Pstrągi-jakie efekty połowów?

/ 10 odpowiedzi
Kolejny raz witam wszystkich miłośników uganiających się uparcie za kropkowanym przeciwnikiem.Jakie efekty na waszych wodach?
kobikobi1

W sobotę postanowiłem odwiedzić wreszcie Skorę.Powiem,że miałem dużo wątpliwości,co do tej wyprawy,ale wspomnienia z kilku sezonów wstecz postawiły kropkę nad i.Ryby w rzece zdecydowanie mniej niż kilka lat wstecz,ale.....Po około godzinie wędkowania mam pierwszego miarowca 38cm.Kilkanaście minut później do wobka wyskakuje kolejna ładna ryba ,niestety odprowadza przynętę pod moje nogi i czmycha do swej kryjówki.Po kolejnej godzinie melduje woblera czepia się kolejny wymiarek 31 cm.Około godziny 10 mam dwa kontakty z naprawdę ładnymi kropami,niestety obydwa wypinają się z kotwiczek .Łowię jeszcze kilka niewymiarowych rybek,a na zakończenie około południa zapinam 33 cm pstrąga.Tak więc drugi komplecik w tym sezonie zaliczony.I cieszy mnie bardzo,ze nie wszystka ryba ze Skory została wytruta.Ryby są bardzo ładnie ubarwione i w znakomitej kondycji. Ps.Zdjęcia z wyprawy do wglądu na moim blogu. (2009/04/19 21:12)

przemek1971-71

Robert ,a co to z tym zatruciem Skory? Co tam się stało? (2009/04/19 22:38)

kobikobi1

Kilka lat temu jeden z gospodarzy w Proboszczowie wpuścił do Skory ścieki w takiej ilości,że wytruł wszystkie ryby w górnym odcinku rzeki.Na brzegu leżały śnięte pstrągi ,lipienie,strzeble potokowe,a nawet raki.Niektóre ze śniętych pstrągów miały ponad 50 cm długości.Oczywiście winnego znaleźli,ale co było dalej nie mam pojęcia. (2009/04/19 23:23)

u?ytkownik5105

---niedzielny wypad do Woziwody na Brdę, dał wymiarka 38cm. ale na Bielskiej , Czerskiej strudze beznadzieja nie ma ryb , co prawda pogoda była nie na pstrąga żarówa świciła , wiatr z północy, wymiarek wzioł wieczorem 19.30 .--pozdr-- (2009/04/20 12:49)

leleon

W piątek byłem na Kaczwie poniżej Złotoryji. Miałem kilka fajnych brań ale nic nie udało mi się zapiąć. Największy którego widziałem miał około 30 cm. (2009/04/20 13:01)

kobikobi1

Rafał,łowiłeś z prądem,czy pod prąd? (2009/04/20 14:42)

leleon

Przynęta rowadziłem z prądem. (2009/04/20 15:36)

bodzio0711

witaj robert u mnie Dłubnie zarybili drobnym pstrągiem tak że na razie ilość brań fantastyczna tylko. że same małe rybki 20/25cm.I pytanko wstawisz coś w najblizszym czasie na allegro (2009/04/20 23:13)

kobikobi1

Jezeli tylko potrzebujesz wobków zrobie je specjalnie dla ciebie. Napisz mi na poczte co potrzebujesz.A tak w ogóle to super ,ze zarybili ci rzeczke.25 cm pstrąg tez fajnie walczy na delikatnym zestawie,no i oczywiscie kupa zabawy bo masz praktycznie branie za braniem,a od czasu do czasu czepi sie cos wiekszego,i to jest wlasnie piekne w tym wszystkim.Pozdrawiam. (2009/04/21 15:53)

arthrawn76

ja walczyłem na swojej rzeczce przez kilka dni - urlop. Przez pierwsze 3 dni same maluchy. Atakowały i nawet na 0 się nie zapinały. Natomiast sobota, niedziela 03/04/maj to już lepsze efekty. W sobotę zabawa z 10 pstrągami między 20 a 25 cm - oczywiście wracały do wody! Natomiast 45 cm wrócił ze mną do domu. W niedzielę 17 sztuk, z czego więcej jak połowa 30 cm i jeden 48 :) było super - wszystko wróciło do wody :)
Wpadłem jednak do wody - ze skarpy i choć chciałem potestować wobki od stapanowa, musiałem wracać do domu. (2014/05/05 16:08)