piękny:) mierzyłeś go? (2015/05/30 10:56)

grisza-78


Niecałe 50 cm. Pływa dalej. A jeszcze filmik dorzucę ;)
(2015/05/30 15:23)

lukaszluk22


Super filmik,  ja mam kilka fotek z ostatnich polowań, ostatnio w okolicy Wałcza złowiłem dwie sztuki, większa 29cm ( na fotce już po sesji, mierzeniu i powrocie do swojego domku), dzisiaj u siebie na rzeczce chwyciłem 30 cm pstrążka:)  (2015/05/31 22:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


Poprawiłem swój filmik. Teraz dużo lepiej. Pozdro. (2015/06/01 11:34)

ziko123


Ostatnio trafiły mi sie 2 40 na spadzie rzeki do zakola.......Na małą obrotówke która nie ruszała skrzydełkiem lecz szła płytko po wodzie. (2015/07/28 08:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ziko123


1 niestety mocno chapsnął obrotówke i już nie dało się go uratować..2 plywa w swoim środowisku
(2015/07/28 08:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lukaszluk22


Ładne grubaski, moja rzeczka strasznie zarosła i mam utrudniony dostęp. W sobotę popróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. (2015/08/06 20:14)

Piotr 100574


Grisza78,mi to na zdięciu wygląda bardziej na troć jeziorową niż na potoka,identyczne żyją u mnie w jeziorze,są czysto srebrne z czarnymi kropkami jak twój na zdięciu,jak są już wielkie około metra mają również złotawy kolor (2015/08/06 22:11)