Pstrąg w okolicach Wałcza

/ 2 odpowiedzi
Szanowni Koledzy,
chciałbym rozpocząć przygodę związaną z połowem pstrąga w okolicach Wałcza. Wiem, że jest tu kilka rzek z odcinkami górskimi (Dobrzyca, Rurzyca, Drawa), ale za nic w świecie nie wiem, gdzie dokładniej zacząć, lub na jakich dokładnie odcinkach tych rzek, przemieszczać się w celu, spróbowania choćby, dostania ładnych okazów.

Byłbym wdzięczny za każdą informację związaną z miejscami, gdzie występuje ten gatunek ryby; informację na temat (wiem, że dla niektórych ten temat jest drażliwy i delikatny) sztucznych przynęt (kolorystyki, typu, wielkości, rodzaju przynęty na daną część sezonu) oraz ewentualnych miejsc przebywania tego drapieżnika.

Byłaby to niesamowita pomoc nie tylko dla mnie ale i dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę brodzenia w rzece w poszukiwaniu tej walecznej rybki.

Pozdrawiam,

Arthur
egzekutor


na Rurzycy jest chyba zakaz?ja łapie na Gwdzie jest też głowacica, lipień, troć. (2015/05/20 22:29)

pawelz


Kiedys jezdzilem w te okolice co roku na tydzien za kropkiem. Mieszkajac w Walczu masz najblizej do Ostrowska. Ja tak jezdzilem i schodzilem w dol rzeki az do mlyna o ile pamietam w Czapli. Potem 2km droga przez pola do autobusu :).
Drugi odcinek z pstragami (najlepszy wg mnie) to miedzy Golcami a Dobrzyca. Tu woda juz mniejsza, wiec trzeba isc w gore rzeki. Kolejny to Ilowiec w gore. Ja lowilem od pierwszego mostu (przed Ilowcem) i szedlem w gore rzeki. Tu raczej mniejsze ryby ale i woda dosc mala.
Nieco dalej masz moja ulubiona rzeke Plytnice. Od miejscowosci Plytnica w gore.
Generalnie wyznaje zasade, ze na malych rzekach lowie tylko pod prad. Nie lowie juz na spinning, ale i na muche tez tak samo robie.
PS. Kiedys adwiedzilem (ale tylko raz) Pilawe od miejscowosci Szwecja w gore. Urocza rzeka ale ryb wielkich nie nalowilem.
PS. Lezka sie kreci na wspomnienia tamtych czasow :). Jezdzilem tam w latach 80-90. Spalem albo w domu wedkarza w Walczu albo w Domu Wedkarza (obecnie prywatny motel) w Plytnicy. (2015/05/21 09:02)