Zaloguj się do konta

Pstrągi 2013

utworzono: 2013/01/02 14:33
luxxxis

Efekt niedzielnego,krótkiego wypadu to trzy ryby w granicach 40 cm,+ jedno niewcięte bicie,pozuje pierwszy,potem nastał armagedon-śnieżyca jak diabli,-7 st i zerwał się huragan jakowyś,wyjęcie aparatu spod kurtki  byłoby samobójstwem:) Co dziwne-rzeka wyrażnie ożyła podczas tej zawieruchy,widoczność spadła jak diabli,wicher słał wabiki gdzie chciał,oczu nie szło podnieść  do góry,a przez godzinę (bo tyle wytrzymałem) podebrałem 2 szt i jednego nie wciąłem.Ogólnie-ryby się ruszyły po krókim 2-3 tygodniowym słabszym okresie brań,zmieniły stanowiska,rodzaj pokaarmu,teraz prym wiodą żaby,wobki-niet...:)
[2013-03-13 18:06]

robertxxx62

Witam ! HEHEHE Gratuluje wytrzymałości no i kropka , ja też w sobotę albo w niedziele miałem wyskoczyć gdzieś ale jednak odpuściłem w ten armagedon :) . Ten weekend ma być w miarę ok to trzeba będzie wyskoczyć . Pozdrawiam !
[2013-03-13 18:22]

sasklosz

To fakt że zmieniły stanowiska i na wobki mizernie a na żabki nie próbowałem, ale może jutro choć chwilę bo urlop mi się kończy :-)
[2013-03-13 19:00]

Koby

dlatego właśnie  nie ma ryb w wodach bo łowią niedoinformowani  ludzie . A dlatego wykłusował bo; złowionego pstrąga na robala powinien szybciutko wypuścić ,niewymiarowe to dwa  a trzy to limit !          

Dlaczego wykłusował na robala jak to woda nizinna była?? To że niewymiarowe to już przestępstwo!

[2013-03-13 19:04]

luxxxis

To fakt że zmieniły stanowiska i na wobki mizernie a na żabki nie próbowałem, ale może jutro choć chwilę bo urlop mi się kończy :-)

To spróbuj,podaj żabę pod drugi brzeg,nie ściągaj tylko kontroluj spływ,pod twoim brzegiem zatrzymaaj ją na chwilę,pograj nią,pozwól spłynąć meter,może dwa...I tak do skutku...Ja zawsze starałem sie podrabiać naturę,oryginalne żabska są niemrawe,nie płyną jak szalone,nurt je niesie,jak wskoczy do wody to powalczy tylko chwilę,potem spłynie...Zimne pstrągi nie są pełne agresji jak ich letnie odpowiedniki,rzadko pogonią przynetę,wolą poczekać i nie trawić niepotrzebnie energi  na woblera śmigającego nurtem. Teraz stoją zawsze na ciemnym podłożu,jeszcze po trochu na spowolnieniach,trochę przy bystrzach,lubią teraz okolice brzegów nie głównego nurtu.Czatują na żaby budzące się po zimie.
Swoje płazy zbroję zawsze w płaskie,lekkie główki-2-3 grmax,lekko podginam je do góry aby główka zadziałała    jak ster wynosząc żabkę ku powierzchni,tak żebym ją widział i  grał nią dobrze.To nic że pod nią metr wody,potok predzej zaatakuje przzynetę którą ma nad głową niż tą na wysokoścci pyska.
[2013-03-13 19:33]

sasklosz

Jutro wypróbuję, tylko że mam same zielone a coś mi instynkt mówi że lepiej na brązowe 
[2013-03-13 20:07]

sasklosz

Co jest Panowie! nie chodzicie na kropy:-) Po dzisiejszym wypadzie tylko kontakt wzrokowy
[2013-03-17 13:23]

jacek38l

cały tydzień co drugi dzień bez kontaktu czy się obraziły? [2013-03-17 17:10]

robertxxx62

Witam ! Ja dzisiaj byłem na chwileczkę i lipa , wiało było dosyć zimno i jeszcze na dodatek kra płynęła a kropy się pochowały i zero kontaktu z nimi :( Kiedy ta wiosna w końcu przylezie ? Pozdrawiam!
[2013-03-17 17:35]

GERDA

Witam! Dzisiaj 4 godz na naszym ciurku z kolegą kobikobi1, ja cztery krótkie kolega dwa krótkie i wyjście jednego pod 40. Nadzieje wielkie wyniki mizerne:(

Pozdrawiam!!!

[2013-03-17 19:31]

Witajcie dziś pstrągom zafundowałem zimowy nalot owadów:D Co prawda miały to daleko ale jednego większego 30+ wyprowadziłem z nory. Podpłyną i odprowadził około metra jednak bez agresji .To wystarczyło by machać sznurem we wszystkie strony przez przeszło 3 godziny .Efekt to jeden 20staczek cóż ważne że otwarłem "sznurowanie wody" :) [2013-03-17 19:47]

Może było by lepiej ale ktoś łowił wcześniej i popłoszył "moje" bestie, dodatkowo latały kaczki i marzły przelotki.
[2013-03-17 19:57]

A to powrót "agresora" do wody .Obiecał ze w 2015 da Mi popalić  :)
[2013-03-17 20:24]

drufus

Dziś dwa spady jeden wyjęty, niestety nie wymiarowy.
Rzeka Szreniawa
[2013-03-18 14:49]

pasza2002

Witam.
Mam przyjemność pierwszy raz pisać na forum,jednak treść i zdjęcia pięknych rybek obserwuję od początku.Nigdy nie interesowałem się spiningiem,a co za tym idzie w odstawce był też pstrąg. Od kilkunastu lat bawię się z muchą i rybką nr 1 dla mnie jest lipień.Jednak zimą siedząc i rozmyślając jak to długo będzie trzeba znowuż czekać do tego czerwca,by móc sobie połowić jakiś nieznany głos przemówił do mnie spróbuj, może akurat i tak zaczęło się. Godziny przy komputerze,kolejne na kompletowaniu sprzętu i tak pełen optymizmu wyruszyłem nad wodę. Pierwsza wyprawa jeden spad i jedno odprowadzenie przynęty pod nogi,jednak zapał nie zmalał,a wręcz przeciwnie.Druga wyprawa 4 godz bez kontaktu z rybką. W sobotę postanowiłem spróbować po raz kolejny efekt jeden trzydziestaczek,ale jakże ważny,bo ten pierwszy. Ta rybka udowodniła mi,że warto spróbować czegoś nowego a lepsze dni i większe rybki przyjdą z czasem. Pozdrawiam wszystkich, którzy poświęcili trochę czasu na czytanie i życzę udanego sezonu.
[2013-03-18 22:41]

marecki27-1979

Brawo kolego,ja kilka dni temu złowiłem swoje pierwsze w życiu tęczaki,mam juz na koncie potokowce.Moje teczaki są w wątku kanał ciepły dolna odra.
Pozdro i sukcesów życzę
[2013-03-18 23:41]

rzepaBrd

Początek marca ok, parę ładnych kropek kilka mniejszych i jeden 42cm (polecam filmik mój filmik https://www.youtube.com/watch?v=yPcMzJp9ME0 ) Koniec marca niestety bez brań :(.  [2013-03-19 08:10]

sasklosz

Generalnie po wpisach wnioskuję że wszędzie jest spadek ilości brań i kropy w większości przypadków chyba zmieniły stanowiska.
[2013-03-19 20:10]

marecki27-1979

Byłem dzisiaj,dona odra w Gryfinie 1 teczowy 25cm,oczywiście pływa w wodzie dalej dodatkowo okonki.Oto tęczak:
[2013-03-19 21:58]

marecki27-1979

I druga fotka
[2013-03-19 21:59]

Na razie lipa topniejący śnieg wywindował poziom wody ostro w górę więc odpuszczam.

Dodatkowo płynie straszny syf z dróg.

Mam nadzieję że zleci do  tej soboty/niedzieli.
[2013-03-20 20:37]

Dziś lipa jedyny kontakt z pstrągiem to ten na foto  :(

[2013-03-23 19:48]

sasklosz

wygląda na to że to robota wydry
[2013-03-24 08:07]

drufus

Dziś jeden 38cm rzeka Szreniawa
[2013-03-28 20:25]

drufus

Dziś jeden 38cm rzeka Szreniawa
[2013-03-28 20:44]