Pstrąg potokowy - rekord Polski

/ 44 odpowiedzi / 12 zdjęć
Norbilg


I miejsc o głębokości pow.1m,  nie ma. Może po roztopach coś Kaczawa wymyje. (2010/01/11 15:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

maciekx90


Swietna rzeka, troche podobna jak ja mam na swoim terenie! TA u nas jest trochę mniejsza. Pozdrawiam! Połamania Kija!! (2010/01/11 20:56)

kobikobi1


I miejsc o głębokości pow.1m,  nie ma. Może po roztopach coś Kaczawa wymyje.


odcinek raczej na letnie pstrągowanie,trzeba było próbować z drugiej strony mostu. (2010/01/12 01:07)

Norbilg


Robert ja byłem w Krotoszycach i po niżej mostu, zazwyczaj była płycizna. Co prawda z dwa lata tam nie zaglądałem (2010/01/12 21:55)

kobikobi1


Po niżej mostu jest kilka bardzo ładnych dołków.Wyciągnąłem już tam kilka czterdziestaczkow. (2010/01/14 00:30)

X


Kolego Kobikobil1 powiedz mi czy ty musisz robić zdjęcia niewymiarowym rybą!!!Jak znasz regulamin to chyba wiesz że RYBY NIEWYMIAROWE WYPUSZCZAMY NATYCHMIAST PO ODHACZENIU Z NALEŻYTĄ OSTROŻNOŚCIĄ DO WODY , a nie robimy sobie z nimi sesję zdjęciowe jak by to były jakieś okazy. (2010/04/07 13:28)

kobikobi1


muszę bo bardzo mi się podobają.A czy Ty możesz ujawnić swoją tożsamość Panie tajemniczy X.A może zalogowałeś się na wędkuję pl. żeby przemądrzać się i siać zamęt na portalu?
Nie pozdrawiam bo nie wiem kogo. (2010/04/07 22:15)

u?ytkownik30478


ja też lubię robić zdjęcia , staram się dbać o moje rybki , bo chcę je łowić za rok , ;;poznaję je po układzie kropek i po innych szczegółach , mają nawet imiona ""w przeciwieństwie do kolegi X pozdrawiam kobikobi1 (2010/04/07 22:36)

łysym


No Panowie powyciągać regulaminy przecież  one nam ochronią ryby. Co tam my wariaci i szaleńcy robiący zdjęcia niewymiarowym rybom i jeszcze je wypuszczający z powrotem do wody.
Proponuję wprowadzić zmianę w regulaminie: nie robić zdjęć niewymiarkom, pakować od razu do torby. Jak zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów to niech tylko który spróbuje wypuścić złowioną rybę...REGULAMIN zabroni hehe. (2010/04/07 22:48)

u?ytkownik30478


Kolego Łysym !!! ale dałeś po bandzie ha ha ha aż mi się tatuaże z gum do żucia ,  ODKLEIŁY  (2010/04/07 22:53)

wedkarz2309


Też mam sporo zdjęć z niewymiarowymi rybkami i nie widzę w tym nic złego:)

 

Mam na koncie kilkanaście brzan i część z nich jest nie wymiarowa, lecz udokumentowane na zdjęciu są wszystkie, to samo z certami...:)

Mam też sporo zdjęć niewymiarowych pstrągów:)

 

Kilka lat temu złowiłem bolenia i miał 35 cm, był to wówczas mój rekord (teraz wynosi prawie jeszcze raz tyle) i bardzo chciałem mieć pamiątkę z rekordowym wówczas boleniem:)

Rybka "jest" w komputerze do tej pory, a jednocześnie najprawdopodobniej nadal pływa w Odrze i ma pewny wymiar:)

 

Kropek jest śliczny i do tego każdy jest "inny":)

Właśnie z ciekawości "przebiegłem" przez swoją galerię pt. "Pstrąg potokowy" i bardzo dokładnie widać, jak jeden się różni od drugiego, drugi od trzeciego... dziesiątego, itd.:)

 

Aż mam dylemat, którego pokazać:)

 

 

28 cm pstrągowego szczęścia!!!:)

 

(2010/04/07 23:31)

wedkarz2309


Osobiście mam sporo zdjęć z niewymiarowymi rybami i nie widzę w tym nic złego!:)

 

Mam na koncie kilkanaście brzan, z czego część jest niewymiarowa, ale każdą mam udokumentowaną na zdjęciu, podobna sytuacja jest u mnie z ,np. certami...:)

 

Kilka lat temu złowiłem bolenia 35 cm i był to wówczas mój rekord w tym gatunku (obecnie jest on prawie dwa razy większy) i bardzo chciałem zrobić sobie z nim pamiątkową fotkę:)

Boluś "siedzi" w komputerze do dziś, a jednocześnie najprawdopodobniej nadal pływa w Odrze i ma pewny wymiar:)

 

Kropek jest śliczny i w dodatku każdy jest "inny"!:)

Z ciekawości "przebiegłem" przez swoją galerię, pt. "Pstrąg potokowy" i bardzo wyraźnie widać, że jeden różni się od drugiego, drugi od trzeciego,... dziesiątego, itd.:)

 

Aż mam dylemat, którego pokazać:)

 

 

28 centymetrów pstrągowego szczęścia!!!:)

(2010/04/07 23:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


P.S. Sorki za dwa podobne teksty!

Przy pierwszym miałem za duży rozmiar zdjęcia i myślałem, że się wgl nie dodało, bo wszystko się wykasowało, a to dodało się, tyle, że bez zdjęcia!

 

Jeszcze raz przepraszam za nieumyślne zaśmiecanie!

(2010/04/07 23:46)

u?ytkownik30478


Wybaczamy za te kolory i kropki!!!!piękny!!! (2010/04/08 00:32)

X


Tak zalogowałem się tu żeby takim jak wy kilka rzeczy uświadomić, ale widzę że tu towarzystwo wzajemnej adoracji jest.Bohaterowie co to cieszą się z 18cm pstrąga zapiętego za 2 kotwice utaplanego w trawie,a dopiero po sesji wypuszczanego do wody.Nie tędy droga ŁOWCY 18 cm OKAZÓW. (2010/04/08 07:32)

pawelz


Czy to naprawde wazne czy ktos ma nick X czy inaczej. Chyba wazniejsze jest czy pisze prawde czy nie. A w tym wypadku gosc ma racje. Moze ktos poza nieudolnymi dowcipami odpisalby merytorycznie. Niewymairowa ryba MUSI byc natychmiastowo wypuszczona do wody. Zrobienie zdjecia niemairowym rybom nikomu chluby nie przynosi, a niepotrzebnie naraza ryby, zwlaszcza tak delikatne jak pstrag czy lipien. No i jest w niezgodzie z regulaminem. Czy wam sie to podoba czy nie. I szyderstwo nie zmieni tego faktu (2010/04/08 10:26)

Harry Potter


Kolego Kobikobil1 powiedz mi czy ty musisz robić zdjęcia niewymiarowym rybą!!!Jak znasz regulamin to chyba wiesz że RYBY NIEWYMIAROWE WYPUSZCZAMY NATYCHMIAST PO ODHACZENIU Z NALEŻYTĄ OSTROŻNOŚCIĄ DO WODY , a nie robimy sobie z nimi sesję zdjęciowe jak by to były jakieś okazy.

Drogi panie X. Zajrzałem do galerii kolegi kobikobil1 i stwierdzam że większość ryb jest sfotografowana jeszcze przed odhaczeniem, czyli zgodnie z punktem regulaminu który przytoczyłeś. Jeszcze raz cytuję:
RYBY NIEWYMIAROWE WYPUSZCZAMY NATYCHMIAST PO ODHACZENIU Z NALEŻYTĄ OSTROŻNOŚCIĄ DO WODY. 

Piszę o tym dlatego, ponieważ uważam że regulamin jest: primo - dla ludzi myślących, którzy wiedzą jak obchodzić się z rybami. Secundo - można go różnorako zinterpretować.

Napisz do Rexa Hunta, bo widziałem na filmie (z Polski) jak wyrzucał ryby do wody, czyli nie zachował należytej ostrożności. Pamiętaj że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

I jeszcze słówko o Twoim stwierdzeniu cyt. "towarzystwo wzajemnej adoracji". Miałkie to było...

Ja też mam trochę zdjęć niewymiarowych ryb. Niektóre są po prostu tak piękne że chcę miec pamiątkę z naszego spotkania.

Pozdrawiam (2010/04/08 21:27)

pawelz


To ze niejaki Rex Hunt tak postepuje ze zlowionymi rybami nie jest zadnym usprawiedliwieniem. I za cos takiego, gosc nie jest dla mnie zadnym autorytetem. I tyle.
Co do gorliwosci i faszyzmu. Ja powiem inaczej. Nieumiejetne "no kill" jest gorsze o zabijania i zabierania ryb. Jesli ktos zabiera ryby, to w ciagu dnia moza zabic najwyzej np 3 pstragi. Ktos kto zachowuje sie jak np. przytoczony przez Ciebie Rex Hunt moze usmiercic w ciagu dnia i kilkanascie.
To ze Ty chcesz miec pamiatke z narybkiem, nie zwalnia Cie od przestrzegania przepisow. A przepisy mowia wyraznie, ze rybe nalezy wypusci natychmiast. Nie po sesji zdjeciowej. Jesli jestes sam to trwa to okolo 1 min. Jesli jestes z kims to jeszcze od biedy moge zrozumiec, ze podczas holu (nie wiem jak mozna nazwac hol wyciaganie narybku, ale niech tam) ktos wyjal aparat i pstrykna fotke. Choc nie rozumiem i chyba nie pojme nigdy, jak niemiarowa ryba moze stanowic trofeum do uwiecznienia jej na zdjeciu. Ale bylaby to kwestia gustu, gdyby nie regulamin, ktory wyraznie tego zabrania. (2010/04/09 09:10)