Zaloguj się do konta

Przypony karpiowe

utworzono: 2011/03/03 13:48
marek-debicki

W ubiegłym sezonie postanowiłem , że na poważniej potraktuję sprawę wędkarstwa karpiowego. Rozpocząłem od zakupu porządnego wędziska karpiowego, kołowrotka z wolnym biegiem, odpowiedniej żyłki i mmyślałem, że wszystko jest w porządku. Pomimo faktu, że wędkuję od wielu lat, to nie jestem "karpiarzem" w całym tego słowa znaczeniu. okazało się szybko, że moja wiedza jest niepełna, o czym mogły świadczyć wyniki połowów. Od nowego sezonu zaplanowałem sobie, że wcześniej znacznie poprawię swoją wiedzę teoretyczną na temat technik połowu i sprzętu. W jednej z takich prób zająłem się przyponami karpiowymi. Chociaż wiele jest artykułów na powyższy temat, postanowiłem osobiście sprawdzić jak takie przypony zachowują się w wodzie. Na zdjęciu przedstawione są wyniki trzech różnych przyponów umieszczonych w wodzie przez okres prowie dwóch godzin. Cienie po przyponami jednoznacznie wskazują, że nie wszystkie przypony leżały by na dnie, a jeden z nich ( w górnekj części) ewidentnie pływa, więc najprawdopodobniej by odstraszał ryby. Pytanie więć się rodzi jak wybierać przypony w sklepie mając małe doświadczenie w tym zakresie? [2011-03-03 13:48]

JKarp

Cześć
Marek może napisz w kolejności jakie materiały używałeś. To może pomóc w rozwiązywaniu problemów.
Jako ciekawostkę to powiem Ci, że jeśli ten trzeci zrobiony jest z plecionki Kordy to żeby tonął musisz końcówkę plecionki z otuliny obkurczyć nad parą jak tą rurkę termokurczliwą.
Musisz szukać plecionek z napisem "sinking" tylko nie jakichś tam ale dobrych renomowanych firm w odcinkach 25-30m. Ja używam plecionek ESP, Anacondy i czasem KKARP. I znowu - Andzia ma i tanie i drogie. Zdecydowanie polecam te droższe. Popatrz tu:
http://www.sklepwodnyswiat.pl/ANACONDA_ZYLKI-I-PLECIONKI%282,18,%29.aspx
i tu:
http://www.rockworld.pl/zylki_plecionki.html
Janusz JKarp
[2011-03-03 14:26]

marek-debicki

Wszystkie trzy przypony są kupione w sklepie wędkarskim. Mam nadzieję, że jak się trochę przeszkolę, to będę w stanie wykonywać je samodzielnie. [2011-03-03 15:55]

JKarp

Cześć
Marku firmy?
Janusz JKarp
[2011-03-03 16:22]

marek-debicki

Jest to sklep, w którym mają głównie wyroby Mikado, ale teraz głowy nie dam, gdyż to jeszcze zeszłoroczny zakup. [2011-03-03 17:06]

JKarp

Cześć
Jak nie chcesz mieć problemu z przyponami, haczykami i ogólnie rzecz biorąc zestawami karpiowymi używaj rzeczy, które zalinkowałem. Wiem, że nie są to tanie zabawki ale za to są sprawdzone. A jak chcesz odezwij się do mnie na priva to pogadamy jeszcze co z czym i jak.
Janusz JKarp
[2011-03-04 07:23]

marek-debicki

Janusz dzięki. Zabieram się za analizę materiałów. Pod koniec marca lub na początku kwietnia jak się podszkolę wrócę do problemu. Teraz jestem w Dublinie i szykuję się do wyprawy na Lough Derg (niespodzianka od zięcia) [2011-03-04 16:51]

tochu9702

Dobrym sposobem na tonięcie plecionki jest pasta ołowiana lub wolframowaPasta wolframowa<---Kliknij)Jest łatwa w użyciu i możesz ją zakładać na gotowe przypony. [2011-03-04 17:11]

marek-debicki

Dzięki za podpowiedż.  Już mam namiary. [2011-03-04 20:34]

Adrian.spinn

Czy przypony używacie nowe na każdej zasiadce? Czy po łowieniu odkładać je do pudełka i używać na kolejnym łowieniu? [2018-10-01 10:18]

Jak przypon nie jest przetarty a hak ostry to można odł0ożyć do pudełka na olejne łowienie. [2018-10-01 16:38]

ZdanekBialystok

Za każdym razem sprawdzam stan przyponu. Ma być nie przetarty i hak ostry. [2018-10-03 08:26]