Pstrąg w kujawsko pomorskim

/ 8 odpowiedzi
WitamMam pytanie czy w okolicach Torunia, znajduje się jakieś łowisko pstrągowe. Najlepiej ,żeby była to woda PZW. Wiem że wystepuje on na zbiorniku TW Toruń, ale czy gdzieś jeszcze można go znaleść?
rafal-idler


http://www.pzw.torun.pl/wykaz-wod/rzeki-gorskie/

http://www.pzw.torun.pl/wykaz-wod/rzeki-nizinne-i-gorskie/

(2014/08/17 17:16)

kamil-twarog


Tylko mam prośbę , wyhaczaj złowione ryby w wodzie , nie rób z nimi fotek itd. ona odpłynie ale zdechnie za 20 min, wiem bo za moim domem jest hodowla pstrąga na sprzedaż do jedzenia i ta ryba żuci się na trawie przez 1 minute i zdycha , a jak weźmiesz w rękę to parzysz ją też zdechnie od pleśni, ona żyje w wodzie o tem max 15 stopni wyższa w rzece się nie zdarza a ty masz 36 wiec sam widzisz. jak zobaczysz że krew leci ze skrzela ni wypuszczaj bo zdechnie na 100% (2014/08/17 18:46)

u?ytkownik32263


Tylko mam prośbę , wyhaczaj złowione ryby w wodzie , nie rób z nimi fotek itd. ona odpłynie ale zdechnie za 20 min, wiem bo za moim domem jest hodowla pstrąga na sprzedaż do jedzenia i ta ryba żuci się na trawie przez 1 minute i zdycha , a jak weźmiesz w rękę to parzysz ją też zdechnie od pleśni, ona żyje w wodzie o tem max 15 stopni wyższa w rzece się nie zdarza a ty masz 36 wiec sam widzisz. jak zobaczysz że krew leci ze skrzela ni wypuszczaj bo zdechnie na 100%

Gdyby pstrągi miały żyć tylko w temperaturze do 15 stopni to w Polsce by w ogóle nie występowały, no może poza najmniejszymi i najbystrzejszymi górskimi strumieniami... Z tym parzeniem podobnie...

Choć rzeczywiście taki potok w lato jest delikatny i trzeba z nim postępować ostrożnie tj. maksymalnie skracać czas przebywania poza wodą. (2014/08/17 19:43)

kamil-twarog


Mierzyłeś kiedyś temp wody w rzece? obok mnie jest rzeka która ma max 2 m szerokości i w lecie ma czasem 40 cm głębokości oczywiście na moim odcinku , ale temp wody nie przekracza 16 stopni w najgorsze upały.Pstrąg oczywiście przetrwa wyższą temp ale nie jest sobą , praktycznie nie jje i jedyne co robi to szuka tlenu, skąd wiem ? bo mieliśmy w stawie jako atrakcja dla wędkarzy , okazało się przy temp ponad 20 stopni nie poluje , zdycha, trzeba było kupić arrator (2014/08/17 21:11)

u?ytkownik32263


A wiesz, mam prawie pod nosem Drwęcę w odcinku przyujściowym do Wisły gdzie temperatura jest z reguły niższa o ok 2 stopnie jak w Wiśle-tu na dzień dzisiejszy godzinę 21.00 jest w niej 21,1C choć jeszcze parę dni temu było pow. 24. I zaskoczę Cię, pływają w niej trocie, łososie jak i pstrągi. Tak, pstrągi!!! Choć przyznaję że rzadkie. Więc z całym szacunkiem, nie pitol o tych 15 stopniach. (2014/08/17 22:06)

mscigniew-drapi


Ludziska tu nie chodzi o temperaturę wody tylko o jej natlenienie. (2014/09/24 22:39)

pawelz


Ludziska tu nie chodzi o temperaturę wody tylko o jej natlenienie.


:)
O i to jest madre zdanie. Czasami lowie w Wisle Wilka pstragi latem. Nieraz woda ma taka temperature, ze przynosi niewielka ulge wejscie do niej w upalny dzien. Mysle ze na koncowkach plani podchodzi po 28-30 stopni. Kiedys Jelenski podawal temperature wody u siebie na Rabie na dzierzawionym przez niego odcinku. Przy nizowkach i upalnych dniach bylo cos kolo 30 stopni. Lipienie nie dawaly rady, ale pstragi tak :). (2014/09/25 08:08)

milo24


Hotel Rancho Nieszawka (wiem że nie woda PZW)ale mają karpie,pstrągi,liny,szczupaki...... (2014/10/13 18:48)