Przyszły sezon a warunki pogodowe

/ 12 odpowiedzi
Jak waszym zdaniem będzie wyglądać przyszły sezon z powodu braku zimy?Jak ryby to odczuwają?będą brały czy już całkiem zgłupieją ?jesienią niskie stany wód w całej polsce a teraz brak zimy?Jak to wpłynie na żerowania ryb?
Gary85


Nic się nie martw....zima jeszcze przyjdzie . Jeczscze zatęsknisz za cieplejszymi dniami ;)

(2012/01/06 11:01)

89krzysztof


Nie, ryby nie będą brały. Na znak protestu przestaną szukać pożywienia i zatrzymają się w jednej pozycji przez cały rok.  (2012/01/06 11:08)

ryukon1975


Nie, ryby nie będą brały. Na znak protestu przestaną szukać pożywienia i zatrzymają się w jednej pozycji przez cały rok. 



Też tak myślę.Ryby przestaną jeść z powodu braku zimy,a w proteście na niski stan wód wyprowadzą się do lasów.:)))
To tak żartem.
Poważnie to chyba pod wpływem różnych czynników, za niedługo zaczniemy się doszukiwać dosłownie we wszystkim wpływu na brania. (2012/01/06 12:07)

covent


A bardziej na poważnie wg mnie będzie w przyszłym roku ok pod warunkiem, że będzie mokra spokojna wiosna bez powodzi i takich tam atrakcji.. (2012/01/06 19:57)

stelmi1980


w zeszłym roku była prawdziwa zima więc niby ryby na wiosne miały brać porządnie a było ledwo średnio (2012/01/06 22:06)

berthold


a ja jestem przekonany że jak wybory wygrała PO to ryby przestały brać tak samo było jak rządził AWS a to ci sami ludzie .....dobre co ..hehe (2012/01/06 22:15)

lukaszreca


Będzie git hehe oby...:P
pozdro dla wszystkich :D... (2012/01/06 23:36)

ryukon1975


Dom wariatów, że tak powiem ;)



Nie dom wariatów tylko fakty.
Łowię już sporo lat.Tak naprawdę to nawet na godzinę przed wyjazdem nie mam pewności czy ryby będą żerować.Jeśli ktoś oczekuje że na kilka miesięcy przed wiosną zapadnie "wyrok" o braniach to jest w błędzie.
Ryba żerować będzie,każdego roku żeruje,bo jak przestanie to głód ją zmorze.
Nie trzeba patrzeć czy wpływ na branie ma zima,czy wpływ na brania ma to co zjadłem na śniadanie.Trzeba pojechać nad wodę i łowić,po powrocie można z odpowiedzieć na pytanie.
Czy ryba żerowała? (2012/01/07 06:27)

u?ytkownik997


Jak kolego łowisz już sporo to weź i się cofnij w czasie o 20 lat wstecz jak jeszcze były normalne pory roku i powiedz czy wtedy ryby brały lepiej czy gorzej niż teraz? I nie ma co tu zwalać winy na kłusowników bo kiedyś też kłusowali tak jak teraz kłusują. (2012/01/07 09:35)

u?ytkownik30634


Dom wariatów, że tak powiem ;)



Nie dom wariatów tylko fakty.
Łowię już sporo lat.Tak naprawdę to nawet na godzinę przed wyjazdem nie mam pewności czy ryby będą żerować.Jeśli ktoś oczekuje że na kilka miesięcy przed wiosną zapadnie "wyrok" o braniach to jest w błędzie.
Ryba żerować będzie,każdego roku żeruje,bo jak przestanie to głód ją zmorze.
Nie trzeba patrzeć czy wpływ na branie ma zima,czy wpływ na brania ma to co zjadłem na śniadanie.Trzeba pojechać nad wodę i łowić,po powrocie można z odpowiedzieć na pytanie.
Czy ryba żerowała?





Kolego, mój komentarz odnosił się do zaistniałej sytuacji, a nie do Twojego posta.
Take it easy. (2012/01/08 13:20)

jurcio6


Jak kolego łowisz już sporo to weź i się cofnij w czasie o 20 lat wstecz jak jeszcze były normalne pory roku i powiedz czy wtedy ryby brały lepiej czy gorzej niż teraz? I nie ma co tu zwalać winy na kłusowników bo kiedyś też kłusowali tak jak teraz kłusują.

20 lat temu to ryby brały lepiej, bo było ich jakieś 100x więcej w wodzie, niż jest obecnie. Poza tym nie były aż takie sprytne - w drodze ewolucji one też z pewnością uczą się, że nie wszystko co się rusza, trzeba od razu zeżreć.. a w szczególności jeśli to coś pływa z haczykiem w d***ie i ochoczo macha ogonkiem :D

Ja rozumiem o co chodzi w pytaniu, sam się zastanawiam teraz nad nieco innym zagadnieniem, bardziej konkretnym, a mianowicie: czy po zejściu lodu ryba będzie dobrze brać? Co roku są o tej porze fajne branka, no ale teraz nie bardzo ten lód jest.. przynajmniej u mnie :P (2012/01/08 18:05)