Zaloguj się do konta

PSR i SSR praca w niedziele.

utworzono: 2014/04/27 21:12
MASTINO

Ciekawe jak długo jeszcze ten Okoń będzie nadal wymówką? :)



Dopóty, dopóki nie wprowadzą zakazu żywca i spinningu w czasie okresu ochronnego szczupaka i sandacza. Nie macie pojęcia jak bardzo odrodziłaby się wtedy populacja tych ryb.


[2014-04-29 20:19]

lukaszb80

Dopóty, dopóki nie wprowadzą zakazu żywca i spinningu w czasie okresu ochronnego szczupaka i sandacza. Nie macie pojęcia jak bardzo odrodziłaby się wtedy populacja tych ryb.


Co do żywca się zgodzę, zapis o zakazie tej metody między 01.01 a 30.04 zapewne dałby jakieś narzędzia kontrolne dla odpowiednich służb. W przypadku spinningu jestem zwolennikiem opcji zakazu stosowania przynęt dłuższych niż 5cm. Myślę, że jest to kompromis między celowym połowem chronionych drapieżników a faktycznym połowem Okoni, Kleni, Jazi, Pstrągów, Troci itd. Jest całe grono zimowo/wiosennych spinnigistów których celem nie jest Szczupak, Sandacz czy Boleń. 




[2014-04-29 21:02]

stef1986

dobrze że nad jeziorkiem gdzie łowie jest to w miare ogarnięte żądne ssr i psr i inni są niepotrzebni ,jest wyznaczonych paru ludzi i skontrolują raz może dwa i jak bywasz często na rybach to tylko rąsia i idą dalej ,a nie trują dupę co dzień

trudno powiedzieć kto tu jest głupszy ten co łowił na żywca czy ten co dzwonił po psr

bo moim zdaniem takie służby są sciągania sieci i łapania kłusowników ,dobrze byłoby gdyby zajeli się też tymi co przywożą swoje smieci nad jeziora czy rzeki a nie od ganiania dziadków i dzieciaków

nie wiem na co liczyłeś dzwoniąc, że będzie im się opłacało jechać pewnie ze 20km do jednego dziadka który nie łamie prawa a nawet jak łamie to zdąży się zawinąć zanim przyjadą

może liczyłeś że wpadnie antyterrorka helikopterem ?

[2014-04-29 21:16]

Maria155

dobrze że nad jeziorkiem gdzie łowie jest to w miare ogarnięte żądne ssr i psr i inni są niepotrzebni ,jest wyznaczonych paru ludzi i skontrolują raz może dwa i jak bywasz często na rybach to tylko rąsia i idą dalej ,a nie trują dupę co dzień

trudno powiedzieć kto tu jest głupszy ten co łowił na żywca czy ten co dzwonił po psr

bo moim zdaniem takie służby są sciągania sieci i łapania kłusowników ,dobrze byłoby gdyby zajeli się też tymi co przywożą swoje smieci nad jeziora czy rzeki a nie od ganiania dziadków i dzieciaków

nie wiem na co liczyłeś dzwoniąc, że będzie im się opłacało jechać pewnie ze 20km do jednego dziadka który nie łamie prawa a nawet jak łamie to zdąży się zawinąć zanim przyjadą

może liczyłeś że wpadnie antyterrorka helikopterem ?



Nie wiem człowieku czy masz jakiś uraz z dzieciństwa czy jakieś kompleksy wyzywać kogoś od głupców. Mam takie prawo zadzwonić więc zadzwonilem  nie nalegałem żeby przyjechali na siłę. Może byliby gdzieś w pobliżu na patrolu, i mogli by go skontrolować. Fajnie że masz jezioro na którym znajomy znajomego kryje.



[2014-04-29 21:44]

stef1986

A dziadek miał prawo łowić to łowił ,więc reakcja na twój telefon była odpowiednia ze strony psr [2014-04-29 22:35]

MASTINO

Nie wiem człowieku czy masz jakiś uraz z dzieciństwa czy jakieś kompleksy wyzywać kogoś od głupców. Mam takie prawo zadzwonić więc zadzwonilem  nie nalegałem żeby przyjechali na siłę. Może byliby gdzieś w pobliżu na patrolu, i mogli by go skontrolować. Fajnie że masz jezioro na którym znajomy znajomego kryje.



Masz rację, że zadzwoniłeś. Bez telefonów od wędkarzy 90% kłusowników nigdy nie byłoby ujętych, a ile z tych telefonów jest odbieranych i realizowanych przez służby, to już odrębna historia. 





[2014-04-30 08:36]