Pstrągi w Bobrze w okolicach Lubawki.

/ 8 odpowiedzi
Czy ktoś z kolegów łowił pstrągi w Bobrze w okolicach Lubawki ?
Mam tu najbliżej na Bóbr i myślę spenetrować te okolice.
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
Ryszard
aldente


Szanowny Kolego. Prawdziwy łowca pstrągów nigdy nie zdradza swoich miejscówek.
Jest rzeka , są ryby.  A jakie i gdzie??? Sprawdź najlepiej sam i odkryj swoją rzekę. Przecież to o wiele przyjemniejsze,  tym bardziej, że mieszkasz w jej pobliżu. (2014/12/11 21:35)

grisza-78


Szanowny Kolego. Prawdziwy łowca pstrągów nigdy nie zdradza swoich miejscówek.
Jest rzeka , są ryby.  A jakie i gdzie??? Sprawdź najlepiej sam i odkryj swoją rzekę. Przecież to o wiele przyjemniejsze,  tym bardziej, że mieszkasz w jej pobliżu.

Jakie piwo pijesz? Wyślę Ci Andrzej, bo swoim postem moje słowa wypowiedziałeś ;) (2014/12/11 23:22)

Roxola


Szkoda, że nie da się lajkować na wedkuje @aldente ;)  (2014/12/12 21:55)

FELIPE


Pstrąg w okolicy Lubawki dobre :)Odpuść sobie bo i ryby ani ładnych widoków nie ma. Rzeczka wije się wśród gospodarstw, nie ma odcinków dzikich a pstrągi były dobrą dekadę temu.Ale podpowiem z Lubawki rzut beretem do Czech, a to już inna bajka. (2014/12/13 09:20)

ergie1


Witam
Dziękuję za "normalną" odpowiedź, nie w stylu poprzedników.
W Lubawce mam rodzinę i myślę połączyć odwiedziny z wędkowaniem.
Mieszkam w Oławie, więc do Lubawki ma 150 km, czyli też nie mało.
Widywałem pstrążki w tej rzeczce płynącej w centrum miasta, więc pomyślałem,że powinny być i w Bobrze i w styczniu spróbuję.
Pozdrawiam
Ryszard (2014/12/15 09:03)

ergie1


Dziękuję za podpowiedź, a może by mi Pan doradził coś w Czechach ?
Jakiś adres, kontakt.
Słyszałem o Polakach, którzy nie płacą karty w PL  a płacą ponoć kartę w czechach, słyszałem ,ze trochę ponad 1000 koron i nie żałują.
Pozdrawiam
Ryszard (2014/12/16 12:47)

FELIPE


Z Oławy jest kawałeczek do Czech i na systematyczne łowienie troszkę za daleko a tylko wtedy opłaca się wykupywać zezwolenie w Czechach.
Najpierw trzeba wykupić w urzędzie Rybarsky listek - 17zł / rok, następnie opłata na czeski okręg ok. 500zł / rok.
W sumie z Oławy jest w miarę blisko do Kotliny Kłodzkiej i tam jest zdecydowanie lepiej z kropkiem niż na Bobrze w okolicach Kamiennej Góry.

Poniżej opłaty na rok 2015 na Czeskich wodach

http://www.rybsvaz.cz/?page=ceny_povolenek/cleny&lang=en&povolenky_rok=2015&povolenky_nadpis=Ceny%20povolenek%20pro%20%E8leny%20%C8RS%20a%20MRS
Oraz link do strony z podziałem na odcinki górskie w Czechach,
http://www.czechy-wschodnie.info/wedkarstwo/
poszukaj w necie jest dużo informacji na temat łowienia u naszych sąsiadówpozdrawiam (2014/12/16 20:04)

ergie1


Dziękuje i zapewne coś pokombinuje.
Mój ubiegłoroczny okaz z Bobru miał 49 cm i 1,34 kg.!!! (2014/12/17 14:07)