Pstrągi 2013

/ 327 odpowiedzi / 87 zdjęć
wedkarz2309


Wczorajsze pstrągi, niezbyt skore do współpracy - bardzo niechętne brania, 5 ryb na kiju: 3 spięte, 2 wyjęte.

Kolejny na Kobika - 31 cm. (2013/01/20 21:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

steelhead


Witam

Jak sytuacja na froncie?. Ostatnio byłem 19-tego bez kontaktu z rybą. Wybieram się w niedzielę jak coś złowie to dam znać. Trzymajcie się ciepło!.

(2013/01/24 09:48)

steelhead


27 stycznia - lipa. Kontakt z rybą jedynie wizualny. Fotka stara dla zaostrzenia apetytów :-). Pozdrawiam   (2013/01/28 21:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


W mroźną (-15) sobotę, ekstremalne łowienie i wyjęte 4 (krótkie) i 3 spięte (w tym życiówka, ok 40 cm).

Tak wyglądał zestaw po kilku rzutach: (2013/01/29 10:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


Natomiast wczoraj, zawitał na kiju taki oto żarłok (32 cm), który miał w pysku na wpół strawioną płotkę(?) i zaatakował woblera z "letnim impetem"...:) (2013/01/29 10:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik141921


witam jak widać nie wszędzie jest jeszcze okres ochronny pozazdrościć (2013/01/29 16:52)

Mateusz D


dobrze że rzadko bo to tęczak ;)

A co to tęczak gorszy pstrąg? Dziki, duży tęczak to bardzo wymagający przeciwnik. I jak już ktoś musi zabijać pstrągi, to osobiście wolę żeby to były tęczaki niż nasze rodzime potokowce.
Pozdrawiam (2013/01/31 01:31)

khakiprichi


dobrze że rzadko bo to tęczak ;)

A co to tęczak gorszy pstrąg? Dziki, duży tęczak to bardzo wymagający przeciwnik. I jak już ktoś musi zabijać pstrągi, to osobiście wolę żeby to były tęczaki niż nasze rodzime potokowce.
Pozdrawiam

Wszystko się zgadza, zgadza się  też to że żywi się narybkiem potoka między innymi,
to nie nasza ryba i nie powinno jej być,u mnie nie ma na szczęście ;)
(2013/01/31 06:23)

khakiprichi


45,5cm
wiele ładniejsze od tęczaków bo nasze ;) (2013/01/31 06:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


Przepiękne pstrągulce... :D

A ten 45 cm, to prawdziwy kaban, niespotykanie wysoki... :D (2013/01/31 09:55)

pikemeister


powyżej 40 to już ładny kropek!! Gratki :) (2013/01/31 17:39)

Mateusz D


dobrze że rzadko bo to tęczak ;)

A co to tęczak gorszy pstrąg? Dziki, duży tęczak to bardzo wymagający przeciwnik. I jak już ktoś musi zabijać pstrągi, to osobiście wolę żeby to były tęczaki niż nasze rodzime potokowce.
Pozdrawiam

Wszystko się zgadza, zgadza się  też to że żywi się narybkiem potoka między innymi,
to nie nasza ryba i nie powinno jej być,u mnie nie ma na szczęście ;)
Potok też jest kanibalem...  Więc ten argument w ogóle do mnie nie trafia. Głównym pożywieniem pstrągów w małych ciurkach są przede wszystkim bezkręgowce i ryby towarzyszące np głowacze. Oczywiście nie pogardzą płotką bądż ciernikiem. Nigdzie w literaturze nie spotkałem się z Twoim stwierdzeniem, że pstrągi tęczowe wyjadają narybek potokowców. Pstrągi najczęściej żerują na tym czego w danym momencie jest najwięcej do zjedzenia, dużo łatwiej jest mu się najeść kiełży czy chruścików, które często same wpadają mu do pyska ;-) niż polować na rybki, szczególnie na małe potokowce :-) Idąc dalej tokiem Twojego rozumowania karp to też nie NASZA ryba. W USA w podobnych rzeczkach co Ty wędkujesz, a nawet mniejszych żyją wszystkie trzy gatunki pstrągów i o dziwo wszystkie mają się dobrze, bym powiedział, że nawet dużo lepiej niż u nas same potokowce ;-)
Nie byłbym taki pewny, że w rzekach w których wędkujesz nie ma tęczaków :-) Powiem Ci coś w tajemnicy... w każdej są ;-P
Gratuluję pstrągów, ja jeszcze sezonu nie zacząłem, dla mnie osobiście jest jeszcze za wcześnie.
Pozdrawiam Ciebie Dawidzie

(2013/02/01 01:27)

andrzej74


Dziśiejszy efekt wędkowania pstrąg 35cm

(2013/02/03 19:59)

kalbares1


coś papuśne te pstrągi po zimie?! (2013/02/03 20:23)

Pikens


Byłem wczoraj i nic przeszedłem z 5-6 km mojej rzeczki poza śladami ucztowania wydr nic ... (2013/02/03 21:19)

khakiprichi


Dzisiaj jeden wyjęty poniżej wymiaru,jeden spad i kilka wyjść i puknięć,
brania bardzo leniwe i wymuszone długim obławianiem miejscówek ;)
przy okazji testy swoich wobków wypadły pozytywnie ;) (2013/02/03 22:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

1zibi


Mój pierwszy wypad 01.02.2013r w plusowej temperaturze okazał się całkiem poprawny.W ciagłym deszczu przez 4 godziny dwa brania i dwa wyholowane 43 cm i maluszek 30 cm wróciły do wody. Niestety przez swoje niedopatrzenie zdjęcia z komórki pofruneły z przyczyn technicznych chyba w kosmos.Stan wody bardzo wysoki, natrafiłem na dwóch ,,spacerowiczów" z pobliskiej wsi bez wędek na mój widok odbili w las, szkoda ryb bo raczej na grzyby nie wyszli. Dużo zaczepów 1 guma i 1 blacha została w wodzie czyli normalka przy takiej wodzie polary mało się przydały. (2013/02/04 14:19)

Pikens


był ktoś na Szreniawie ? albo innej rzece w okolicach krakowa ?
(2013/02/05 13:31)