Zaloguj się do konta

Pstrągi z lodu

utworzono: 2011/01/17 10:47
linek69

Wróciłem wczoraj z dwudniowego łowienia pstrągów z pod lodu,jezioro Otoczyn koło Kwidzyna ,piękna impreza 2 dni frajdy z pstragami ,co prawda wpuszczone z chodowli ale połowić tą rybkę to naprawde niezła adrenalinka. Pozatym swietnie zorganizowane zawody --gril grzane piwko no i super towarzystwo.Jeśli ktoś będzie mniał kiedyś okazje to polecam.O dziwo lód jeszcze przyzwoity mimo roztopów.
[2011-01-17 10:47]

Wyder

Witam.
Mógłby Pan napisać coś o metodach połowu, które najcześciej były stosowane podczas połowu pstrąga, oraz przynętach?
Oczywiście liczę na wypowiedzi każdego kto ma doświadczenie z podlodowym pstrągiem.
[2011-01-26 18:52]

bolekma

Chciałbym coś dowiedzieć się o techinice bo temat ciekawy. Ja pstrąga zimą jeszcze nie złowiłem bo nie próbowałem. A sam pomysł bardzo orginalny.

[2011-01-27 19:32]

linek69

metody przeróżne od zwykłego spławika po mormyszkę błystki , twisterki ,po jakieś dziwne kombinacje,typu główka jigowa plus robaki zamiast gum.Brania przeważnie na bardzo małym gruncie pod samym lodem,no i ta walka na krótkiej wędce ....po prostu poezja wędkowania POLECAM
[2011-01-27 20:47]

Konriz

Holowanie tęczaka z pod lodu to jest cała poezja wędkarstwa :). Biorą na niemal wszystko, lecz wg mnie najskuteczniejszą przynętą jest krewetka koktajlowa na zestawie ze spławikiem, ale zdarzało mi się złowić kropka nawet na pęczak :D.
pozdrawiam
[2011-01-27 20:51]

Możemy spotkać jego dwie odmiany – pstrąga potokowego oraz tęczowego.

• Występowanie: pstrąg to zdecydowanie ryba górska, oba jego gatunki żyją w rzekach górskich oraz górnych odcinkach rzek średnich nizinnych. W Polsce najczęściej można je spotkać w południowej i północnej części kraju, wodach: Beskidów, Tatr, Sudetów, Dolnego Śląska, Rudawy, Przemszy, Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Pomorza Zachodniego i Środkowego, Warmi i Mazur.

• Morfologia: pstrąg ma ciało o kształcie torpedowatym - ułatwiającym życie w wartkim prądzie rzeki, w zależności od charakteru wody mniej lub bardziej wygrzbiecone i bocznie spłaszczone, z szerokim trzonem ogonowym. Pstrąg ma bardzo zmienne ubarwienie - najczęściej od zielonkawego do brązowawego, zależy od miejsca jego przebywania. Młode osobniki mają duże, wyraźnie niebieskoszare plamy na bokach, natomiast dorosłe liczne, czarne i czerwone kropki oraz żółtobiały lub żółty brzuch. Pstrąg tęczowy ma wydłużone, bocznie nieco spłaszczone ciało o szerokim trzonie ogonowym. Głowa o tępo zakończonym, szeroko wyciętym pysku, podobnie jak ciało i płetwy, usiana jest wieloma, czarnymi plamami i kropkami.

• Żerowanie: pstrąg jest typowym drapieżnikiem. Młode osobniki pstrąga potokowego zjadają larwy owadów i skorupiaki, dorosłe głównie ryby i owady. [2011-02-01 20:03]