Pstrągi 2015

/ 201 odpowiedzi / 69 zdjęć
Jak w tytule,sezon 2015 uważam za otwarty.Potoczki dziś jako tako współpracowały,wyjąłem kilka ryb,jakieś mi tam spadły.Do fotki pozują 3 szt,mierzone na oko,słabe 50,43,40.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Jakby nie było to muszę czekać do 1 lutego i mogę tylko pozazdrościć takiego początku sezonu. (2015/01/01 17:24)

wedkarz2309


Po Twoich zdjęciach, to aż wstyd pisać o swoim otwarciu - gratuluję, szczególnie "50". Brzegi rzeki paskudne, ale za to jakie ryby w niej pływają!



2015, uważam za otwarty! A pomógł mi w tym pstrąg potokowy, który miał 36 cm. Dalej było już z górki.
Ostateczny wynik, to kilka pstrągów do 40 cm i lipień 30 cm.
Ryba dnia, którą oceniłem na 42-43 cm, została spartaczona.

Otwarcie udane? Zdecydowanie tak, aczkolwiek jest niedosyt.
(2015/01/01 19:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Po Twoich zdjęciach, to aż wstyd pisać o swoim otwarciu - gratuluję, szczególnie "50". Brzegi rzeki paskudne, ale za to jakie ryby w niej pływają!



Bez paniki panowie...każdy potok,bezwzględnie każdy jest rybą wartą całodniowej tułaczki po wertepach,ta cała otoczka wokół niego to istna MAGIA...Szum rzeki,powalone kłody,woda pieniąca sie na bystrzach...to za tym bładzimy myślami,a ryba? jak śmignie to dobrze jak nie to i tak wracamy z naładowanymi na full akumulatorami...Moim noworocznym postanowieniem jest powojować z dziadkiem tego kropka co go na kolanach trzymam...


(2015/01/01 20:24)

grisza-78


I ja sezon zacząłem. Jak na kilka kilometrów marszu po krzakach, wycisk był. Niestety dziś nawet kontaktu z rybą nie miałem, ale to wina brudnej, wysokiej wody. Jutro skoro świt do ataku w inne miejsca. Pozdrawiam łowców piegowatych, a wam koledzy gratuluję udanego otwarcia ! (2015/01/01 20:39)

adam500


I ja sezon zacząłem. Jak na kilka kilometrów marszu po krzakach, wycisk był. Niestety dziś nawet kontaktu z rybą nie miałem, ale to wina brudnej, wysokiej wody. Jutro skoro świt do ataku w inne miejsca. Pozdrawiam łowców piegowatych, a wam koledzy gratuluję udanego otwarcia !

jak zawsze hehe wędkarz teoretyk hehehe dziecko z komputera  (2015/01/01 22:00)

grisza-78


I ja sezon zacząłem. Jak na kilka kilometrów marszu po krzakach, wycisk był. Niestety dziś nawet kontaktu z rybą nie miałem, ale to wina brudnej, wysokiej wody. Jutro skoro świt do ataku w inne miejsca. Pozdrawiam łowców piegowatych, a wam koledzy gratuluję udanego otwarcia !

jak zawsze hehe wędkarz teoretyk hehehe dziecko z komputera 

Dziecko powiadasz?..... Pewnie mógłbym być twoim tatą chłopcze ;) (2015/01/01 22:49)

rafal-idler


I ja sezon zacząłem. Jak na kilka kilometrów marszu po krzakach, wycisk był. Niestety dziś nawet kontaktu z rybą nie miałem, ale to wina brudnej, wysokiej wody. Jutro skoro świt do ataku w inne miejsca. Pozdrawiam łowców piegowatych, a wam koledzy gratuluję udanego otwarcia !

jak zawsze hehe wędkarz teoretyk hehehe dziecko z komputera 



Grzegorz, czyżbyś się osobistego trolla-hejtera doczekał? :/ Co za ludzie....Wracając do tematu to ja na rozpoczęcie sezonu muszę czekać przynajmniej do połowy lutego.luxxxis piękne pstrągi, gratuluję udanego początku. Oby tak gryzły cały sezon ;) (2015/01/02 17:49)

grisza-78


I ja sezon zacząłem. Jak na kilka kilometrów marszu po krzakach, wycisk był. Niestety dziś nawet kontaktu z rybą nie miałem, ale to wina brudnej, wysokiej wody. Jutro skoro świt do ataku w inne miejsca. Pozdrawiam łowców piegowatych, a wam koledzy gratuluję udanego otwarcia !

jak zawsze hehe wędkarz teoretyk hehehe dziecko z komputera 



Grzegorz, czyżbyś się osobistego trolla-hejtera doczekał? :/ Co za ludzie....Wracając do tematu to ja na rozpoczęcie sezonu muszę czekać przynajmniej do połowy lutego.luxxxis piękne pstrągi, gratuluję udanego początku. Oby tak gryzły cały sezon ;)

No w końcu go mam ;) U nas na Brdzie znajomi też wczoraj połowili. Ja pojechałem gdzie indziej i to był błąd. Jutro 7.30 ruszam. Wstawię jakieś fotki, jeśli coś "ugryzie". (2015/01/02 18:37)

wedkarz2309


Drugi tegoroczny wypad (za pstrągiem), za nami.
Było bardzo ciężko, gdyż przynęty były odprowadzane, a jak już zdecydowała się ryba na "muśnięcie", to po chwili spadała (tak, każdy z nas - było nas trzech - spiął po przeszło 40 cm rybie).
Jednak, coś się udało wyjąć, a rybą dnia, był równo 50 cm pstrąg, który jest moją nową życiówką.
Zadowolony? Zdecydowanie tak, jednak po spiętej "45", mały niedosyt pozostaje.
(2015/01/04 08:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik7201


Wymiar, "chudzinka" nabiera wagi w rzece., większy spadł. (2015/01/04 15:31)

nicponios


INFORMACJA dla wszystkich wędkujących na rzece KAWCZAWA w miejscowości Legnica i powyżej. Od "spiętrzenia" wodospadu powyżej mostu na ul. Jaworzyńskiej do ujścia rzeki Czarnaobowiązuje zasada ZŁAP I WYPUŚĆ, CATCH & RELEASE oraz używanie haków jak i kotwic bez zadziorów.
Dzięki i pozdrawiam (2015/01/04 17:54)

luxxxis


Wczoraj pomimo psiej pogody,wiatru 80km na godz,zacinajacego deszczu,wysokiej mętnej wody i gderajacej żony postanowiłem podreczyć kropeczki.Zaraz na początku,w kilku pierwszych rzutach jak mi nie piznie.....w samym nurcie,jakbym ubota podciął...Widzę łobuza dopiero po minucie,tak ciężko było go oderwać ,teraz odjazd za odjazdem pod powierzchnią wody,młynki,świece,kumite..;) Do reki podprowadzam a on nie chce...zaś gnie kija i chyc na środek,piekny jest jak marzenie,potężny samiec,takiego jeszcze nie widziałem nawet,życiówka pobita a to ponad czwórka...wtedy wpizdu naszło mnie olśnienie-jezu,ja mam 18-nastkę na szpuli....klenie na nią łowiłem....jakby mi ktoś dywan spod nóg wyciagnął...Dobrze że kolos już nieco umęczony,powolutku do rączki jedzie po powierzchni,jeszcze ze dwa centymetry...juz go tykam paluszkami i wtedy magiczne CYK następuje...Pekła zyłka,ta na kiju i chyba ze dwadzieścia mi w głowie,widzę tylko jak mój potok powoli odpływa z twisterem w nozyczkach.Alzhaimer zebrał straszne żniwo...Potem na osłodę wyciagam jeszcze dwie marne czterdziestki,dramat,wracam do domu mokry jak gęś,żona od progu warczy jak pitbul,moje ego podeptane,kleniowo potokowy spisek,szara sieć układów....
(2015/01/05 08:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tstaros


Zazdroszczę Wam chłopaki tych górskich rzeczek i możliwości pouganiania się za rybami w styczniu. Połamania. (2015/01/05 10:58)

Jędrula


Piękne rybki , gratuluję . (2015/01/05 11:39)

luxxxis



Ładne kropki. Co to za model Millenium ?

Perch,do 18g wyrzut,2,7dł,kręcioł z tej samej stajni Manta bodajże.Miałem trzy fajne komplety Dragona ,kije plus kołowrotki,jednak z dwa miesiące temu dwa z nich zostawiłem w aucie a jednego,tego percha właśnie zabrałem na ponton.Po spływie brakowało szyby w drzwiach i tych kijków wpizdu,jak dowiem się kto mi taki numer wyciął to będzie łachudra swoją wątrobę ciagnąć po najdłuższej ulicy w Starogardzie. (2015/01/05 12:59)

Jędrula



Ładne kropki. Co to za model Millenium ?

Perch,do 18g wyrzut,2,7dł,kręcioł z tej samej stajni Manta bodajże.Miałem trzy fajne komplety Dragona ,kije plus kołowrotki,jednak z dwa miesiące temu dwa z nich zostawiłem w aucie a jednego,tego percha właśnie zabrałem na ponton.
Po spływie brakowało szyby w drzwiach i tych kijków wpizdu,jak dowiem się kto mi taki numer wyciął to będzie łachudra swoją wątrobę ciagnąć po najdłuższej ulicy w Starogardzie.






Wielki błąd stary , nic , dosłownie nic nie można zostawiać w samochodzie , szczególnie na widoku .




(2015/01/05 13:38)

pikemeister


38, 36, 30 cm...dzień udany .wstawił bym fotki...ale nie chce mi się obrabiać...( max 100 Kb..) MODERATORZY ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!! (2015/01/05 16:36)

Fred 79


pikemeister no niestety tak tu jest i niestety chyba będzie dalej, gdzie jeden z najważniejszych elementów na forum czyli nasze zdjęcia ryb które powinny błyszczeć w pięknej rozdzielczości są olewane. Poczytaj trochę na forum wędkuje a znajdziesz sposób przez imageshack ;) (2015/01/05 20:16)

grisza-78


Maluszek, ale na początek sezonu dobre i to. Pozdro! (2015/01/05 20:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.