Zaloguj się do konta

Przyzwyczajanie ryb do pelletu

utworzono: 2016/09/06 15:04
paw3lo

Dzień Dobry, 
Mam do was koladzy, szczególnie łowiączych na feedera, takie pytanie. Otóż czy do pelletu trzeba rybę przyzwyczajać lub czy można iść na łowisko na którym wiem że ludzie nie łowią na pellet i skutecznie na niego łowić. Łowię na methodę od dłużego czasu również na tym łowisku ale zamiast 'normalnego' miksu i pelletu stosuję zwykłą zanętę spożywczą a na włosie mam klips do białych robaków, a teraz chciałbym tam połowić na pellet aby wyeliminować drobnice
Domyślam się że mogę spodziewać się odpowiedzi typu: "każde łowisko jest inne, musisz po prostu to sprawdzić" i tak pewnie zrobię ale chciałbym się wcześniej dowiedzieć czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia 
pozdrawiam 
  [2016-09-06 15:04]

Jędrula

Bez problemu możesz łowić pelletami. Ryb do niczego nie trzeba przyzwyczajać, to mit! Faktem jednak jest, że każde łowisko jest inne i należy testować różne opcje towaru. Musisz też zdać sobie sprawę, iż przy Metodzie, zanęta jest równie ważna co przynęta, według mnie nawet ważniejsza. Dlatego mocno pomyśl o mieszankach z mączkami rybnymi, to bardzo skuteczna opcja. Co do białych robaków, nawet by mi do głowy nie przyszło aby je stosować w ciepłej wodzie, wolę kulki, dumbellsy i pellety. Wszystko po to, aby łowić większe ryby, co zresztą skutecznie czynię. Jeżeli na Twojej wodzie, nie stosuje się pelletów, zwłaszcza tych śmierdzących-rybnych, to ten fakt może być szczególnie ważny przy łowieniu wielkich ryb. [2016-09-06 17:35]

Również sie zgadzam z Jędrulą. Nic dodać nic ująć. Pozdro :)
  [2016-09-10 18:30]

alexchelu

Na naszym lokalnym łowisku ryby już chyba pellet odbierają jako zagrożenie :/ każdy wędkarz po 5 wędek (jest to gminny zbiornik bez żadnych \"zasad\") i kazda na pellet różnego gatunku od truskawki przez morwe po halibut plus kilka ziaren w zanecie. Nie powiem na poczatku brały ładnie na pellet. Ja zmieniłem z pelletu na dumbellsy od Lorpio pierw pływające Ananas i też słyszałem że muszę ryby przyzwyczaić do nich, fakt efektu nie bylo dopóki nie założyłem tonących gumy balonowej i bum 4 godziny i 5 karpi od1,5 kg do 4 kg ;) byłem na tym zbiorniku jako pierwszy z dumbellsami [2016-10-16 15:23]