Zaloguj się do konta

Pstrągi w lubuskim

utworzono: 2012/10/05 11:25
blacha13

Witam! Kiedyś byłem na łowisku hodowlanym pstrągów i od tamtej pory uwielbiam łowić pstrągi lecz na takim łowisku to nie sztuka złowić rybę ;) i chciałbym się spytać czy ktoś zna jakieś rzeki pstrągowe w woj. lubuskim  jak powinna wyglądać rzeka pstrągowa.?

pozdro i połamania kija ;D
[2012-10-05 11:25]

Dlugosz

Witam. Slyszalem ze u nas w lubuskim pstragi sa na rzece Pełcz, ktora podobno ciagnie sie przez Gorki Noteckie. Sam planuje sie tam kiedys wybrac za pstragiem:) tez łowiem na stawach ale na dziko to inna bajka...
[2012-10-05 12:41]

domino79

Cześć.

Jako Dolnoślązak spróbowałbym na rzekach płynących z naszych gór, czyli Bóbr i jego dopływy, Kwisa, oraz inne małe, czyste rzeczki (o ile RAPR w waszym okręgu na to pozwala).

[2012-10-05 13:26]

patryk200

Kolego nie wiem czy wiesz ale pstrąg potokowy ma okres ochronny od 1.09 do 31.01. No chyba że chcesz pstrąga tęczowego to zmienia postać rzeczy [2012-10-05 14:27]

sy28

Witam jak na przyszły rok opłacisz kartę wraz z opłatą za rzeki górskie to połowisz w bobrze w okolicach Żagania w Kwisie od Świętoszowa do ujścia Bobru w okolicy Małomic w Czernej i Brzeźniczance i w Nysie od Łęknicy w górę i jeszcze coś w okolicach Łagowa by się znalazło na terenach Gorzowskich nie mam pojęcia bo i tak od kilku lat nie mamy z nimi porozumień.A jak się uda to jak kolega wcześniej napisał (jeżeli w przyszłym roku będzie porozumienie)to na ziemiach jeleniej góry można też pośmigać.pozdro
[2012-10-05 20:11]

kiesiak53

Z jakiego jesteś okręgu PZW, zielonogórskiego czy gorzowskiego? Dla wędkarzy z zielonogórskiego okręgu dostępne są wody przedstawione na tej mapce:
http://www.wedkuje.pl/porozumienia/okreg-pzw-zielona-gora
W niektórych okręgach trzeba dopłacić, ale to wyjątkowe przypadki.
Niestety okręg gorzowski chyba z nikim nie podpisał porozumienia więc członkowie tego okręgu wszędzie muszą płacić, wędkowanie u nich dla wędkarzy z innych okręgów oczywiście płatne.
Okręg gorzowski ma sporo rzek pstrągowych, zielonogórskie mogę wymienić: wcześniej przez kogoś wspomniane - Kwisa, Bóbr, Nysa Łużycka, Ilanka i Pliszka. Niewielkie odcinki, ale zawsze coś. Na stronach Okręgu PZW Zielona Góra jest wykaz wód górskich i jakie tam obowiązują przepisy.
Pozdrawiam.
[2012-10-24 22:58]

wirefree

Na 100% sa w Bobrze i Boberku z tym ze to drugie to naprawde pstragowa woda, dzicz jakich mało. Nie łowiłem tam co prawda ale w lecie widać kropki jak stoja w wodzie na moscie w nowogrodzie.


[2012-10-24 23:23]

sy28

Na 100% sa w Bobrze i Boberku z tym ze to drugie to naprawde pstragowa woda, dzicz jakich mało. Nie łowiłem tam co prawda ale w lecie widać kropki jak stoja w wodzie na moscie w nowogrodzie.


Witam o którym moście mówisz,bo nawet nie wiedziałem że w nowogrodzie można się na pstrąga przyczaić.

[2012-10-25 23:02]

wirefree

Rzeczka Boberek albo brzezniczanka, most na żagań.  Z tym że w tym roku to tam bardzo malo wody jest ale rok temu z mostu bylo widac kropki.


[2012-10-25 23:18]

edward66436

Witam! Tak jak ktoś z foromowiczów napisał to na rzece Pliszce,Ilance wspaniałe sztuki.Dodam jeszcze ,że jechać daleko w dół  od Ośna począwszy do wsi Ownice na rzece " Lenka" piękne okazy.Można zamieszkać w ośrodku "Dolina Młyńska"-Ownice
[2012-10-26 06:21]

sy28

Rzeczka Boberek albo brzezniczanka, most na żagań.  Z tym że w tym roku to tam bardzo malo wody jest ale rok temu z mostu bylo widac kropki.


Aaaa kumam Brzeźniczanka ok byłem fakt niezły kropek choć sam osobiście same pod wymiar wytargałem.

[2012-10-26 18:49]

mania666

Wiam poszukje info jak dojechac do brzezniczanki z góry dzięki za pomoc [2014-01-19 14:56]

arcybiskup

Do brzeźniczanki możesz dojechać przez Przybymierz. Jedziesz przez Ochlę Jeleniów Niwiska Kotowice i na końcu jest Przybymierz. Obok Koscioła w prawo i cały czas prosto aż do mostu nad ów rzeczką :)) tam sobie znajdziesz gdzies miejsce zeby zostawić samochód :) [2014-01-20 13:31]

wirefree

W Nowogrodzie skrecasz na Zagan i pierwszy mostek to juz ta rzeczka, w lecie czasami widac kropki z mostu. [2014-01-20 15:53]

Wojciech321

Witam! Czy dalej są kropasy w rzece Brzeźniczance/ Boberku ? Orientuje się ktoś? [2021-02-21 21:07]