Zaloguj się do konta

Pstrąg potokowy przynęty - Pstrągi w Strzegomce

utworzono: 2010/01/08 11:09
dawson43

mieszkam blizko i pstrogi są a tagrze klenie
[2010-02-09 18:27]

kobikobi1

a jak wygląda rzek? Mozna wędkować?

[2010-02-09 21:36]

mialem sie dzisiaj wybrac zobaczyc ale jak wrocilem do domu to bylo juz ciemno - od jutra 2 zmiana - moze rano uda mi sie podjechac ale nie moge tego obiecac [2010-02-09 21:50]

anczu

Przejeżdżałem dzisiaj obok rzeki w Strzegomiu brzegi oblodzone ale bez tragedii, myślę że im bliżej Dobromierza tym lepiej-cieplejsza woda ze zbiornika.
[2010-02-10 22:03]

piori1

czyli juz po pstragach:(
[2010-02-11 09:04]

pluszowy

Byłem wczoraj w okolicach Kamionnej.
Da się łowić spokojnie, tylko trzeba uważać na oblodzony brzeg przykryty śniegiem. Woda jest niska - widać, resztki lodu 20-30 cm powyżej lustra wody. Widać też... kormorany!
Przy okazji mam pytanie - czy na tym odcinku można używać innych przynęt niż sztuczne, bo na brzegu widziałem opakowania po zanęcie.
[2010-02-14 09:29]

pluszowy

Małe sprostowanie. Nie byłem na Strzegomce, tylko na Bystrzycy. Dotarło to do mnie przed chwilą, gdy zacząłem oglądać mapy i planować wyjazd na następny weekend :D
Korzystając jednak z okazji zapytam Was, czy w Bystrzycy warto szukać pstrągów, lub innych ryb nieobjętych w tej chwili okresem ochronnym?
[2010-02-15 19:15]

dawo199

z [2010-02-17 17:11]

piekar

Jasne że na Bystrzyce warto jechać to jedna ze sztandarowych rzek pstrągowych w regionie.Najciekawszy odcinek jest między zbiornikiem w Zagórzu a Świdnicą.Pstrągów jest zatrzęsienie tylko jeden minus właściwie same maluchy w granicy 20-25 cm,powyżej 30 cm na tym łowisku można uznać za ładną rybę.Generalnie rzeka jest piekna szczególnie powyżej Zagórza ale o ile się orientuje od zeszłego roku właśnie na tym odcinku dozwolona jest tylko mucha.Co ciekawe w Bystrzyce nie wiedzieć dlaczego nie przyjął się lipień i niesłyszłem żeby ktoś je tam łapał.Ale na pstragi warto jechać,przy dobrych braniach w 3 godz. można złapać ze 30 szt.Ale gorąco namawiam do wypuszczania wszystkich ryb bo nie sa imponujących rozmiarów i presja duża.Ja nie zabrałem jednego pstrąga z Bystrzycy a widziałem wędkarzy z wypchami torbami dumnych że nałowili 20 cm pstrążków.Bez komentarza jak bym napisał co o nich myśle to za te słowa usuneliby mnie z portalu:-).Pozdr.wszystkich maniaków czerwonej kropki.
[2010-02-21 16:37]

Hunt eR

Od tamy w Zagórzu zaczyna się odcinek muchowy.
Co do wielkości ryb w Bystrzycy, to istotnie jest tak jak piszesz, chociaż zdarzaja się większe sztuki.
Pluszowy - jeśli koło Kamiennej, to może na Bobrze byłeś?
[2010-02-21 18:18]

pluszowy

Piekar - jeśli o mnie chodzi to możesz być spokojny. Wypuszczam wszystkie złowione ryby bez względu na gatunek i wielkość, więc i ewentualnym pstrążkom złowionym w Bystrzycy też nic z mojej strony nie grozi.
Hunt eR - dopiero zaczynam swoją przygodę z dolnośląskimi wodami górskimi i prawdę mówiąc nie bardzo wiem, gdzie jechać. Stąd moje pytania. Dziwią mnie trochę sprzeczne informacje z nowego wrocławskiego koła i te z portali wędkarskich dotyczące metod połowu dozwolonych na poszczególnych odcinkach rzek pstrągowych. Strzegomkę mam stosunkowo najbliżej, ale mam też największe opory przed pojechaniem nad nią z tego właśnie powodu, że nie wiem gdzie można z woblerkiem, a gdzie nie, bo muchą póki co jeszcze się nie zaraziłem. Gdybyście mieli link do jakiejś stronki, na której szczegółowo rozpisano dolnośląskie wody górskie z podziałem na dopuszczalne metody połowu, to byłbym wdzięczny za link. Gdyby też ktoś z Was zechciał pokazać mi ciekawe odcinki, to będę wdzięczny. Dysponuję autem i wolnymi weekendami :)

Pozdrawiam
[2010-02-21 20:17]

kobikobi1

http://www.grodzkie.pl/   Znajdziesz tam informator na temat wód górskich okręgu Jelenia Góra. Gdzie można ,gdzie nie  można łowić.
[2010-02-21 21:28]

anczu

Łowiłem na Bystrzycy kilka lat temu na tym odcinku gdzie teraz wolno łowić wyłącznie na muchę i przyznaję, że to bardzo rybna rzeka. Co do wielkości łowionych tam pstrągów to faktycznie nie pływa tam zbyt wiele wyrośniętych ryb a do tego bardzo długo są strasznie wychudzone po tarle. Jednak wspomnienia mam niezapomniane, brań naprawdę dużo. Muszę też przyznać, że przez długie lata mój rekord pochodził właśnie z Bystrzycy! Dla wielu pewnie to żaden rekord 42cm. ale tam właśnie bardzo dużo się nauczyłem i bardzo żałuję że już nie mogę tam łowić. Mam tylko nadzieję że jeszcze kiedyś to się zmieni bo przecież problem nie w spiningistach jak to często słyszałem od kolegów muszkarzy tylko w pilnowaniu wody a do tego można zwiększyć wymiar ochronny i obniżyć limit dziennego połowu. Składkę na wody górskie opłacamy taką samą!!!
[2010-02-23 12:32]

PiotrekF

Witam, przeczytałem ten temat i powiem, że zainteresowała mnie ta rzeka. O strzegomce wiem od dawana jednak, że występuje tam troć to jestem zdziwiony.Nie łowiłem tam nigdy ale chętnie bym się wybrał jestem ze Świebodzic więc będę jeździł autem czy jest gdzie je zostawić w miarę bezpiecznie jeśli tak to w jakich miejscowościach.??
Czy próbował ktoś może na cykady łowić na tematowej rzece jeśli tak to jakie efekty??. Będę próbował na spinning gdzie można mieć dobre efekty???
Pozdrawiam [2010-03-15 17:36]

warun

Ja nie zabrałem jednego pstrąga z Bystrzycy a widziałem wędkarzy z wypchami torbami dumnych że nałowili 20 cm pstrążków.Bez komentarza jak bym napisał co o nich myśle to za te słowa usuneliby mnie z portalu:-).Pozdr.wszystkich maniaków czerwonej kropki.

A trzeba było do straży i na policje zadzwonić. Jak złapią z takimi rybami w bagażniku, to mają prawo nawet samochód skonfiskować jako narzędzie przestępstwa. Jakby jeden z drugim stracili po samochodzie to by się ch...jom odechciało niewymiarowych ryb.
[2010-03-15 21:23]

ppewniak

witam,

czy ktoś był może ostatnio na Strzegomce, jaki poziom wody, da się łowić??
[2010-03-19 21:42]

UnknownArtist

Ktoś był. Woda do łowienia, lekko trącona. Z rybkami gorzej;/ [2010-03-20 19:54]