Zaloguj się do konta

Łowienie pstrągów w stawach hodowlanych

utworzono: 2013/09/22 14:31
bmk20w

Będę chciał pojechać na pstrągi ze stawu hodowlanego 40x30m. Chciałbym połowić je na spinning ale nie jestem pewny czy to zda egzamin bo prawie każdy łowi tam na spławik. Jeśli będę łowił na spinning to jakich przynęt mam użyć i w jakich rozmiarach (paprochy, woblery, błystki).
[2013-09-22 14:31]

cousin12

mi zazwyczaj na spinning najlepiej sprawdzały się paprochy, najlepszymi kolorami były: biały i seledynowy. Skuteczność brań poprawiało bardzo powolne prowadzenie przynęty. Nie wiem co mógłbym jeszcze pomóc [2013-09-22 15:20]

Kolego po prostu wez ze sobą przynęty różnych wielkości wobki, blaszki, poppery itd. Oczekujesz 100% recepty na złowienie ryby? Sam popróbuj a wędkowanie będzie ciekawsze. Pozdrawiam i połamania.
[2013-09-22 15:20]

grisza-78

Będę chciał pojechać na pstrągi ze stawu hodowlanego 40x30m. Chciałbym połowić je na spinning ale nie jestem pewny czy to zda egzamin bo prawie każdy łowi tam na spławik. Jeśli będę łowił na spinning to jakich przynęt mam użyć i w jakich rozmiarach (paprochy, woblery, błystki).

Pstrągi ze stawów hodowl. są za przeproszeniem tak głupie, że atakują dosłownie wszystko. Możesz użyć żyłki 0,50 mm i wielkiej wahadłówki, a i tak będziesz miał brania.
Od siebie mogę dodać, że łowienie w stawie nie ma za duże wspólnego z prawdziwym wędkarstwem. Poczekaj lepiej aż skończy się okres ochronny i rusz w potok, na prawdziwe pstrągi, bo to jest prawdziwa przygoda. Pozdrawiam.
[2013-09-22 15:34]

kamil11269

Będę chciał pojechać na pstrągi ze stawu hodowlanego 40x30m. Chciałbym połowić je na spinning ale nie jestem pewny czy to zda egzamin bo prawie każdy łowi tam na spławik. Jeśli będę łowił na spinning to jakich przynęt mam użyć i w jakich rozmiarach (paprochy, woblery, błystki).

Pstrągi ze stawów hodowl. są za przeproszeniem tak głupie, że atakują dosłownie wszystko. Możesz użyć żyłki 0,50 mm i wielkiej wahadłówki, a i tak będziesz miał brania.
Od siebie mogę dodać, że łowienie w stawie nie ma za duże wspólnego z prawdziwym wędkarstwem. Poczekaj lepiej aż skończy się okres ochronny i rusz w potok, na prawdziwe pstrągi, bo to jest prawdziwa przygoda. Pozdrawiam.


Dokładnie. Ja na wakacjach na stawie, który miał na oko 30x10 (może 15) m złowiłem pstrąga tęczowego na 12-cm kopyto! Nie wiem jak to zrobił, ale był zapięty ładnie w pysku.

[2013-09-22 18:16]

wirefree

Pstrągi ze stawu Hodowlanego to tak jakbyś poszedł do za przeproszeniem Burdelu bo tak nazywają się te łowiska. Wrzucisz cokolwiek to ryba weźmie, może to być np guma do żucia.:):):):)
[2013-09-22 18:47]

Tak jak poprzednik - w tak specjalistycznych renomowanych łowiskach rybka weźmie Ci na wszystko - od banana do buraka - tylko oczywiście trzeba bedzie za nia zabulić :)
[2013-09-22 18:58]

lynx

Widziałem jak facet tak łowił. Pierwsza sekunda zarzut, druga oczekiwanie na branie, trzecia branie, czwarta zacięcie i hol. Sam powiedz czy to jest wędkowanie.
[2013-09-22 19:34]

kamil11269

Widziałem jak facet tak łowił. Pierwsza sekunda zarzut, druga oczekiwanie na branie, trzecia branie, czwarta zacięcie i hol. Sam powiedz czy to jest wędkowanie.



To jest po prostu zabawa, jeżeli ktoś już chwilę niczego nie złowił albo lubi tylko "ciągnąć rybę za rybą" a nie pochodzić trochę, pokombinować, popróbować tak i tak.....
[2013-09-26 19:20]

ForellenKiller

Elo ja lowie na takowych lowiskach w niemczech i napewno nie jest tak ze bierze na gume do zucia ale jak sie placi to trzeba jak najwiecej wyciagnac normalka place za dzien czy za godzine no i to co zlowisz to twoje niema dodatkowej oplaty od kilograma niewiem jak w polsce ale jak za dzien wyciagniesz 16-20 pstragow ok okolo 35-40 cm pozdrawiam (powerbait roznego koloru)nq [2013-09-28 17:04]

ForellenKiller

Elo ja lowie na takowych lowiskach w niemczech i napewno nie jest tak ze bierze na gume do zucia ale jak sie placi to trzeba jak najwiecej wyciagnac normalka place za dzien czy za godzine no i to co zlowisz to twoje niema dodatkowej oplaty od kilograma niewiem jak w polsce ale jak za dzien wyciagniesz 16-20 pstragow ok okolo 35-40 cm staw zarybiany trzy razy dziennie  pozdrawiam (powerbait roznego koloru)nq


[2013-09-28 17:07]