PSR kłusuje?

/ 10 odpowiedzi
PSR klusuje? To pytanie nasunęło mi się po tym co zobaczyłem podczas jednego z wypadów wędkarskich? Był to wrzesień, popoludnie na wiślanych głowkach w Liszynie. Wielu wędkarzy z Płocka, i nie tylko zna to miejsce. Moją uwagę przykuła łódź motorowa, która z przeciwległego brzegu bardzo szybko przeplynęła w "klatkę" między pierwszą a grugą główką. Pomyślałem, że to kontrola z PSR, gdzyż jeden z dwoch mężczyzn miał na sobie ubranie moro i kamizelkę odblaskową z napisem na plecach-PSR.Widziałem ją bardzo wyraźnie ok.30m. Mimo obecnośći kilku wędkarzy panowie z lódki zamiast kontroli oddali się wstawianiu sieci rybackich i to w niesamowitej ilości. Sieci szczelnie odcieły całą klatkę od wisły a także zygzakami ja wypełniły. W tedy pomyślałem, że to rybacy. Jednak sieci nie były w żaden sposób oznakowane, choć tak stanowi prawo. Czy to mozliwe że organy, ktore powinny dbać o wodę same popadły w kłusownictwo, czy to byli przebierańcy?
u?ytkownik8030

Jeśli to byli PSRowcy, to powinni mieć oznakowaną łódź. Samo moro i napis na kamizelce o niczym nie swiadczy, bo kłusole sa cwani i jak kameleony potrafią robić w wała wszystkich dookoła. Jednak zwazywszy na fakt iż obserwacja Twoja miała miejsce w Polsce, wielce prawdopodobnym wydaje się, że panowie ci, mogli być z PSR. Jeśli tak było, to niech wszelcy Bogowie maja nas w opiece, bo źle sie dzieje, oj źle. (2009/02/23 20:17)

wobek82

Rzeczywiście łodzi nie mieli oznakowanej i jacyś z wyglądu zapijaczeni byli. Trzeba jednak przyznać, że miejscowkę mają super. Zanecone przez wędkarzy, rybka wchodzi w spokojną wodę. Nic tylko łowić- siatą oczywiście. (2009/02/23 20:26)

Bop

pewnie to jacyś przebierańcy. jak [ pi ] potrafią się przebierać za policje i okradać innych, to co to za problem za PSR. tak mi się wydaje. (2009/02/23 20:58)

u?ytkownik5522

Pewnie przebierańcy. Co prawda w okręgu płockim znam gościa, który jest i PSR-owcem i rybakiem, ale jak piszesz, że nie mieli oznakowanych sieci ani łodzi, to bardzo prawdopodobne, że przebierańcy. Jeszcze jedno, nie żebym się czepiał ale mam pytanie, czy zadzwoniłeś do jakiś władz, zeby poinformowac o swoich podejrzeniach? (2009/02/23 21:03)

wobek82

Niestety nie miałem, wtedy telefonu ze sobą. Jednak jeśli bym dzwonił to tylko na policję, choć wątpię czy jakiś patrol by dotarł w taka dzicz. Czy znacie telefony do PSR lub SSR. Jeśli tak, to poproszę. Myślę że przydadza sie nie tylko mnie. Z góry dziękuje. (2009/02/23 21:54)

szafayoko

Powiem wam koledzy ze w tym roku bylem dosyc czesto na głowkach i tam czesto sieci zastawiaja bo juz nie raz widzialem na wlasne oczy co oni wyrabiaja.Raz jednak zacieawila mnie jedna rzecz bo podplyneli do konca glowki i cos robili ale niestety jest tam przerwana glowka woda byla nawet wysoka i nie zdolalem zobaczyc czy moze tam czegos nie schowali...A tak szczerze to wobek ma racje policja napewno by nie przyejchala na liszyno na glowki...Pozdrawiam (2009/02/24 00:32)

ryby82

Nómery telefonów są podane w wykazie wód z zeszłego roku na ostatniej stronie ,ale jeśli chcesz to ci podam:
Okręgowa Straż Rybacka;tel.kom.0600908250
Państwowa Straż Rybacka;posterunek w Płocku
tel.(024)2626653 i posterunek w Włocławku
tel.(054)2314226
Zarząd Okręgu Płocko-Włocławskiego
tel.(054)2344791 i koło na Klonowej w Płocku
tel.(024)2627445 (2009/02/24 15:01)

ryby82

Nómery telefonów są podane w wykazie wód z zeszłego roku na ostatniej stronie ,ale jeśli chcesz to ci podam:
Okręgowa Straż Rybacka;tel.kom.0600908250
Państwowa Straż Rybacka;posterunek w Płocku
tel.(024)2626653 i posterunek w Włocławku
tel.(054)2314226
Zarząd Okręgu Płocko-Włocławskiego
tel.(054)2344791 i koło na Klonowej w Płocku
tel.(024)2627445 (2009/02/24 15:01)

wobek82

Dziękuje za info o telefonach. Takie powinien znać każdy wędkarz. Wielu ludzi ma kontakt z kłusownictwem nad wodą, lecz mało kto to zglasza. Po cześci za sprawa niewiedzy, gdzie zadzwonić. Choć też znieczulica robi swoje:( Mam nadzieje że to zacznie sie zmieniać i każdy będzie dbał o dobro społeczne,a więc swoje. Wodom cześć (2009/02/24 15:56)

jurek

Podaję numery telefonów-- Które mają przy sobie Komendant (zamiejscowego posterunku w Płocku 502 076 172 ---Wojciech Tyburski , Z-ca -- Krzysztof Biłek 502 076 173....................Społeczna Straż Rybacka przy kole Nr1 w Płocku --Jerzy Suchodolski...........czyli ja. (2009/02/24 18:38)