Pstrągi z gruntu?

/ 9 odpowiedzi
witajcie mam takie pytanie czy ktoś z was łowił pstrągi z gruntu na fileta lub żywca? bo słyszałem ze biorą. Czy to w ogóle ma sens i czy warto spróbować? 
Mateusz997Pila


Na wodach górskich jest to zabronione, na normalnych nie jest.
Sam osobiście nie próbowałem, sam narazie czekam na swojego pierwszego 'dzikiego' pstrąga.
Musisz małego żywca zastosować, choć osobiście myślę, że lepiej na muchę, wobka/blaszkę sprowokować pstrąga do brania.
Pozdrawiam (2011/03/16 23:20)

kick


na słonecznicę na spawik spróbój (2011/03/17 09:59)

ijek


tylko ze u nas slonecznice nie wystepuja wiec dlatego napisalem ze na fileta z plotki wymiarowej bo nie założę  ploci 15 cm na pstraga  (2011/03/17 14:57)

kick


tylko ze u nas slonecznice nie wystepuja wiec dlatego napisalem ze na fileta z plotki wymiarowej bo nie założę  ploci 15 cm na pstraga 

to sprbój na podrywkę jakiegoś malutkiego kiełbika zlapać lub jazgarka (2011/03/17 16:07)

ijek


spróbuję lecz pierw to muszę iść  po kartę nowa bo zgubiłem :( i nie wiem czy w sobotę pójdę na rybki :(   (2011/03/17 16:20)

kick


spróbuję lecz pierw to muszę iść  po kartę nowa bo zgubiłem :( i nie wiem czy w sobotę pójdę na rybki :(  

 ale szkoda. mi karta wpadla do rzeki ale na szczście była zapakowana w folie i nie zmokła wyłowiem ją podbierakiem .pozdro (2011/03/17 18:17)

arus


No to Kamil mamy problem z żywcem od maja bo albo nie wolno rybek z innego zbiornika wprowadzac albo tak jak pisales płotka ma wymiar. Co do kiełbia w naszym rejonie to zwróć uwage na długość wąsów bo też moze byc kuku. A pstrągi u nas łapią na robale ( czerwone)> Pozdrowionka (2011/03/17 20:46)

ijek


dokładnie jest tak jak mówisz arus lapią na czerwone robaki a ja nie chce tak lowic wiec dlatego cce z gruntu próbować (2011/03/18 12:02)

KAM


Metodą gruntową pstrągi można łowić i nie trzeba do tego żywca lub fileta wystarczą pinki.Pstrągi tęczowe w naszych wodach pochodzą wyłącznie z zarybień rybami hodowlanymi więc świetnie współpracują już nawet przy samym zarzucaniu.Natomiast łowienia potoków tą metodą nawet poza wodami górskimi sobie nie wyobrażam gdyż na samą myśl skóra mi cierpnie było by to dla mnie nieetyczne. (2011/03/18 14:35)