Zaloguj się do konta

Pseudo wędkarze - co o tym sądzicie?

utworzono: 2012/01/03 09:15
Diablo

Oj na pewno wyleci , on tak łowił ryby przez ponad 40 lat !!!!!

E teraz to poszalałeś... Masz dowody że tak łowił?





To sie człowieku wsłuchaj w teksty osób na materiale, a zwłaszcza w 2,50 min filmu, a potem dyskutuj jak zwykle!



Tak wsłuchałem się nawet dwa razy. To że powiedział że wędkuje od 40 lat nie znaczy że zawsze zabierał niewymiarowe ryby nie zważając na limity.
[2012-01-04 20:44]

Diablo

przecież wszystko jest jasne jak słońce facet po prostu kłusował -łowił i został ujęty-po co to roztrząsać na drobne ważne ,że kłusol jest ujęty i oby sąd nie dał mu nagany




Masz rację. Kłusował należy się kara. Ale pomawianie na forum to trochę przesada i to z ust strażnika prawa :)
[2012-01-04 20:45]

przecież wszystko jest jasne jak słońce facet po prostu kłusował -łowił i został ujęty-po co to roztrząsać na drobne ważne ,że kłusol jest ujęty i oby sąd nie dał mu TYLKO nagany




.........i WYRAŹNIE, po polsku "się chwali", że łowi już 40 lat....I naiwniak jedynie by uwierzył, ze to był jego PIERWSZY raz,.... jak zabija niewymiary. 80-letni "prawiczek" :))))))))))

[2012-01-04 20:46]

Andrzej123

Kolega "jurek" pisze,że na 30 wędkarzy zareagował jeden.Niestety w naszym społeczeństwie jeszcze nadal tak jest.Gdy zareagowałem na kłusoli,to padło stwierdzenie,że to ten ich podpier...Mało kto najpierw stwierdza,że wreszcie czas skończyć z dziadostwem.Mało kto otwarcie stanie przed problemem kłusownictwa nie będąc strażnikiem.Tolerując kłusoli po cichu ich wspieramy niestety.Zdaję sobie sprawę,że bywają różne sytuacje i czasem lepiej się nie narażać.Są dotego odpowiednie służby.Nie jestem strażnikiem,ale w mojej okolicy na strażników można liczyć.Nie spotkałem się z problemami przy kontroli ze strony straży.Współpracując z nimi wyeliminujemy takich"wędkarzy" jak ten z filmiku. [2012-01-04 20:47]

Kolega "jurek" pisze,że na 30 wędkarzy zareagował jeden.Niestety w naszym społeczeństwie jeszcze nadal tak jest.Gdy zareagowałem na kłusoli,to padło stwierdzenie,że to ten ich podpier...Mało kto najpierw stwierdza,że wreszcie czas skończyć z dziadostwem.Mało kto otwarcie stanie przed problemem kłusownictwa nie będąc strażnikiem.Tolerując kłusoli po cichu ich wspieramy niestety.Zdaję sobie sprawę,że bywają różne sytuacje i czasem lepiej się nie narażać.Są dotego odpowiednie służby.Nie jestem strażnikiem,ale w mojej okolicy na strażników można liczyć.Nie spotkałem się z problemami przy kontroli ze strony straży.Współpracując z nimi wyeliminujemy takich"wędkarzy" jak ten z filmiku.



Popieram Kolegę Andrzeja i Pozdrawiam;) [2012-01-04 20:52]

przecież wszystko jest jasne jak słońce facet po prostu kłusował -łowił i został ujęty-po co to roztrząsać na drobne ważne ,że kłusol jest ujęty i oby sąd nie dał mu TYLKO nagany




.........i WYRAŹNIE, po polsku "się chwali", że łowi już 40 lat....I naiwniak jedynie by uwierzył, ze to był jego PIERWSZY raz,.... jak zabija niewymiary. 80-letni "prawiczek" :))))))))))


racja. ale:@Mastiff: zostaw... szkoda słów i tak nie dotrzesz. Szkoda się męczyć. I tak nie zrozumie.... [2012-01-04 21:10]

jurek

Słusznie prawisz kolego .
[2012-01-05 18:31]

amigos255

I takich kłusoli jest bardzo dużo,po prostu ręce opadają.Jestem wędkarzem od niedawna dopiero się uczę,ale jak rybkę złowię nawet wymiarową to cmok i szybciutko do wody,aby się nie męczyła.
[2012-01-08 10:55]

Rybka696

Wstyd jest mi za tych starszych wiekiem wędkarzy biorących każdą rybę która uczepi się haczyka,nie ma żadnego wykręcania się wiekiem i.t.p.Sugestie niektórych a właściwie wszystkich wypowiadających się w tym poście aby wykluczyć dziada,sami też będziecie dziadami,to tak na marginesie z PZW,wydaje mi się karą bardzo surową.Sam jestem dziadkiem,gdyby zabrano mi prawo legalnego łowienia zabrano by mi całą radość życia Dla wędkujących emerytów jest to niekiedy jedyna rozrywka.Przecież są sądy kolężeńskie Dla mnie wielką karą byłoby publiczne napiętnowanie moich niegodnych czynów.Jestem wędkarzem o bardzo długim stażu i wiele widziałem nad wodą,szczególnie utkwiło mi w pamięci zdarzenie z roku ubiegłego gdy kilku,chyba pięciu MŁODYCH WĘDKARZY w ciągu czterech godzin na starorzeczu wyłowiło około 40 stu w większości niewymiarowych szczupaczków które zapakowali do bagażnika i odjechali.widzicie więc bardzo oburzeni.że nie tylko dziadki szkodzą.Taki dziadek podda się kontroli każdemu kto zechce Go skontrolować,ale młodych byczków SSR nie kwapi sie sprawdzać.Kończąc przestańcie młodzi nazywać nas starszych dziadami,wy też kiedyś .możecie nimi zostać.
[2012-02-03 08:14]

jurzur3

Najgorsze jest to - człowiek był pewien że robi dobrze a strażnicy to się go czepiają.
W porcie w Plocku podobna sytuacja -dziadek + rower = szarpak i do dzieła
[2012-02-03 08:53]

do paki z nim tam u dadzą za te ryby co za dziad ! [2012-02-03 09:38]

skryty

masakra! minie jeszcze dziesiątki lat zanim do tego kraju dojdzie cywilizacja. Może kiedyś mentalność się zmieni, ale musiały by zmienić się również warunki materialne polskich obywateli, dziadek powinien być oczywiście surowo ukarany, żeby odechciało mu się takich praktyk, ale założę się że ledwo mu na leki starcza i robi to by  "mieć co wrzucić do gara". W krajach rozwiniętych emeryci jeżdżą po świecie, a u nas...
[2012-02-03 09:57]

kuba291096

U nas w Mrągowie to takich "wędkarzy" spotkasz na każdym pomoście [2012-02-03 10:04]

ZAMOSCIANIN

Pozwalam sobie zacytować Pana wypowiedź

"Wstyd jest mi za tych starszych wiekiem wędkarzy biorących każdą rybę która uczepi się haczyka,nie ma żadnego wykręcania się wiekiem i.t.p.Sugestie niektórych a właściwie wszystkich wypowiadających się w tym poście aby wykluczyć dziada,sami też będziecie dziadami,to tak na marginesie z PZW,wydaje mi się karą bardzo surową.Sam jestem dziadkiem,gdyby zabrano mi prawo legalnego łowienia zabrano by mi całą radość życia Dla wędkujących emerytów jest to niekiedy jedyna rozrywka.Przecież są sądy kolężeńskie Dla mnie wielką karą byłoby publiczne napiętnowanie moich niegodnych czynów.Jestem wędkarzem o bardzo długim stażu i wiele widziałem nad wodą,szczególnie utkwiło mi w pamięci zdarzenie z roku ubiegłego gdy kilku,chyba pięciu MŁODYCH WĘDKARZY w ciągu czterech godzin na starorzeczu wyłowiło około 40 stu w większości niewymiarowych szczupaczków które zapakowali do bagażnika i odjechali.widzicie więc bardzo oburzeni,że nie tylko dziadki szkodzą.Taki dziadek podda się kontroli każdemu kto zechce Go skontrolować,ale młodych byczków SSR nie kwapi sie sprawdzać.Kończąc przestańcie młodzi nazywać nas starszych dziadami,wy też kiedyś .możecie nimi zostać.

Przyłączam się do Pana wypowiedzi. Jeśli my nie uszanujemy  siwej głowy i w taki sposób będziemy piętnować ( takimi określeniami ) to jaki dajemy przykład tym młodym wędkarzom. Żądasz szacunku dla siebie sam okaż go innym. Pozdrawiam Kolegę Rybka  696 za bardzo wytonowaną i wyważoną wypowiedź.    [2012-02-03 11:16]

skryty

wypowiedź o kontroli "młodych byczków" i "dziadów" jest oczywiście bardzo trafna. To jest tak jak z policjantami, w mojej miejscowości x razy okradano sklepy, gdy byłem dzieckiem okradziono leśniczówkę, w której się wychowywałem i co? i nic, mijają lata i nadal nikt (policja) nic nie wie, no ale na pijaczków z pod sklepu jest nalot co drugi dzień, dwa policyjne samochody pół komendy... wow ale akcja...i znów obywatele mogą spać spokojnie...   
[2012-02-03 12:09]

Bernard51

MIalem kiedys kolege(moze za duzo powiedziene) razem pracowalismy i na jedna zmiane,nieraz przed zjazdem na dól w skrytosci mowil do mnie "BENEK ZABRAKLO MI 3CM BYLBYM DZIS CZLOWIEKIEM NIE MUSIALBYM PRACOWAC"A TAK CO MI ZOSTALO HERCÓWA(DUZA LOPATA-SIPA) I ORMO a udzielal sie w tej organizacji dosc aktywnie w stanie wojennym za aktywnosc zostal wcielony(nie slysze o tym nawet w IPN-ie)do ROMO gdzie bral udzial na kopalni WUJEKw tlumieniu (jak to sie wówczas nazywalo) zamieszek celem obalenia konstutucjalnego ustroju
Po jakimś czasie czyli kwiecien maj juz wiedzielismy(tajemnica poliszynela w ciasnym srodowisku)ze za grudz mielismy 21 szycht zaplacone(tyle przerobione z sobotami i swietami)za styczen pow. 26 luty 24 A BRONIACY SPOLECZNIE LADU I PORZADKU KONSTYTUCJALNEGO MIELI ODP. grudz.41 szycht platne +3dni urlopu styczen 43 dni pl+4url marzec 38 +2url. Kiedy puzniej pytalismy co ty robiles na WUJKU co ty broniles bedac "rylem"        jak ci mlodzi chlopcy ktorzy zgineli-bronilem dorobku o co nasi rodzoce walczyli i krew przelali??!!DZIS NIE MAM JUZ NA TEN TEMAT STANOWCZEGO ZDANIA
Dzis gdy czytam wspanialom akcje przeprpwadzona przez SSR Z TAKIMI WYNIKAMI JAK WYZEJ moze lepiej bylo by zostawic to zawodowym funkcjonariuszom a gorliwych spolecznikow oddelegowac w ramach delegacji z korzysciam materialnymi dla panstwa(obywateli)na BIALORUS
Dzis powinny nas obowiazywac w spolzyciu miedzyludzkim troche inne standarty jestesmy pnoc 30 lat do przodu tolerancja i swiadomosc ludzka posunela sie o jedno?pokolenie do przodu.
Kiiedy dominuja tego typu wpisy ten portal nie spelnia zalozonych celow


Forum wędkarskie, to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami. Forum wedkuje.pl, to kompleksowa baza informacji na najróżniejsze tematy związane z Waszym hobby. Znajdziecie tu zarówno dyskusje na temat metod, sprzętu wędkarskiego, technik połowu, opinie na wszelkie tematy. Dla niestrudzonych odkrywców nowych akwenów przygotowaliśmy dział łowiska forum, czyli opinie i dyskusje na temat zbiorników wodnych z różnych stron Polski. Forum ryby - wędkarstwo na wedkuje.pl - dołącz do dyskusji i dowiedz się więcej.Forum wędkarskie, to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami. Forum wedkuje.pl, to kompleksowa baza informacji na najróżniejsze tematy związane z Waszym hobby. Znajdziecie tu zarówno dyskusje na temat metod, sprzętu wędkarskiego, technik połowu, opinie na wszelkie tematy. Dla niestrudzonych odkrywców nowych akwenów przygotowaliśmy dział łowiska forum, czyli opinie i dyskusje na temat zbiorników wodnych z różnych stron Polski. Forum ryby - wędkarstwo na wedkuje.pl - dołącz do dyskusji i dowiedz się więcej. [2012-02-03 13:20]

Rybka696

Jak mi wiadomo ludzie,którzy krzyczą bardzo głośno o przestrzeganiu przepisów i bardzo surowych sankcjach sami mają najczęściej na sumieniu mniejsze lub całkiem duże wykroczenia.Wędkarz z kulturą nie osądza innego wędkarza tylko po tym że nie zajechał nad wodę wielką gablotą tylko rowerem i na pewno nie stać go na leki.Ten wędkarz na rowerze prawdopodobnie nie musi brać leków. W cywilizowanym świecie nie osądza się człowieka po ubraniu i samochodzie.Człowieku który piszesz że na zachodzie emeryci jeżdzą po świecie ,myślisz że wszystkie dziadki uwzięli się na ctebie,wyłapują twoje ryby,WYLUZUJ,OBUDŻ,, SIĘ,
[2012-02-10 07:58]

skryty

pisząc, że na zachodzie emeryci jeżdzą po świecie miałem na myśli, że ich po prostu na to stać, a w naszym "pięknym" kraju przeciętny emeryta ledwie stać na leki (moich dziadków też ).
A Pana z filmiku nie  oceniałem, po wyglądzie, czy rowerze, tylko po tym, że prawdopodobnie od 40 lat zabiera z wody wszystko to co mu na haczyk wpadnie. Wspomnienie o lekach, było tylko  próbą tłumaczenia jego postawy!, bo skoro nie chęć "wrzucenia do gara" byle czego no to ja nie wiem czym on się kierował zabierając ten narybek??
[2012-02-10 10:15]