pstragi

/ 9 odpowiedzi

mam pytanie jakie obrotowki sa najlepsze na pstragi

kadab

dobre sa mepsy rozmiar 1,2 dobrze pracuja od razu jak wpadna do wody dobra jest dwojka z pomaranczowa paletka w czarne kropki.Teraz malo lowie na obrotowki ale jak lowilem to te sie sprawdzaly i do tej pory mam je w pudelku (2011/02/06 10:27)

pienio81

witam.ja polecam również blaszki mepsa jak wyżej oraz meps long cały czarny rozmiar do 3,oraz blaszki celta rubleks w kolorze mosiądzu do rozm 2 pozdrawiam (2011/02/06 11:15)

kazek71

Witam. Ja osobiście używam efezet 1,2 lub dragona aglia 1.2. Pozdrawiam (2011/02/06 20:02)

pstrag222

Rękodzieła to jest najlepszą przyneta na pstraga (2011/02/07 08:06)

kaban

Jeżeli ktoś ma możliwość zdobycia obrotówek od "złotej rączki",która(zazwyczaj który) łowi w naszych rzekach to prawdopodobnie będzie ideał.Z braku takiej możliwości mogę polecić Meepsy o skrzydełku long lub comet w rozmiarach od 1 do 3,a kolor to miedź,złoto i matowe srebro.To moje typy,ale co region to inne preferencje pstrągarzy. (2011/02/07 14:05)

alanbelon

Na pstrągi/rozumiem że potokowe/najlepiej sprawdzały mi się effzetty przeznaczone na ...pstrągi tęczowe,w kolorze ciemnoniebiesko-czerwonym z czarnymi paskami,oraz nieśmiertelny Mepps black-fury czarny w żółte kropy,najbardziej w dni słoneczne,wietrzne i w mętnej wodzie nr 2i3,a w upały nr1i0.Tylko nie prowadż ich pod prąd a łukiem.fajne są też Veltiki Rublexa,ale trudno dostępne i nie tanie,ale kupuj tylko te z napisem made in France.A tak w ogóle to daj spokój obrotówkom,jest teraz sto typów lepszych przynęt.Serio.Pozdro. (2011/02/08 21:20)

SiwyDym

to juz zalezy od ciekawiacych cie wzorów kolego.ja uzywam wirówek na kropki w rozmiarze od 0 do 3(ale to na dużych rzekach).przeważnie od 0 do 1 lub 2.najlepsze efekty przewaznie mam na obrotówki czerwone w czarne lub białe kropki,moga byc paski.srebrne i złote longi lub comety dobrze sie sprawdzaja,czasami miedzianego skrzydełka mozna uzyc ale to w pochmurne dni(mi sie tak sprawdza)pozdrawiam (2011/02/09 13:31)

duken33

Ja zazwyczaj łowię na srebrne :) (2011/04/25 21:22)

piotr0111

Dla mnie obrotówka na pstrąga to przyneta nr.1 . .Najczęściej używam rozmiarów 1 i 2 . Latem w bardzo ciepłe dni używam czarnych w różnokolorowe kropki lub inne w ciemnych kolorach. Wiosną warto użyć obrotowek w kolorze zielonym imitujacym zaby , srebrnych i innych ladnie odbijajacych promienie sloneczne. Jesienią ograniczam się do tych ciemniejszych i w kolorze miedzi. Zimą warto użyć większych obrotowek o jaskrawych kolorach. Oczywiście dość często zdarzają się wyjątki ,dlatego warto kombinować. Pozdrawiam (2011/04/26 10:56)