Zaloguj się do konta

Pstrągi 2018

utworzono: 2018/01/01 06:39
polobmw

Fajne rybki !!! Mieszkacie Panowie w ciekawszych rejonach Polski i macie fajne rzeki. Ja niestety w okolicach Wrocławia niedość ,że muszę czekać jeszcze niesiąc na możliwość pstrągowania to i z wodami licho !!! Gratuluje pieknych "kropek".
Ryszard

Weź mnie nie denerwuj,  ciekawe rejony?! @#!#!, u nas nawet NIK stwierdził że patrząc na ilość jezior to nie ma ryb(nie licząc płotek 20 cm)a uwas są zaporówki i sandacze ja do najbliższej zaporówki mam ponad 300 kilosów,więc nie maródź tylko kombinój ( tak jak my) i NA RYBY. 
Ps.bez urazy :D [2018-01-09 15:25]

daro1983

Witam luxxxis gratuluję rybek.Z Twoich wcześniejszych wpisów wnioskuję że mówimy o wierzycy.Super że masz fajne doświadczenia z lipieniem,ale to jest chyba jedyna ryba jakiej nie udało mi się złowić,a chodzę ze spinningiem już grubo ponad 20 lat po tej pięknej rzece.Przemierzyłem już ze spinningiem prawie całą Wierzycę i udało mi się łowić nawet brzany jako pstrągowy przyłów,ale nigdy lipienia dlatego tym bardziej gratuluję.
 

Poważnie? mnie często na kiju siadają przy okazji potokowania a gdy celowo się za nie zabiorę to zazwyczaj po 2 godz mam ich dość-magia znika gdy co enty rzut siada kardynał,nudą wieje takie łowienie...
Może łowimy w różnych częściach tej rzeki,na skrajnie róznych odcinkach? czort wie...Generalnie lipień to najczęstsza zdobycz moich "gości" ,jak Przemas83 na ten przykład,choć trafił w paskudny dzień to cos tam połowił-lipienie,jakieś potokowce chyba klenia...
W zeszłym roku była u mnie nawet dziewczyna na rybach,ot tak dla relaksu przyjechała z Waldkiem,nie wędkująca w zasadzie.
Dostała spina gdy się nudziła i wiesz co ? zaraz lipień zagadał :)
 

Witam widocznie mnie nie lubią,ale może w tym sezonie się uda.Ostatnio najczęściej łowię w okolicach Rajków,ale jak na razie wysoka woda trochę przeszkadza.
pozd. [2018-01-09 15:39]

daro1983

Witam luxxxis gratuluję rybek.Z Twoich wcześniejszych wpisów wnioskuję że mówimy o wierzycy.Super że masz fajne doświadczenia z lipieniem,ale to jest chyba jedyna ryba jakiej nie udało mi się złowić,a chodzę ze spinningiem już grubo ponad 20 lat po tej pięknej rzece.Przemierzyłem już ze spinningiem prawie całą Wierzycę i udało mi się łowić nawet brzany jako pstrągowy przyłów,ale nigdy lipienia dlatego tym bardziej gratuluję.
 

Poważnie? mnie często na kiju siadają przy okazji potokowania a gdy celowo się za nie zabiorę to zazwyczaj po 2 godz mam ich dość-magia znika gdy co enty rzut siada kardynał,nudą wieje takie łowienie...
Może łowimy w różnych częściach tej rzeki,na skrajnie róznych odcinkach? czort wie...Generalnie lipień to najczęstsza zdobycz moich "gości" ,jak Przemas83 na ten przykład,choć trafił w paskudny dzień to cos tam połowił-lipienie,jakieś potokowce chyba klenia...
W zeszłym roku była u mnie nawet dziewczyna na rybach,ot tak dla relaksu przyjechała z Waldkiem,nie wędkująca w zasadzie.
Dostała spina gdy się nudziła i wiesz co ? zaraz lipień zagadał :)
 

Witam widocznie mnie nie lubią,ale może w tym sezonie się uda.Ostatnio najczęściej łowię w okolicach Rajków,ale jak na razie wysoka woda trochę przeszkadza.
pozd. [2018-01-09 15:39]

daro1983

Witam luxxxis gratuluję rybek.Z Twoich wcześniejszych wpisów wnioskuję że mówimy o wierzycy.Super że masz fajne doświadczenia z lipieniem,ale to jest chyba jedyna ryba jakiej nie udało mi się złowić,a chodzę ze spinningiem już grubo ponad 20 lat po tej pięknej rzece.Przemierzyłem już ze spinningiem prawie całą Wierzycę i udało mi się łowić nawet brzany jako pstrągowy przyłów,ale nigdy lipienia dlatego tym bardziej gratuluję.
 

Poważnie? mnie często na kiju siadają przy okazji potokowania a gdy celowo się za nie zabiorę to zazwyczaj po 2 godz mam ich dość-magia znika gdy co enty rzut siada kardynał,nudą wieje takie łowienie...
Może łowimy w różnych częściach tej rzeki,na skrajnie róznych odcinkach? czort wie...Generalnie lipień to najczęstsza zdobycz moich "gości" ,jak Przemas83 na ten przykład,choć trafił w paskudny dzień to cos tam połowił-lipienie,jakieś potokowce chyba klenia...
W zeszłym roku była u mnie nawet dziewczyna na rybach,ot tak dla relaksu przyjechała z Waldkiem,nie wędkująca w zasadzie.
Dostała spina gdy się nudziła i wiesz co ? zaraz lipień zagadał :)
 

Witam widocznie mnie nie lubią,ale może w tym sezonie się uda.Ostatnio najczęściej łowię w okolicach Rajków,ale jak na razie wysoka woda trochę przeszkadza.
pozd. [2018-01-09 15:39]

luxxxis

Fajne rybki !!! Mieszkacie Panowie w ciekawszych rejonach Polski i macie fajne rzeki. Ja niestety w okolicach Wrocławia niedość ,że muszę czekać jeszcze niesiąc na możliwość pstrągowania to i z wodami licho !!! Gratuluje pieknych "kropek".
Ryszard
Noooo,ja to mam ciekawie...mieszkam w mięsiarskim centrum wszechświata a łowię w średniej,nizinnej rzece,bez statusu wody górskiej,nigdy nie zarybianej,przegradzanej co rusz zaporami.
Robalarze są tu co krok,bo mogą,kontroli podobnie jak YETI-nikt nie widział,uroku rzece dodają odprowadzenia burzówek,szamb i ciche przyzwolenie władz na taki stan rzeczy.
REWELKA :)
Poniżej fajne ujęcie-jeden z 12 szczupaczych łebków ,od rybek po 35-40cm,które jakiś burak patroszył na brzegu a resztę cisnął do wody.
Zooom mi całości nie objął,może to i dobrze...Ciekawiej to tu nie jest-zaręczam.
  [2018-01-09 15:48]

pikemeister

Witam.
luxxis potrzebuję jakiś kontakt do ciebie, wysłałem prv ale nie wiem czy doszło.
sprawa życia i śmierci.
Pozdro! [2018-01-10 14:14]

luxxxis

Witam.
luxxis potrzebuję jakiś kontakt do ciebie, wysłałem prv ale nie wiem czy doszło.
sprawa życia i śmierci.
Pozdro!

Nic nie doszło ,a znaczek nakleiłeś?
  [2018-01-11 19:01]

pikemeister

Dzięki, za kontakt!! Coś się popierdoliło poczta.
  [2018-01-12 14:11]

Sith

Nic nie doszło ,a znaczek nakleiłeś?
Pewnie nawet polizał, ale technicy mają nas w ..... ! Ostatnio Forum szwankuje, jest kilka zgłoszeń wadliwego funkcjonowania, ale nikt z tym niczego nie robi ;>
  [2018-01-12 15:56]

Ppatryk

dzis 53 cm a drugi 43. wrocily do wody :) [2018-01-13 14:09]

Przemas83

Drugi tegoroczny wypad na pstrągi zakończony powodzeniem. Woda dalej wysoka , lecz już czystsza, kolory orange działały , naturale nie. [2018-01-13 16:16]

luxxxis

Drugi wypad na kropka? bezemnie? czy ty boga w sercu ni masz krzyżak??? To ci kolega...nie zadzwoni,nie odezwie się :) Podskoczyłbyś do Luxia,złowiłbyś coś fajnego... [2018-01-13 21:09]

luxxxis

[2018-01-13 21:11]

Sith

No i pozamiatane... ;-) [2018-01-14 05:12]

Przemas83

Drugi wypad na kropka? bezemnie? czy ty boga w sercu ni masz krzyżak??? To ci kolega...nie zadzwoni,nie odezwie się :) Podskoczyłbyś do Luxia,złowiłbyś coś fajnego...

Siema;], na pczątku sezonu nie chciałbym wyjść na natrenta i zawracać gitare, kiedy wiem jaki masz stosunek do łowienia pstragów. Można powiedzieć twoja rzeka ,twoje królestwo i najeźdźca z krzyżakowa be ;]Ale skoro tak ;] , na dniach się odezwe , przyda mi się lekcja z pstrągowania bo świeży jestem w tym temacie.... [2018-01-14 07:20]

luxxxis

 Można powiedzieć twoja rzeka ,twoje królestwo i najeźdźca z krzyżakowa be ;]

Urzekła mnie twoja historia,do TVN-u chyba napiszę...
"Najeżdżca" ? Ochuja....ś? Za płotem mieszkasz,ryb nie beretujesz,sto razy pontony swe dmuchalim...
Widze to tak-jak masz czas i chęci na wypad-to dzwonisz,jak mi pasuje to śmigam z tobą ,jak nie to dostajesz cenne info gdzie masz jechać i z czym,tak czy siak połowa sukcesu już twoja.
Baaaa..."Swoich" zgarniam samochodem z rana i wywożę na odcinki wyżej tak aby zchodząc w dół rzeką wyszli wprost na swe zaparkowane auta.
Nigdy nie miałem mentalności psa ogrodnika,uważam że skłuty potok i puszczony "nazad" jest przez jakiś czas bezpieczny i robalarz go nie chapnie ,mało tego --jestem prawie że pewien tej teorii.
Dla zasady-zdjątko...Urzekły mnie kropki tego maluszka-czerwień jak żywa,w pysku wobek "Sieniak" mojego kolegi Tomka. [2018-01-14 10:11]

pikemeister

luxxis n-ty raz (jak co roku) w styczniu  - szufelka, miotełka i pozamiatał :D
  [2018-01-15 07:46]

wojtek-n

[2018-01-17 17:25]

ero79

Dzis wyskoczylem na spacerek na miejskie miejscowki. Jedno jedynie branie ale warto bylo. [2018-01-18 21:33]

luxxxis

Eryk...-tera się nagrałem...:) Ładniutki,pokrętnie spytam gdzie złowiony--do wody miałeś wysoko czy nisko ? beton czy piasek ? [2018-01-19 19:24]

Przemas83

Hej pstrągołowcy;] Mam pytanie być może banalne dla wielu z was. Dlaczego niektóre pstrągi mają czerwone kropy a inne nie, to się zmienia z wiekiem ryby ? to że w okresie tarła zmieniają szatę godową to wiem, ale co z tymi kropami? Chodzi o wiek ryby czy pokarm? [2018-01-19 20:35]

ero79

Czesc Luxis, poktrętnie odpowiem, że idąc w dół rzeki po wale po prawej mialem rzeke a po lewej trzciny, za plecami hałas ruchliwej drogi :) rybek pochwycil kremowego rippera prowadzonego Twoją metodą na zimę czyli swobodny dryf. Cały poczatek sezonu na mniejszych rzeczkach buszowalem ze srednia mniej wiecej 1 sztuka na godzinę ale tylko jednego mialem na tyle zacnego, żeby fotke zrobic. Ten okoniopodobny wobler w Twoim podbieraku na zdjęciu z tym kabanem to rapala? [2018-01-19 20:40]

fantastic

Dzisiaj jeden do zdjęcia czterdziestaczek. [2018-01-20 14:54]

luxxxis

Czesc Luxis, poktrętnie odpowiem, że idąc w dół rzeki po wale po prawej mialem rzeke a po lewej trzciny, za plecami hałas ruchliwej drogi :) rybek pochwycil kremowego rippera prowadzonego Twoją metodą na zimę czyli swobodny dryf. Cały poczatek sezonu na mniejszych rzeczkach buszowalem ze srednia mniej wiecej 1 sztuka na godzinę ale tylko jednego mialem na tyle zacnego, żeby fotke zrobic. Ten okoniopodobny wobler w Twoim podbieraku na zdjęciu z tym kabanem to rapala?
Acha...to wiem gdzieś go capnął.
Pytasz o wobka--tak to rapala,siódemka tonąca,ten pstrag wcześniej się zdradzł waląc w kopyto-tydzień pózniej zaserwowałem mu gumę,potem żelastwo a na deser doszłem do wobków,te zadziałały.Ten poniżej przekąsił worma cos tam cos tam od savage,krótki wypad w bory tucholskie dał 51,5-43-44cm i lipionka.Pozuje największy-niesamowicie silny,zero młynków czy wyskoków,przez minutę nie dał się podciągnąć do powierzchni.Walczył jak brzana-ciagle murował i parł pod albo z prądem,przedziwny strateg.Myślałem że to troć albo co,bo żeby zdechlon na 51cm tak walczył??? Kolega musiał wejść do wody bo nie mogłem sobie z nim poradzić-poważnie...Mam na rozkładzie ryby grubo ponad 60cm ale ten przebił wszystkie,hulk kur...a jakiś,pełen szacun dla niego...C&R
  [2018-01-21 13:09]

luxxxis

[2018-01-21 13:10]