Zaloguj się do konta

Pstrąg w okolicach Wałcza

utworzono: 2015/05/20 21:54
Arthur

Szanowni Koledzy,
chciałbym rozpocząć przygodę związaną z połowem pstrąga w okolicach Wałcza. Wiem, że jest tu kilka rzek z odcinkami górskimi (Dobrzyca, Rurzyca, Drawa), ale za nic w świecie nie wiem, gdzie dokładniej zacząć, lub na jakich dokładnie odcinkach tych rzek, przemieszczać się w celu, spróbowania choćby, dostania ładnych okazów.

Byłbym wdzięczny za każdą informację związaną z miejscami, gdzie występuje ten gatunek ryby; informację na temat (wiem, że dla niektórych ten temat jest drażliwy i delikatny) sztucznych przynęt (kolorystyki, typu, wielkości, rodzaju przynęty na daną część sezonu) oraz ewentualnych miejsc przebywania tego drapieżnika.

Byłaby to niesamowita pomoc nie tylko dla mnie ale i dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę brodzenia w rzece w poszukiwaniu tej walecznej rybki.

Pozdrawiam,

Arthur
[2015-05-20 21:54]

egzekutor

na Rurzycy jest chyba zakaz?ja łapie na Gwdzie jest też głowacica, lipień, troć. [2015-05-20 22:29]

pawelz

Kiedys jezdzilem w te okolice co roku na tydzien za kropkiem. Mieszkajac w Walczu masz najblizej do Ostrowska. Ja tak jezdzilem i schodzilem w dol rzeki az do mlyna o ile pamietam w Czapli. Potem 2km droga przez pola do autobusu :).
Drugi odcinek z pstragami (najlepszy wg mnie) to miedzy Golcami a Dobrzyca. Tu woda juz mniejsza, wiec trzeba isc w gore rzeki. Kolejny to Ilowiec w gore. Ja lowilem od pierwszego mostu (przed Ilowcem) i szedlem w gore rzeki. Tu raczej mniejsze ryby ale i woda dosc mala.
Nieco dalej masz moja ulubiona rzeke Plytnice. Od miejscowosci Plytnica w gore.
Generalnie wyznaje zasade, ze na malych rzekach lowie tylko pod prad. Nie lowie juz na spinning, ale i na muche tez tak samo robie.
PS. Kiedys adwiedzilem (ale tylko raz) Pilawe od miejscowosci Szwecja w gore. Urocza rzeka ale ryb wielkich nie nalowilem.
PS. Lezka sie kreci na wspomnienia tamtych czasow :). Jezdzilem tam w latach 80-90. Spalem albo w domu wedkarza w Walczu albo w Domu Wedkarza (obecnie prywatny motel) w Plytnicy.
[2015-05-21 09:02]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia