Zaloguj się do konta

Pstrąg potokowy -jak złowić?

utworzono: 2014/06/11 20:30
ziko123

WITAM. W JAKIM ODCINKU RZEKI SIEDZĄ PSTRĄGI POTOKOWE? NA JAKIE WOBLERY WEZMĄ?

SERDECZNE DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI.
POZDRAWIAM
[2014-06-11 20:30]

arthrawn76

kolego, jedź nad rzekę...weź ze sobą kilka przynęt, zacznij od takich jak najbardziej zbliżonych do natury...powoli obławiaj każdą przeszkodę, każde drzewko, burtę...szybki nurt...i wcześniej czy później jakiś pstrąg przyjmie od Ciebie zaproszenie...

cierpliwość to podstawa, nikt nie da Tobie gotowej recepty...to sport, to zabawa...a jak szukasz rybki na obiad, to w Tesco szukaj działu z rybami!

połamania kija
[2014-06-16 16:56]

arthrawn76

POZDRAWIAM

i po co takie wielkie litery? stary jestem, ale jeszcze dam radę poczytać normalny tekst ;)
[2014-06-16 16:57]

mazu89

Znajomy twierdzi że łowi pstrągi potokowe na spining także w stojących odcinkach rzeki. Czy może mi ktoś odpowiedzieć czy jest to możliwe?
[2014-06-16 21:17]

grisza-78

Znajomy twierdzi że łowi pstrągi potokowe na spining także w stojących odcinkach rzeki. Czy może mi ktoś odpowiedzieć czy jest to możliwe?

Oczywiście, że jest możliwe. Zwłaszcza zimą, kiedy pstrągi uciekają wręcz od rwących kamienistych raf, szukając odpoczynku i miejsca, w którym nie będą traciły energii na walkę z nurtem rzeki.
[2014-06-16 21:50]

mazu89

On łowi o tej porze nie zimą.
[2014-06-16 22:08]

stahu89

Ja zacząłem przygode z pstrągami w tym roku i powiem ci zacząłem od woblerów pływających(oznaczenia F) rozmiar 5ka wystarczające. i poprostu puszczam je z nurtem po jakich 10-15m zamykam kołowrotek i powolutku zwijam, staram sie przynete prowadzić koło pni drzew, krzaków. Raz byłem w szoku gdy złapałem kropka na głebokości 15cm na środku rzeki, widziałem go z daleka i poprostu rzuciłem kawałek za niego podciągnąłem trochę i branie. [2014-06-16 22:18]

grisza-78

On łowi o tej porze nie zimą.

Ja też. To nie jest nic nadzwyczajnego. W miejscach bez nurtu jest więcej pokarmu w postaci małych rybek, może to jest główną przyczyną żerowania pstrągów w takich właśnie miejscach. Trudno powiedzieć, ale co najmniej kilkadziesiąt pstrągów złowiłem w miejscach, gdzie uciąg wody wynosił praktycznie zero.
[2014-06-16 22:58]

grisza-78

POZDRAWIAM

Chcąc łowić pstrągi musisz się najpierw nauczyć ich zwyczajów, musisz też poznać swoją rzekę. Oczywistym jest, że pewnie przez przypadek, za pierwszym rzutem, możesz tego pstrąga złowić, ale jeśli masz to robić regularnie, to będzie cię to kosztowało trochę wyrzeczeń i przede wszystkim cierpliwości. Pstrąg jest żarłoczny, agresywny, ale nie ma wiele wspólnego, na przykład ze szczupakiem, który łyka wszystko i każdemu. żeby łowić je regularnie musisz znać całą gamę zasad. Ubiór, poruszanie się nad wodą, sprzęt, zwyczaje pstrągów ( chodzi np. o imitację żyjątek, na których akurat pstrąg żeruje ). Kurczę, książkę by napisał. Weź po prostu  kija, załóż na agrafkę blachę, czy woblera i idź się zaczaj nad rzekę. Szukaj, poluj, na pewno prędzej, czy później trafisz, a z czasem sam sobie wyrobisz swój sposób polowania na piegusy.
[2014-06-16 23:10]

ziko123

Dzięki wszystkim za podane porady. Właśnie dzisiaj złowiłem swojego pierwszego kropkowańca.
Odwdzięczę się kiedyś.

Jeszcze raz dzięki
[2014-06-22 20:46]

wilk0183

wybierz sie na jezioro myczkwieckie mnóstwo pstragów w stojącej wodzie :) [2014-06-22 21:06]

woro

to nie to samo co czajenie sie w małęj rzeczce.
[2014-06-22 21:45]