PSTRĄGARZE!

/ 24 odpowiedzi
Witam wszystkich zwolenników wypraw pstrągowych.Jakie plany na nadchodzący weekend? Ja z kolegą Maćkiem (GERDA) mamy zamiar pozwiedzać trochę okolice Kamiennej Góry i pospacerować trochę po tamtejszych rzeczkach górskich.Będzie to nasz debiut na tych terenach,jaki będzie,okaże się w sobotę .Pozdrawiam i połamania kija.
leleon


A ja polatam sobie troch po krzakach w oklicach Kłodzka i Nowej Rudy. Mam dobre przeczucie i ... dylemat. Czy skupić się na spinnigu, czy może trochę "pomuszyć". (2009/06/19 11:24)

kobikobi1


Ja tam biorę tylko spina i pudło z wobkami,o ile przestanie padać,bo od dwóch godzin u nas leje!!!!!! (2009/06/19 16:51)

pienio81


czesc!my z kolei planujemy z rana wyjazd na Kwise.odcinek Łozy-Świętoszów.na tym odcinku tez debiutujemy,zawsze lowilismy Łozy-Rudawica z "niedługimi" efektami,aczkolwiek cos sie dzialo.jak bedzie tym razem?mamy lepsze sprawdzone na mniejszych rzeczkach przynęty-tam ich chyba jeszcze nie znają.okaże się jutro.pozdrawiam (2009/06/19 18:07)

leleon


Na Kwisie pstrągi widziały już wszystko. Ale łowić pstrągarz musi i basta. Połamania!!! (2009/06/19 20:06)

kobikobi1


Arek jak będziecie wracać z Kwisy,zajedźcie na Skore w Jadwisinie,są tam ciekawe dołki do obłowienia.Powodzenia jutro.Mam nadzieje,że natura się zlituje i nie chlapnie jutro deszczem.To do jutra wieczora na forum.Zobaczymy czy będzie się czym chwalić. (2009/06/19 20:50)

pienio81


moze i widzialy wszystko,ale miejmy nadzieje ze bedą sie nabierac,co do skory bede musial zobaczyc na mapie jakby tam zajechac po drodze.polamania (2009/06/19 21:24)

pienio81


nie wiem czy nam nogi w tylki nie wejdą i czy robert da sie namowic na skore po kilku ladnych km. brodzenia w Kwisie.pozdrawiam (2009/06/19 21:52)

pienio81


u nas słabo.Kwisa brudna i nieczytelna,3 sztuki ok 22cm,robert 2 tez w tym rozmiarze,natomiast Skora calkiem niezle jesli chodzi o wode byla czytelna i czysta ryb tez sporo tylko tez ponizej i powyzej 20cm,na Skorze mialem jedno wyjscie ponad wymiara,ale chyba sie rozmyslil,lub nie trafil w woblerka.trzeba sie polozyc i odpoczac bo na nocke do roboty trzeba isc.pozdrawiam ,a co u was??? (2009/06/20 15:02)

kobikobi1


Cały tydzień przygotowań ,obmyślanie strategi,pobudka o trzeciej w nocy . Kolejna wyprawa zakończona i pierwsza pięćdziesiątka w tym sezonie zaliczona......Szkoda tylko,że zamiast kropek miała ostre zęby.W sumie ilościowo było nieźle,trochę gorzej jakościowo.Jeden wymiarowy pstrąg i szczupły 53 cm.Namierzyliśmy jednak kilka miejsc w których pływają naprawdę ładne pstrągi,ale niestety dzisiaj nie trafiały w wobki.Tak więc poznaliśmy trochę nowej wody,którą postaramy się odwiedzić w następny weekend.Łowiliśmy na Bobrze przed Kamienną Górą,a także za miastem.Niestety kolo południa woda zrobiła się tak mętna,że łowienie nie miało sensu.Odwiedziliśmy też dopływ Bobru rzekę Lesk,ale mimo że ładnie wyglądała nic większego w niej nie złowiliśmy. (2009/06/20 21:24)

leleon


Ścinawka zaliczona i rozpoznana. Było dobrze. W sumie złowiłem ok. 30 sztuk w tym kilka trzydziestek. Bardzo mało miałem ryb niewymiarowych. Wychodziły taż rybki powyżej 30 cm ale żadnej nie zapiąłem. Ogólnie rzeczka godna polecenia. Spotkałem kilku wędkarzy z muchówkami ale mieli kwaśne miny. Dzisiaj kropki lubiły wobki. Już planuję następne rozpoznanie na innym odcinku. Dzisiaj łowiłem w Tłumaczowie i w okolicach wioski Gołogłowy. (2009/06/20 22:18)

przemek1971-71


Ja walczyłem dzisiaj na dopływie Wdy, wyrwałem ładnego samca 39cm ( zdęcie na mojej galerii), i kilka krótkich. Natomiast na Wdzie jak na A-1 tyle, że KAJAKI!!!!!!! I TAK DO KOŃCA WAKACJI!!!!!!! (2009/06/21 21:42)

kobikobi1


Ładny kropek Przemek.Gratulacje.Na co się skusił? (2009/06/21 21:49)

przemek1971-71


No a co tam dzisiaj na Dolnym Śląsku? , bo dajecie tam nieżle czadu ostatnio (2009/06/21 21:53)

kobikobi1


ja dzisiaj wolne.Rodzinna niedziela.w tygodniu wyskoczę na którąś z rzeczek a w sobotę oram bóbr. (2009/06/21 21:57)

leleon


A ja we wtorek po pracy robię poprawkę na Ścinawce. Tylko trochę inny odcinek. (2009/06/21 22:05)

kobikobi1


na bobrze nie zaobserwowalem. (2009/06/22 10:26)

leleon


Ja też nie zauważyłem. (2009/06/22 10:58)

kobikobi1


Pstrągi i lipki zeżarły wszystką jętulę,są tłuste i silne,tylko łowić. (2009/06/22 13:09)

pienio81


jesli pogoda dopisze i rzeka w miare czysta bedzie to w srode,lub czwartek po pracy pojade na kaczawe.planuje przejsc odcinek huta-dunino-moze tez nyse przy okazji zalicze jak czasu starczy.pozdrawiam (2009/06/22 14:06)

leleon


Pienio, jak znajdziesz na krzaku (mniej więcej w połowie drogi między autostradą a mostem w Duninie) obrotówkę Daiwy to dokładnie obłów to miejsce. A blaszka niech Ci służy. Jest naprawdę skuteczna. (2009/06/22 20:24)

kobikobi1


Rafał do Bożego Narodzenia jeszcze kilka miesięcy,a ty już drzewa świecidełkami zdobisz?U nas leje jak z cebra,chyba nici z wędkowania w tygodniu.Mam trochę czasu więc woblerki będę strugał ,to też fajna zabawa. (2009/06/23 11:29)

pienio81


ile ja tam na poczatku zostawilem blaszek iwobkow-troszke kasy tam wisi,ale jakbym zauwazyl ja kiedys to dam znac.chyba nici z rybek w tym tygodniu,deszcze zapowiadaja bowiem caly czas.trudno.niech rosną.pozdrawiam (2009/06/23 14:16)