Zaloguj się do konta

PSR rejestr kontrolny

utworzono: 2012/01/18 16:30
Wasia

Witam, bylem wczoraj na rybkach z kolega przy miejscowosci Zabor rozkladamy sobie wedki w spokoju az tu nagle ni z tad ni zowad wyjezdza zielony jeepek marki Honda bodajrze. Wysiada trzech grubo odzianych panow i legitymuja sie jako Panstwowa Straz Rybacka, ladnie poprosili o dokumenty do kontroli po czym zabrali karty. 'Gdzie pan idzie z moimi dokumentami?' spytalem grzecznie, na to jeden ze straznikow wytlumaczyl mi ze od nowego roku (2012) musza prowadzic rejestr skontrolowanych osob.
Co sadzicie o takim postepowaniu? Po co to zostalo wprowadzone?
Byc moze od tego roku zacznie sie prawdziwe kontrolowanie i wylapywanie klusownikow
Pozdrawiam
[2012-01-18 16:30]

jogi

PSR. ma służbowe notesy w których prowadzi zapisy osób kontrolowanych. Z tego co się orientuję to do tej pory wpisywali tylko te osoby które popełniły jakieś wykroczenie. Może od tego roku muszą wpisywać wszystkie osoby kontrolowane ? Moim zdaniem to zbędna biurokracja i dodatkowe koszty (notesy). Pierwszy raz słyszę o jakiś REJESTRACH. Z ciekawości dowiem się u naszej PSR czy dostali jakieś nowe wytyczne.... Pozdrawiam. [2012-01-18 17:10]

tinka

Jak dla mnie to nic dziwnego. My w SSR też wpisujemy w notatniki służbowe wszystkie osoby kontrolowane bez wyjątku czy popełniły wykroczenie czy nie. Jest to dowód na wykonywanie swoich obowiązków. Bez takich wpisów raporty nie byłby wiarygodne. Pozdrawiam wszyskich. [2012-01-18 18:36]

Dokładnie Strażnicy PSR zapisywali dane osoby kontrolowanej w celu sporządzenia z wykonanych czynności służbowych notatki urzędowej. Jest to normalna procedura.Pozdrawiam [2012-01-18 19:16]

str

Zwykła procedura. Ale teraz najlepsze - kolor mojej karty to jakiś tam turkus może zielony.

Informacja od strażnika PSR :

- Ma Pan nieregulaminową kartę.

- Słucham ?

- Powninna być biała.

- ? Czyli co ? Mam coś z tym zrobić?
- Nie. To nie Pana wina tylko urzędników, którzy ją wystawili.

O mały włos nie wpadłem ze śmiechu do wody.

Zdarzenie miało miejsce na rzece Inie w "lesie goleniowskim" 04.01.2012 r.

Karta wydana w Poznaniu, nie wzbudziła podejrzeń strażników PSR w kilku innych okręgach, że tak powiem "od morza do Tatr".

Od tego momentu przy kontroli nie zdziwi mnie nic.

[2012-01-18 19:38]

Bernard51

Zgadza sie jest to normalna procedura niewiem czy stosowana we wszystkich regionach
Ma to na celu wykazanie sie straznika z wykonanej pracy na dany dzien

[2012-01-18 19:40]

Romuald55

Panowie! bez emocji...łatwiej zapisać dane w notesie służbowym siedząc w aucie niż "na kolanie". W czym problem?Policja też prosi do radiowozu i jest wszystko ok. [2012-01-18 19:47]

szkarlupnia3

Zwykła procedura. Ale teraz najlepsze - kolor mojej karty to jakiś tam turkus może zielony.

Informacja od strażnika PSR :

- Ma Pan nieregulaminową kartę.

- Słucham ?

- Powninna być biała.

No ładnie, jak nic pójdę siedzieć .... moja karta wędkarska jest szarego koloru ;)

[2012-01-18 19:56]

Romuald55

Do porządku dziennego należą wspólne patrole PSR z Jeleniej Góry z SSR powiatu lwóweckiego.Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością jako członek tych patroli,że nigdy Strażnicy nie zachowywali się w sposób nie kulturalny ani nie ludzki w stosunku do osób kontrolowanych,nawet w przypadku łamania przez nich prawa.Pełny profesjonalizm!
Dlatego dziwnymi i niewiarygodnymi wydają się stwierdzenia niektórych kolegów wędkarzy,którzy byli kontrolowani.Nie wiem czy to niesłuszna frustracja po popełnionych i ujawnionych wykroczeniach. [2012-01-18 20:21]

Do porządku dziennego należą wspólne patrole PSR z Jeleniej Góry z SSR powiatu lwóweckiego.Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością jako członek tych patroli,że nigdy Strażnicy nie zachowywali się w sposób nie kulturalny ani nie ludzki w stosunku do osób kontrolowanych,nawet w przypadku łamania przez nich prawa.Pełny profesjonalizm!
Dlatego dziwnymi i niewiarygodnymi wydają się stwierdzenia niektórych kolegów wędkarzy,którzy byli kontrolowani.Nie wiem czy to niesłuszna frustracja po popełnionych i ujawnionych wykroczeniach.

coś mi to przypomina Kolego:) [2012-01-18 20:25]

Romuald55

Kolego Przemysławie obowiązkiem posiadacza dokumentu jest dbanie o jego stan techniczny,czytelność ,kolor itp.,w przeciwnym razie traci ważność.Dotyczy to wszystkich dokumentów.Powinien Kolega o tym wiedzieć. [2012-01-18 20:26]

jogi

Niepotrzebnie wtrąciłem się. Oberwałem, ale ja wiem swoje. Grunt to praktyka. Bliższych instrukcji nie udzielam.  [2012-01-18 20:27]

Romuald55

Nie uważam,że Kolega oberwał.Uważam ,że udało się wyjaśnić pewne nieznane ogółowi mechanizmy działania służb kontrolnych.I bardzo dobrze.Dzięki Koledze,Kolego jogi.
[2012-01-18 20:35]

Romuald55

Jeżeli czegoś się nie wie to obwinia się to coś czy kogoś o czary ,złośliwość, niewiedzę czy popularnie używany "beton".Czy nie łatwiej i lepiej PRO PUBLICO BONO, dowiedzieć się pytając,dyskutując pozytywnie dla dobra całej naszej braci wędkarskiej.Bo nic gorszego jak nie wiedzieć i mówić.Znając struktury,zależności prawne,ekonomiczne,etniczne można podjąć konstruktywne dyskusje,zaakceptować istniejący stan rzeczy,czy tez zmienić go wiedząc jak.I nie ma wtedy niepotrzebnych frustracji. [2012-01-18 20:57]

SLOWAK

Kolego Jurek a gdzie te pieczątki strażnicy PSR wstawiają ,pytam bo ja swoją nową kartę wędkarską zalaminowalem. [2012-01-19 12:56]

Romuald55

Ja stawiam w rejestrze połowu jeżeli jest brak wpisu i za pierwszym razem to jest upomnienie.Wkarcie wędkarskiej nie umieszcza się żadnych wpisów poza zmianą danych osobowych czy adresu. [2012-01-19 13:41]

My też wstawiamy do rejestrów pieczątki informujące o braku wpisu do rejestru. Gdy za drugim razem zauważamy znowu brak wpisu wtedy dopiero konsekwencje. [2012-01-19 20:17]