Pstrągi na trasie Kłodzko-Wrocław

/ 15 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam.
Mam jutro służbową wycieczkę do Kłodzka. Do godziny 13-ej powinienem już wszystko załatwić. Szkoda by było zmarnować tych kilka godzin w takiej okolicy. Macie więc może jakiś pomysł, gdzie w okolicy, bądź w drodze powrotnej z Kłodzka do Wrocławia można zatrzymać się na 2-3 godzinki, żeby pospinningować?
romazda


Witam. Możesz spróbować w Bardzie. Będziesz przejeżdżał przez most. Od mostu możesz iść w górę rzeki, ładne miejscówki. Koło kłodzka możesz połowić na rzece Ścinawce. Trasa Kłodzko Wałbrzych. Jakieś 5 km od Kłodzka skręcasz na miejscowość Kamienna (lub Kamienica nie pamiętam) i po 500 m masz most na rzece Ścinawce. Możesz połowić pstrągi, klenie, okonie. (2010/03/16 21:36)

pluszowy


Dzięki za wskazówki.
Patrząc na fotki w Twojej galerii, najbardziej pasuje mi Bardo. Jeśli znajdę parking w pobliżu mostu, to jutro się tam trochę przewietrzę ;)
Mam nadzieję, że można tam łowić nie tylko na muchę, ale i na spinning. (2010/03/16 22:54)

romazda


Oczywiście,można :) (2010/03/17 09:37)

pluszowy


Skorzystałem z Twoich wskazówek i zrobiłem sobie trzygodzinne przewietrzenie w okolicach Barda. Co prawda rybki nie złowiłem, ale widziałem stadka kleników i jelczyków. Widziałem też tubylców ze spławikówkami, jeden z nich złowił nawet małego pstrążka, którego zapakował w torbę bez ceregieli. Rzekomo łowił na bułkę. Nie wiem czy mówił prawdę, bo był na drugim brzegu i nie mogłem zauważyć co tam czepia na haczyk. Zdziwiło mnie jednak, że wszyscy łowią tam na przepływankę, mimo że to wody krainy pstrąga i lipienia. No ale może czegoś nie wiem - w końcu byłem tam po raz pierwszy.
Podsumowując - przepiękny kawałek rzeki i to o godzinę drogi od Wrocławia. Z pewnościa jeszcze tam wrócę.
Jeszcze raz dziękuje za wskazówki :) (2010/03/17 19:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik8590


Witaj ! ja jestem z kłodzka i masz racje to jest woda gorska kraina pstraga i lipienia i lowienie na rzece dopuszczalne jest tylko na spinning i muche ale jak widac niektore barany nie wiedza. (2010/03/17 20:57)

pluszowy


Witaj ! ja jestem z kłodzka i masz racje to jest woda gorska kraina pstraga i lipienia i lowienie na rzece dopuszczalne jest tylko na spinning i muche ale jak widac niektore barany nie wiedza.

Chyba jednak wiedzą.
W informatorze wód górskich okręgu wałbrzyskiego na lata 2009-2011 znalazłem informację, że na odcinku Nysy Kłodzkiej "od jazu k. oczyszczalni w Kłodzku do zb. zap. Topola" dozwolone są przynęty sztuczne i roślinne. (2010/03/17 22:00)

romazda


Obawiam się kolego PLUSZOWY, że masz rację. Dozwolone są przynęty roślinne. Ten incydent z tubylcem to jeszcze nic. Zobaczył byś co tam się dzieje na zimowiskach brzan!!! Wszyscy o tym wiedzą, ale jak to w naszym pięknym kraju.......... NIKT, NIC NIE WIE! No ale cóż skoro nawet redakcja portalu zamieściła kiedyś w galerii rekordy pięknego pstrąga złowionego w Bardzie, przez tubylca, chyba w PAŻDZIERNIKU!!! Kmentarze pod zdjęciem to jedynie... ''ładna rybka''.... Mimo to polecam tą rzekę (może troszkę wyżej, miejscowość Ławica), bo naprawdę można tam złowić rybę życia. Pstrągi, lipienie, brzany, klenie, świnki to ryby, które łowię tam na muszkę. Jako spiningista masz chyba większe szanse :) (2010/03/17 22:24)

pluszowy


.... Mimo to polecam tą rzekę (może troszkę wyżej, miejscowość Ławica), bo naprawdę można tam złowić rybę życia. Pstrągi, lipienie, brzany, klenie, świnki to ryby, które łowię tam na muszkę. Jako spiningista masz chyba większe szanse :)


Obejrzałem sobie na Zumi i już mi się podoba.
Mam tylko mały problem - wyznacza mi trasę z Wrocławia jakimiś zakosami, robiąc wielkie koło... i kończąc w Ławicy - czyli na lewym brzegu rzeki. Patrząc jednak na mapę odnoszę wrażenie, że prawy jest ciekawszy. Wydaje mi się też że do prawego brzegu poniżej ujścia Ścinawki, można dojechać szybciej niż do lewego, do którego według Zumi trzeba odbić w Ząbkowicach na Olbrachcice, potem Staszowice, Budzów, Wilcza i Wojbórz.
Kolejny raz liczę nieśmiało na jakiś sprawdzony przez Ciebie skrócik - jeśli takowy istnieje :) (2010/03/18 09:18)

u?ytkownik8590


Macie racje panowie !!! przepraszam rzeczywiscie mozna lowic na przynety roslinne. Ale znajac zycie oni tam napewno na nie nie lowia. Pluszowy napisz jaki byl efekt twojej wyprawy. (2010/03/18 16:56)

romazda


Dla tych ''baranów'',  białe i czerwone robaki to zapewne owoce jakichś drzew :) (2010/03/18 21:02)

pluszowy


W ciągu trzech dni krystalicznie czysta woda zamieniła się w kawę z mlekiem. O dziwo poziom wcale się nie podniósł - zmienił się tylko kolor.
Osiem godzin biczowania bez kontaktu z rybą.
Dla porównania fotka Nysy Kłodzkiej z dnia dzisiejszego. (2010/03/20 18:39)

pluszowy


W ciągu trzech dni krystalicznie czysta woda zamieniła się w kawę z mlekiem. O dziwo poziom wody w ogóle się nie zmienił.
Osiem godzin machania spinningiem bez kontaktu z rybą
Dla porównania kolorku - wrzucam fotkę Nysy Kłodzkiej z dnia dzisiejszego. (2010/03/20 18:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

romazda


Pewnie Ścinawka była brudna. Nysa w Bystrzycy aż tak żle nie wygląda. Faktyczni nie ciekawa woda. Nysa w miarę szybko się oczyszcza, więc za 2-3 dni wyruszę powalczyć z kropkowańcami. Dam znać jakie efekty. (2010/03/21 10:52)

pluszowy


Dziś powtórka z rozrywki.
Woda w Bardzie wyższa o 30cm w porównaniu z sobotą. Poza tym tak samo mocno trącona.
Nawet tubylcy ze swoją słynną bułką na haczyku dali dziś sobie spokój (2010/03/24 20:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robertxxx62


Witam ! Póki całkiem śnieg z gór nie zejdzie to tak szybko się nie oczyści . Blisko mieszkam Bystrzycy Dusznickiej i zawsze na wiosnę dużo wody spływa z Zieleńca , a ona wpływa do Nysy Kłodzkiej . Na Zieleńcu śniegu jeszcze jest, więc trzeba będzie jeszcze poczekać :) a takich rzeczek górskich jest parę . Też już nie mogę się doczekać :) Pozdrawiam !!! (2010/03/24 20:34)