Pstrąg na spinnng

/ 25 odpowiedzi / 9 zdjęć

Witam !

Jakich przynęt używacie na pstrąga?

O jakiej porze łowicie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

kaban


Na początku sezonu moje podstawowe przynęty to: woblery do 7cm,wąskie wahadełka w kolorze miedzi i złota do 5cm,obrotówki skrzydełka long i comet nr od 1 do 3 kolor jak wcześniej + czarny i kilka gumek w stonowanych kolorach do 5cm.Pora dnia-wtedy kiedy mam czas,ale ideałem jest pochmurny i wilgotny niż z padającym śniegiem(przy takiej aurze miałem najlepsze wyniki) i temperatura w granicach 0 stopni.Słoneczna pogoda to mizerne brania. (2011/01/22 19:49)

SiwyDym


Ja używam woblerów 5 i 3 cm,wirówki max do nr2 comety i longi w różnych kolorach.nie mam okreslonych upodobań,jestem zdania,że trzeba uwierzyć w przynete bo to już połowa sukcesu (2011/01/22 20:02)

pstrag222


Ją używam na początku sezonu kogutow i wachadlowek czasami puszcze wobleska imitacje pstraga. Wedłuje o różnych porach zależy kiedy mam czas (2011/01/22 20:45)

Przemas83


Początek sezonu to najlepszy okres jak dla mnie do łowienia kropkowańców. Nie dlatego że dobrze biorą, że jest to łatwe. Klimat nad rzeką pstrągową o tej porze roku gdy spadnie śnieg, leczy mi zajechaną psychikę. Woblery i gumowe wabie od tego zaczynam, puźniej dochodzą obrotówki i wahadełka. O technice prowadzenia i wielkości przynęt oraz okresach kiedy i jak ich używać, możesz sporo się dowiedzić na wędkuje, tylko wpisz w szukaj słowo klucz... (2020/08/23 19:31)

PiterSz


Pstrąg na spining?? To zapraszam na forum o pstrągach FORS -> http://www.fors.com.pl (2020/08/26 16:42)

Gnat


Srebrna obrotówka wyciągnie każdego kropka, ale woblery Hunter, Krakusek, Dorado też dają radę. (2020/09/01 22:36)

arasshater


Ja używam przede wszystkim woblerów, ale noszę w pudełku także kilka małych obrotówek, na wszelki. Kolega łowi także na gumy. Na niektórych rzekach miejsowi wędkarze nawet troć poławiają skutecznie na gumki. (2021/01/27 04:53)

pawik84


moim zdaniem początek sezonu to grube przynęty typu kopytka i inne ripery, pstrągi są powolne i ospałe zimą,nie będą zużywać dużo energii na żerowanie,będą patrzeć na spory i łatwy do zdobycia kąsek (2021/01/27 07:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Poczytałem z zainteresowaniem, bo w tym sezonie zamierzam popróbować pstrągowania. Mimo, że pytanie nie było moje, dziękuję wszystkim za wskazówki. (2021/01/27 07:11)

pawik84


zimowe łowienie pstrągów jest to bardzo wolne prowadzenie przynęt,głównie metodą zwaną po łuku,czyli wyżut przynęty pod drugi brzeg i powolne sprowadzanie z pauzami do swojej strony koryta,pstrągi o tej poże roku ustawiają się przeważnie nie w nurcie czy rynnie tylko gdzieś na pograniczu,chyba że jest płytko gdzie wygżewają się (2021/01/27 07:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


Jako, że od mojego pierwszego komentarza upłynęło trochę czasu to dodam co do przynęt że coraz częściej sięgam po gumy a i sprzęt trochę zmieniłem. (2021/01/27 12:32)

luxxxis


Paw-nie pisz cholero z telefonu bo spojówki ludzi bolą od tego chaosu. (2021/02/03 18:11)