Pstrągi 2018

/ 229 odpowiedzi / 102 zdjęć
fantastic


Po kilku tygodniowych staraniach, po 3 próbach holu na brzegu 59cm :D

Piękna ryba, gratulacje. U mnie woda niska i brudna, do tego te mrozy i kropki nie reagują , udało się jednego przechytrzyć 38cm. A chudy jak pilot od telewizora. (2018/03/17 20:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Spinjust


Po kilku tygodniowych staraniach, po 3 próbach holu na brzegu 59cm :D

Wreszcie prawdziwy kaban zaprezentował się do zdjęcia... Gratulacje! (2018/03/18 11:33)

fantastic


Dzisiaj powtórka , dalej słabiutko , jedno jedyne branie wykorzystane . 43cm. (2018/03/18 16:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Ppatryk


4 ostatnie wypady nic nie daly. Marzec jest trudny jak widac. Nie biora na nic - ani duze ani male przynety. Ma ktos jakas rade ? (2018/03/21 15:54)

robson270



U mnie na ostatnim wypadzie 6 pstrągów się trafiło. (2018/03/21 18:51)

Spinjust


4 ostatnie wypady nic nie daly. Marzec jest trudny jak widac. Nie biora na nic - ani duze ani male przynety. Ma ktos jakas rade ?

Pstrągi są jeszcze leniwe, jeszcze troche potrwa nim nabiorą werwy. Załóż sporego woblera o delikatnej pracy, takiego na 6 - 8cm. Prowadz go wachlarzem w poprzek koryta rzeki, ale nie używając kołowrotka. Chyba że przynęta zgaśnie w cieniu nurtowym za jakąś przeszkodą, wtedy coś możesz z nim zrobić. Lekko pociągnąć szczytówką, zakręć kołowrotkiem, ale powoli. Żeby tylko wobler znów zapracował. Jak czujesz że przynęta pracuje, popuszczaj ją wędziskiem z nurtem, tak jakby rybka nie dawała rady opierać się nurtowi. Pstrąg postrzeże jąjako słabą, łatwą do pochwycenia ofiarę. Dzisiejszy wypad dał mi trzy pstrągi: 36,5cm , 38,5cm oraz 41cm. Ponadto zaliczyłem dwa spady dwóch ok. czterdziesto centymetrowych rybek, które spadły po krótkim holu, oraz dwa wyjścia podobnych ryb. Ryby chudziutkie i w pijawkach, przed wypuszczeniem oczyszczone z nich. Zdjęć niestety nie zrobiłem, aparat nie chciał się włączyć, ale kurde w domu odpalił :-) Baterie już słabe niestety... (2018/03/21 21:45)

Przemas83


Zaczyna się weekend , ktoś się wybiera na kropkowańce? Jakaś taktyka na sucho? ;] (2018/03/23 14:49)

Przemas83



U mnie na ostatnim wypadzie 6 pstrągów się trafiło.

Robson świetny materiał, dobre rady, święta idą z kasą trzeba się liczyć, a te roniny w głowie mi namieszały. Pan Andrzej Lipiński został za nie wyrózniony na rybomani. (2018/03/23 19:56)

Spinjust


Są takie dni, że pstrągi nie reagują i mają gdzieś wszystkie przynęty. Chodzbyś niewiem co im podał i jak, one mają to w nosie. Tak było dziś na mojej rzece. Niektóre tylko delikatnie się "wychylały", inne odprowadzały przynęte. Dwa z nich dosłownie uszczypały woblera i jednego udało się przyciąć, ale po kilku sekundach spadł. Próbowałem na gumki, wahadełka, obrotówki, no i woblery różnego kalibru. Bardzo słabiutko dzisiaj. (2018/03/23 20:35)

Dawidns


Największy z dzisiejszego wypadziku 28cm, i było jeszcze 13 mniejszych. (2018/03/25 20:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

polobmw


Dziś u mnie jeden taki,, gargamel,, plus jedno branie, co i tak uważam za sukces bo woda ciągle syf (2018/03/31 19:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Panowie,potrzebna pomoc,opis i link poniżej.

Na skutek wadliwych i absurdalnych procedur przetargowych perła kociewia Wierzyca ,wraz z dopływami i
zalewami weszła we władanie spółki rybackiej "Troć" ,pasożyta prowadzącego wybitnie rabunkową gospodarkę.
Lista ich zasług jest długa-eksterminacja ryb łososiowatych prawnie chronionych,łamanie zapisów ustaw o
rybactwie śródlądowym,śladowe ilości zarybień których i tak nikt nie widział,całkowita ignorancja tego co
się na dzierżawionych terenach dzieje,zerowy poziom kontroli czy nadzoru itd...
Zysk-tylko on się liczy i nieważne że wszystko co żywe zostanie w popiół obrócone.
Pod ich rządami Wierzyca i przylegające do niej tereny ,malownicze jary i obszary objęte programem Natura
2000 stały się mekką wszelkiej patologii a zniesienie statusu "wody górskiej" było ku temu zaproszeniem.
Kłusownicze bandy dokonują masowych rzezi troci i łososi zablokowanych zaporą w Brodzkich Młynach-
ten coroczny spektakl krwi ściąga tam bandytów z całego kraju.
Podstawowe stada tarłowe z trudem i przy wielkich kosztach introdukowane w Bałtyku są tam wybijane
wprost na tarliskach pomimo tego iż chroni je w tym czasie ustawa o rybactwie śródlądowym.
Kłusownicza zaraza sięga dalej,aż do żródeł,pseudowędkarze łowiący nielegalnymi metodami połowu w
okresach ochronnych wyrżynają ostatnie pstrągi potokowe i lipienie,oficjalnie w biały dzień i bez
skrępowania dokonuje się przestępstw takich samych jak kradzież...
Równolegle jak grzyby po deszczu powstają kolejne ,dzikie wysypiska śmieci,wszelkie odpady sypie się
wprost w jary Wierzycy,Natury 2000 już spod nich nie widać.
Do koryta rzeki bez opamiętania spuszcza się szambo-zaczęły masowo snąć ryby na odcinkach poniżej
StG,nurt na wysokości naszego parku i część okalająca stadion toczy latem białą pianę a w toni widać
zawieszone cząstki papieru,chusteczek,żywności...
Z "nieobecnymi " ( czyli dzierżawcą) nie liczy się nikt.
W przypadku odebrania rzeki pasożytniczej "Troci" obwód ten przejmie ZO Gdańsk-nad rzeką pojawią się
strażnicy SSR,Policja,Straż Rybacka--zyskamy możliwość reakcji ,skończy się patologia.
Zawalczymy o "przepławki" dla migrujących gatunków-troci,łososia,pstrąga-jest na to kasa,są gotowe
projekty...
Podejście tych ryb w górę rzek to zastrzyk finansowy dla każdego miasta po drodze,potencjał który teraz się
marnuje,ogromny potencjał...
Na chwilę obecną ,równolegle toczymy batalię o zatruwanie rzeki ściekami.
Zyskaliśmy sprzymierzeńca-Nadzór Wodny,po wizjach lokalnych w terenie poszły w świat odpowiednie
pisma do urzędów,do Starosty ...
Zaczyna się dziać .
Wierzyca właśnie dogorywa,bez naszej pomocy już się nie podniesie,czy musi tak być? NIE.
Oddając swój głos stracisz minutę-pomóżcie nam .


https://www.petycjeonline.com/ratujmy_rzek_wierzyc#form (2018/04/04 21:15)