Zaloguj się do konta

Pstrąg - w jakie miesiące łowić i jakie woblerki

utworzono: 2011/03/14 18:39
sansey83

witam serdecznie mam pytanko   w jakich miesiącach najlepiej zeruje pstrąg  i czy te wobler ki nadają się na pstrągi czy już można stosować imitacje owadów czy wstrzymać się do kwietnia
[2011-03-14 18:39]

SiwyDym

Witam.Woblerki ciekawe i na pstrąga sprawdzą się na pewno kolego.A co do miesięcy kiedy żeruje najlepiej powiem tak:Pstrąg pełną aktywność żerowania zaczyna gdy woda w rzece ma ok.6-7stopni,przynajmniej na rzekach w zachodniopomorskim na których łapie tak jest.pozdrawiam
[2011-03-14 19:17]

sansey83

ja tez jestem z zachodniopomorskiego a dokładnie szczecinka   na razie zaczynam na Parsęcie
[2011-03-14 20:02]

sansey83

A co do imitacji owadów już można je stosować
[2011-03-14 22:12]

kaban

Na Podkarpaciu według mnie najlepszy okres łowienia pstrągów to miesiące od marca do maja i sierpień.Woblerki,które przedstawiłeś na pewno zdadzą egzamin choć osobiście dorzuciłbym jeszcze imitację kiełbika,strzebli,uklei,klenika itp.Na imitacje owadów nie złowiłem ani jednego wymiarowego kropka(może brak szczęścia,albo wiary w sukces z użyciem takiej przynęty) a jak na razie to pora zbyt wczesna na takie wobki.
[2011-03-15 08:23]

Lopez

Wyglądają bardzo ciekawie, chciałbym zobaczyć jak pracują w wodzie o szybkim oraz "leniwym" nurcie. Z autopsji wiem, że pstrągi przy temperaturze wody + - 10 stopni zaczynają intensywnie żerować. To oczywiście ocena subiektywna. Życzę połamania kija na rybie nie na kolanie :))))

                                                                   Pozdrawiam Serdecznie Lopez

[2011-03-15 09:14]