Zaloguj się do konta

Pseudo wędkarze - co o tym sądzicie?

utworzono: 2012/01/03 09:15
zubero62

Witam, kolega Mirek z SRR Kamienna Góra, przesłał mi link do materiału filmowego na you tube. Po obejrzeniu tego materiału „ręce opadają”, pytam co z takimi „wędkarzami” robić.

Moim zdaniem jeżeli PZW, nie zacznie relegować z naszych szeregów tych pseudo wędkarzy, to wkrótce w naszych wodach nawet kijanki nie będzie!

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.

Link- https://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA

[2012-01-03 09:15]

szkarlupnia3

Witam, kolega Mirek z SRR Kamienna Góra, przesłał mi link do materiału filmowego na you tube. Po obejrzeniu tego materiału „ręce opadają”, pytam co z takimi „wędkarzami” robić.

Moim zdaniem jeżeli PZW, nie zacznie relegować z naszych szeregów tych pseudo wędkarzy, to wkrótce w naszych wodach nawet kijanki nie będzie!

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.

Link- https://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA



To srażnicy SSR mogą dokonywać kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia zawartości ich ładunku w miejscach związanych z połowem ryb?

 

Co do mięsiarza co złowił i zabrał te 6 niewymiarowych szczupaczków, pomyślcie koledzy ... 81 lat, od 40 lat wędkuje, jako rencista a później emeryt co drugi dzień na rybach ...

[2012-01-03 09:36]

Chomikus

Nie wszyscy ,ale takie przeważnie są leśne dziady najważniejsze jest mięso, nie ważne czy miarę ma czy nie ma, liczy się tylko mięso
Takim kłusolą  powinni odbierać kartę dożywotnio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[2012-01-03 09:36]

ręce opadają jak widzę takich mięsiarzy... [2012-01-03 09:38]

A żałował tego mięsa. Jak w życiu by nigdy nie jadł. Zabrał bym kartę, żeby w życiu już nie łowił.hoplita.

[2012-01-03 10:18]

covent

Witam, kolega Mirek z SRR Kamienna Góra, przesłał mi link do materiału filmowego na you tube. Po obejrzeniu tego materiału „ręce opadają”, pytam co z takimi „wędkarzami” robić.

Moim zdaniem jeżeli PZW, nie zacznie relegować z naszych szeregów tych pseudo wędkarzy, to wkrótce w naszych wodach nawet kijanki nie będzie!

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.

Link- https://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA



To srażnicy SSR mogą dokonywać kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia zawartości ich ładunku w miejscach związanych z połowem ryb?

 

Co do mięsiarza co złowił i zabrał te 6 niewymiarowych szczupaczków, pomyślcie koledzy ... 81 lat, od 40 lat wędkuje, jako rencista a później emeryt co drugi dzień na rybach ...


Nie może- musi dzwonić po PSR lub Policję.



[2012-01-03 10:52]

chyba ,że  kłusol dobrowolnie sam wyciągnął te ryby z bagażnika... [2012-01-03 10:59]

szkarlupnia3

Na filmie (na początku) padają słowa "W wyniku kontroli samochodu okazało się, że jest kilka szczupaków bez wymiaru ...". Oznacza to, że do kontroli pojazdu jednak doszło. [2012-01-03 12:14]

covent

Jeśli to jest SSR to naruszyli prawo -nie mogą przeszukać samochodu bo brak im uprawnień - pewnie postraszyli dziadka i się przyznal i sam wyjąl je z bagażnika..

Rozumiem, jakby dziadek jednego  "prawie" w wymiarze sobie schowal ale żeby 5 czy 6 to naprawdę draństwo... Nie rozumiem po co ludzie biorą szczupaki jak są smakowo raczej podle..

[2012-01-03 12:36]

covent

U nas ssr nie ma jednolitych uniformów a tu goście mają jakieś "mundury" więc to może PSR jednak? [2012-01-03 12:38]

Samotnik

Wiek tego Kłusola nie ma znaczenia!!!. Smyk i Drań. Powinien ponieść surową karę i do  końca życia  zabrać draniowi kartę .  Scigać i karać takich drani . Szacunek dla straży . Pozdrawiam  ***** [2012-01-03 12:43]

gral

Nie no masakra, normalnie ja bym dzioda do wody wrzucił razem z tymi niewymiarkami. Z dziesięciu takich na łowisku i wszystko wyczyszczone jest. Prócz zabrania karty dożywotnio, powinni mu taką kare dowalić że ten samochodzik by musiał sprzedać, wtedy miał by nauczkę. [2012-01-03 14:06]

Pawelski13

No niestety tak jest - wielu jeszcze tak postępuje - cokolwiek uda się wywlec na brzeg idzie do wora - miarka jest im nie potrzebna. Potem oczywiście marudzenie że ryb w wodzie nie ma. Brawo dla SSR. [2012-01-03 14:54]

Chłopaki kawał dobrej roboty wykonali-szacun. [2012-01-03 15:00]

Julas

SSR (tak mi się wydaje) oczywiście nie może przeszukać pojazdu, gdyż jest to czynność procesowa. Słowo "kontrola" tu do niczego nie pasuje. Ale strażnikom można zawsze "dobrowolnie" okazać bagażnik itp.
Pozdrawiam!
[2012-01-03 15:28]

Roxola

Straż, jaka by ona nie była SSR czy PSR interweniowała po zgłoszeniu przez innych wędkarzy,
więc im również należy się pochwała, ponieważ nie udawali że wszystko jest w porządku.
[2012-01-03 15:42]

cierpliwy1

Kiedyś wędkarz a zawodowo strażak PSP opowiadał mi ,jak jeden z pseudo autorytetów tego forum będący członkiem SSR zatrzymał staruszka ,który jechał samochodem przy starym moście w Plocku i nakazał mu otworzyć bagażnik celem kontroli.Dziadek ponoć nieźle wystraszony otworzył wszystko co możliwe w samochodzie a strażnik dokonał przeszukania ,oczywiście w samochodzie nie było sprzętów kłusowniczych.Strażak PSP przyszedł do mnie ,aby zapytać czy SSR może dokonywać takich przeszukań .Aby nikt nie podniósł tu żadnej wrzawy to oświadczam,iż przeciwny jestem kłusownictwu ,ale też przeciwny jestem ludziom ,którzy łamiąc prawo kontrolują wędkarzy i oczekują na oklaski i wielbienie.
[2012-01-03 16:16]

janek1985

   Bo u nas jest tak ,że kłusownik ma wiecej praw niż kontrolujący go! smutne ale prawdziwe. Mam pytanie a Ty widząc takiego dziadka z nerwów nie złamał byś prawa. Bo ja na pewno tak. A moim skromnym zdaniem każy z nas powinien mieć prawo sprawdzić taką osobę widząc jak dokonuję przestępstwa. [2012-01-03 19:43]

każdy obywatel ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku wykroczenia i przestępstwa...jak to zrobi nie łamiąc praw  ujmowanego to sprawa ujmującego sprawcę:)... więc Koledzy reagujcie bo SSR to służba społeczna i uzależniona od chwili wolnego czasu, którego ze względu na codzienną zawodową pracę jest bardzo mało, więc Koledzy wstępujcie do SSR im nas więcej tym mniej kłusownictwa, zostańcie Strażnikami to nic nie kosztuje:)... [2012-01-03 21:28]

janek1985

Nie wiem jak u ciebie w kole ale u mnie zostać straznikiem SSR nie jest tak prosto! [2012-01-04 07:19]

dlaczego nie jest tak prosto przecież wystarczy trochę wiedzy, dobrej woli? [2012-01-04 07:44]

JKarp

każdy obywatel ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku wykroczenia i przestępstwa...jak to zrobi nie łamiąc praw  ujmowanego to sprawa ujmującego sprawcę:)... więc Koledzy reagujcie bo SSR to służba społeczna i uzależniona od chwili wolnego czasu, którego ze względu na codzienną zawodową pracę jest bardzo mało, więc Koledzy wstępujcie do SSR im nas więcej tym mniej kłusownictwa, zostańcie Strażnikami to nic nie kosztuje:)...

CześćMirek - kosztuje dużo czasu, SWOJEGO CZASU :-)Niestety ale muszę się również odnieść do pierwszej części Twojej wypowiedzi.Masz rację - ujęcie obywatelskie. Niby jest ten zapis ale sam wiesz, że to teoria a praktyka może się okazać zgubna w skutkach dla zwykłego wędkarza. Lepiej nie kombinujmy - o faktach powiadamiajmy PSR lub Policję za pomocą telefonu.Szkarłupnia3 napisał:" Co do mięsiarza co złowił i zabrał te 6 niewymiarowych szczupaczków, pomyślcie koledzy ... 81 lat, od 40 lat wędkuje, jako rencista a później emeryt co drugi dzień na rybach ..." Później się dziwimy, że ryby nie biorą. Szkoda słów i nerwów- ciśnie mi się na usta jedno pytanie. Dość kontrowersyjne :-( ale może nie będę robił tu wojny. Jak ktoś chce to na priv wyślę. Janusz JKarp [2012-01-04 08:17]

Witaj Januszu dokładnie tak jak piszesz każdy wędkarz dla swojego dobra nie powinien ryzykować i podejmować się ujęcia obywatelskiego (lepiej wziąć telefon i dyskretnie zadzwonić), jeżeli chodzi o ujęcie obywatelskie mające być zastosowane przez strażnika SSR musi być one stosowane w sytuacjach wyjątkowych i z bardzo dużą ostrożnością-bo wystarczy przekroczyć cieńką czerwoną linię i kłopoty u Prokuratora gwarantowane. ja zastosowałem wraz ze strażnikami tylko 2-krotnie  ujęcia obywatelskiego:1. Gdy mój kolega został na patrolu zaatakowany przez 2 kłusoli w nocy , tylko tamci w ciemnościach nie widzieli,że nas było jeszcze 3 - zostali obezwładnieni do przybycia policji.2.Po bezpośrednim pościgu za sprawcami połowu na rzece za pomocą sztucznego światła (latarek) , po dogonieniu nie chcieli zostać w miejscu do przybycia policji więc zostali siłą ujęci do przyjazdu policji.Więc nie jest to takie proste jak się wydaje.
  [2012-01-04 08:30]

Andrzej123

Witam!Widzę,że przydałoby się specjalne forum o kłusolach.

Mirek,Tobie jest w tym temacie łatwiej.Choćby z racji pracy zawodowej.Wędkarze weekendowi po tygodniu pracy pragną odpocząć nad wodą i oddać się ulubionemu hobby.Na pewno nie należy do przyjemności użeranie się z kłusolami.

Osobiście nie odpuszczę kłusownikom,ale wolę aby zajmowały się nimi odpowiednie służby.Podziwiam Wasze zaangażowanie w SSR i wiem,że można na Was liczyć.Jest jednak wielu wędkarzy,którzy boją się zareagować na akty kłusownictwa.Kiedyś "zareagowałem"Ty wiesz kiedy,to większość najpierw pytała,czy się nie boję.Dopiero potem,stwierdzali,że dobrze zrobiłem.

Jest jeszcze sporo do zrobienia i wielu"mięsiarzy",takich jak ten starszy wędkarz.

Wszystkiego dobrego w nowym sezonie!

[2012-01-04 11:43]

Roxola

Człowiek odruchowo reaguje w sytuacji, kiedy chcą mu ukraść krasnala z ogródka,
bo to jest jego ogródek i krasnal kupiony za jego pieniądze.
Ja tak samo się czuję okradana przez takich ludzi jak na filmiku.
Bo to jest również moja woda i ryby w części też są moje.
Więc... nie dajmy się okradać!

[2012-01-04 11:55]

Witam!Widzę,że przydałoby się specjalne forum o kłusolach.

Mirek,Tobie jest w tym temacie łatwiej.Choćby z racji pracy zawodowej.Wędkarze weekendowi po tygodniu pracy pragną odpocząć nad wodą i oddać się ulubionemu hobby.Na pewno nie należy do przyjemności użeranie się z kłusolami.

Osobiście nie odpuszczę kłusownikom,ale wolę aby zajmowały się nimi odpowiednie służby.Podziwiam Wasze zaangażowanie w SSR i wiem,że można na Was liczyć.Jest jednak wielu wędkarzy,którzy boją się zareagować na akty kłusownictwa.Kiedyś "zareagowałem"Ty wiesz kiedy,to większość najpierw pytała,czy się nie boję.Dopiero potem,stwierdzali,że dobrze zrobiłem.

Jest jeszcze sporo do zrobienia i wielu"mięsiarzy",takich jak ten starszy wędkarz.

Wszystkiego dobrego w nowym sezonie!


Andrzejku popieram twoją wypowiedź i przesyłam wyrazy szacunku.Mirek

[2012-01-04 12:25]