Zaloguj się do konta

Przystawka czy feeder na Odrę? Wasze rady.

utworzono: 2011/06/10 18:08
goryl25

Witam ! Niedługo wybieram się nad ODRE w GÓRZYCY k/KOSTRZYNA i moje pytanie brzmi : Która metoda się wam bardziej sprawdziła na rzece ODRZE ?? PRZYSTAWKA ZE SPŁAWIKIEM czy FEEDER ?? Teraz drugie pytanie ;) : Jakich spławików i koszyków używacie nad ODRĄ (gramatura) ?? Trzecie pytanie ;) : Czy bierze dobrze teraz o tej porze roku LESZCZ , PŁOĆ na LUBUSKIM ODCINKU ODRY ?? Na zdjęciu jest odcinek na którym będe łowił :) DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI :) [2011-06-10 18:08]

Jędrula

     


           

Ale bracie masz miejscówki , te główki - SZOK ! Normalnie bajeczka . Na takie miejsca wystarczy Ci Kolego feederek do 80-90 gram wyrzutu . Waga koszyków uzależniona jest od uciągu wody na jakiej łowisz , u Ciebie jak widzę to 20-40 gr i najdelikatniejsza szczytówka  . Ja na przystawęczkę rzadko łowie bo nie mam gdzie w przeciwieństwie do Ciebie ale 3-5 gramowy spławik spokojnie wystarczy . A o tej porze roku biorą juz wszystkie białe ryby więc śmiało możesz zacząć feederowanie .

[2011-06-10 20:35]

goryl25

Dzięki za odpowiedź :) Ale jeszcze niech ktoś się wypowiada :) Najlepiej ktoś tutejszy :D https://www.youtube.com/watch?v=UibiLQoVVAI&feature=fvwrel     na tym filmiku w 36 sekundzie można zobaczyć jaki jest nurt na tym odcinku , niech ktoś jeszcze powie jaki spławik dać na ten nurt ?? bo z koszykami to sobie poradze a na spławik na rzece wogóle nie łowiłem prawie :D i nie mam zabardzo doświadczenia w tym temacie :D [2011-06-10 21:12]

ZanderHunter

Witaj kolego ja bym Ci proponował spławik ok 5gr na rzekę w tych warunkach (ja łapię na tzw.bombki na Warcie klimaty podobne) ważne też czy będziesz łapał na napływie główki w warkoczu czy między główkami powinieneś zaopatrzyć się w przynajmniej 3 szt spławików w gramaturze od 4g do 10g i boloneczkę żyłka 0,16 przypon  0,12 dobrej firmy,klimaty z zdjęcia są bardzo ciekawe super,powinny wychodzić na takich główeczkach leszcze u mnie na Warcie się pomału ruszają (narazie największy 2,8kg),spróbuj na sandacza zapolować.
Pzdr.
[2011-06-10 21:43]

goryl25

No spławików troche zamówiłem :D bo nie miałem żadnego oprócz jednego po tacie :D mam spławiki BOMBKI o gramaturze 2g , 4g , 5g , 8g , 10g :) no ja myśle usiąść na szczycie główki i puścić z prądem :) co o tym myślicie ?? A bolonki niestety nie posiadam :( będe musiał się pomęczyć kijem 390 cm :( ale jakoś dam rade :D a feedera myśle rzucić bardziej w prąd :) co o tym myślicie ?? na zanęte do koszyka myśle użyć zanęty LORPIO GRAND PRIX LESZCZ DUŻY której 25 kg wręczył mi sam PIOTR LORENC na POKAZIE W POZNANIU :) [2011-06-10 22:20]

ZanderHunter

Kolego spławiki które wymieniłeś gramatura jak najbardziej ok,zanęta na Leszcza od Piotra Lorenca super też taką używam,spróbuj połapać na napływie wysonduj dno na pewno będą jakieś fajne dołki na dnie które zlokalizujesz i tam powinna być rybka.Na razie jest strasznie niski stan wody. Jak na Warcie jest taki niski gdzie dzisiaj byłem to i na Odrze pewnie to samo, z rybką generalnie kiepsko od godz. 4 do 9 kilka płoci takie 3 na kilo i jeden szczupły 1,5kg leszcz spławiał się środkiem także spróbuj feedery postawić w nurcie (ja ich dzisiaj nie zabrałem) myślę że koszyki na taki uciąg jaki jest przy niskiej stanie wody to minimum 50g.Jak wrócisz z wyprawy daj znać jestem bardzo ciekawy co na Odrze jest moja była ulubiona rzeka (całe międzyodrze cegielinka,regalica itd.).

Pzdr.
[2011-06-11 16:30]

goryl25

No nie wiem dokładnie jak tam teraz wygląda ze stanem wody bo niema na forum nikogo podejrzewam z tamtych okolic :( ale słyszałem że u mnie na noteci się też coś ruszyło ostro :) właśnie wróciłem z jeziora i miałem 2 leszcze :) ale nad tą odre to niedługo pojade też :) bo wiesz jak to jest :( niema się prawka i trzeba czekać jak kolega będzie miał wolne :D a na CEGIELINCE w SZCZECINIE to też uwielbiam łowić :) a na którym odcinku warty ty łowisz ?? bo ja często na odcinku od międzychodu do skwierzyny :) ale najczęściej to łowie na NOTECI bo mam ją 1,5km od domu :) na zdjęciu mój odcinek NOTECI :) a ty pokaż swój warty jak masz zdjęcie :) [2011-06-11 16:41]

michal0210

Witam! Łowię bardzo często na Odrze. Główki podobne do twoich i używam spławików od 8 do 10  gram.
[2011-06-11 17:47]

goryl25

Witam! Łowię bardzo często na Odrze. Główki podobne do twoich i używam spławików od 8 do 10  gram.


Aha , to dobrze bo mam akurat zamontowany spławik 10g :) a jak takie branie płoci lub leszcza jest sygnalizowane ?? bo przyznam się że nie złowiłem jeszcze żadnej ryby na rzece na spławik :D i dlatego nie wiem nawet jak branie wygląda :D a gdzie dokładnie łowisz ?? sprawdziłbym sobie na mapie :) [2011-06-11 17:52]

ZanderHunter

Nie mam kolego akurat zdjęć Warty z rejonu gdzie wędkuję ale niedługo wstawię i opiszę odcinek na jakim poławiam a jest to od miejscowości Tuchola (poniżej Sieraków Wlkp) do miejscowości Wartosław (piękne głębokie główki).Pewnego okresu wędkowałem na odcinku Sieraków - Międzychód (m.Zatom Stary) i poniżej Międzychodu (m.Muchocin też piękne miejscówki) na razie chyba Wartę sobie odpuszczę poczekam na wyższy stan wody za 3 tygodnie zajmę się sumami a teraz jeziora i okonie&sandacze.

Pzdr.
[2011-06-11 18:39]

ZanderHunter

No nie wiem dokładnie jak tam teraz wygląda ze stanem wody bo niema na forum nikogo podejrzewam z tamtych okolic :( ale słyszałem że u mnie na noteci się też coś ruszyło ostro :) właśnie wróciłem z jeziora i miałem 2 leszcze :) ale nad tą odre to niedługo pojade też :) bo wiesz jak to jest :( niema się prawka i trzeba czekać jak kolega będzie miał wolne :D a na CEGIELINCE w SZCZECINIE to też uwielbiam łowić :) a na którym odcinku warty ty łowisz ?? bo ja często na odcinku od międzychodu do skwierzyny :) ale najczęściej to łowie na NOTECI bo mam ją 1,5km od domu :) na zdjęciu mój odcinek NOTECI :) a ty pokaż swój warty jak masz zdjęcie :)



W Szczecinie mieszkałem 30 latek także wody takie jak CEGIELINKA/ODRA WSCHODNIA/ZACHODNIA /MIĘDZYODRZE/KANAŁ CIEPŁY DOLNA ODRA/ODRA WIDUCHOWA znam znakomicie w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą generalnie zajmowałem się spiningiem ale także lubiałem połowić feederem w Szczecinie bywam często i zawsze wracam do mojej Odry.

Pzdr.
[2011-06-11 18:51]

goryl25

Nie mam kolego akurat zdjęć Warty z rejonu gdzie wędkuję ale niedługo wstawię i opiszę odcinek na jakim poławiam a jest to od miejscowości Tuchola (poniżej Sieraków Wlkp) do miejscowości Wartosław (piękne głębokie główki).Pewnego okresu wędkowałem na odcinku Sieraków - Międzychód (m.Zatom Stary) i poniżej Międzychodu (m.Muchocin też piękne miejscówki) na razie chyba Wartę sobie odpuszczę poczekam na wyższy stan wody za 3 tygodnie zajmę się sumami a teraz jeziora i okonie&sandacze.

Pzdr.


Też łowiłem w ZATOMIU STARYM :D mam tam rodzine :D i jakieś wyniki były ?? bo u mnie zerowe :D [2011-06-11 22:02]

ZanderHunter

Nie mam kolego akurat zdjęć Warty z rejonu gdzie wędkuję ale niedługo wstawię i opiszę odcinek na jakim poławiam a jest to od miejscowości Tuchola (poniżej Sieraków Wlkp) do miejscowości Wartosław (piękne głębokie główki).Pewnego okresu wędkowałem na odcinku Sieraków - Międzychód (m.Zatom Stary) i poniżej Międzychodu (m.Muchocin też piękne miejscówki) na razie chyba Wartę sobie odpuszczę poczekam na wyższy stan wody za 3 tygodnie zajmę się sumami a teraz jeziora i okonie&sandacze.

Pzdr.


Też łowiłem w ZATOMIU STARYM :D mam tam rodzine :D i jakieś wyniki były ?? bo u mnie zerowe :D


W zeszłym sezonie sierpień/wrzesień połowiłem w Zatomiu Starym ale po drugiej stronie miejscość Chorzępowo brały leszcze do 3kg i w Lipcu sumiki takie 70cm największy 90cm (wtym roku mam zamiar zmierzyć się z większymi mam nadzieje przynajmniej.

Pzdr.
[2011-06-12 13:08]

goryl25

Nie mam kolego akurat zdjęć Warty z rejonu gdzie wędkuję ale niedługo wstawię i opiszę odcinek na jakim poławiam a jest to od miejscowości Tuchola (poniżej Sieraków Wlkp) do miejscowości Wartosław (piękne głębokie główki).Pewnego okresu wędkowałem na odcinku Sieraków - Międzychód (m.Zatom Stary) i poniżej Międzychodu (m.Muchocin też piękne miejscówki) na razie chyba Wartę sobie odpuszczę poczekam na wyższy stan wody za 3 tygodnie zajmę się sumami a teraz jeziora i okonie&sandacze.

Pzdr.


Też łowiłem w ZATOMIU STARYM :D mam tam rodzine :D i jakieś wyniki były ?? bo u mnie zerowe :D


W zeszłym sezonie sierpień/wrzesień połowiłem w Zatomiu Starym ale po drugiej stronie miejscość Chorzępowo brały leszcze do 3kg i w Lipcu sumiki takie 70cm największy 90cm (wtym roku mam zamiar zmierzyć się z większymi mam nadzieje przynajmniej.

Pzdr.


No ja nie łowiłem w chorzępowie ale przejeżdżałem to widziałem że nawet fajne miejsca :) no ja miałem na haku suma na oko z 40 kg ale nerwówka przy podbieraniu i ... pa pa :( [2011-06-12 15:25]

goryl25

To jak ?? Napisze ktoś jeszcze co łowi na lubuskim odcinku odry ?? Czy bierze LESZCZ , PŁOĆ ?? [2011-06-13 12:49]

michal0210

Witam! Łowię bardzo często na Odrze. Główki podobne do twoich i używam spławików od 8 do 10  gram.


Aha , to dobrze bo mam akurat zamontowany spławik 10g :) a jak takie branie płoci lub leszcza jest sygnalizowane ?? bo przyznam się że nie złowiłem jeszcze żadnej ryby na rzece na spławik :D i dlatego nie wiem nawet jak branie wygląda :D a gdzie dokładnie łowisz ?? sprawdziłbym sobie na mapie :)



Łowię od Krosna Odrzańskiego do wpływu Nysy Łużyckiej do Odry. Głównie koło Łomów. Brania nawet małej płotki są wyraźne spławik dynamicznie podskoczy podczas brania. Jak ładna ryba to spławik mocno podskakuje. Podczas drugiego "podskoku" zacinam.
[2011-06-19 22:49]

luki11111

Ja łowie na odrze albo pod zieloną albo krosnem.... i kiepsko idzie leszcza wogole plotki marnie, jedynie pare szczupakow tak po 3 ponad kg [2011-06-19 23:22]

michal0210

Dokładnie z Leszczem w naszym rejonach bardzo kiepsko... Płoć nawet ostatnio słabo żeruje.... Wydaję mi się że przez ten stan wody takie słabe wyniki... Woda bardzo niska...
[2011-06-20 11:36]