Zaloguj się do konta

PRZYPONY stalowo wolframowe

utworzono: 2010/04/20 21:39
Jigsaw14

Co sądzicie na temat przyponów stalowo-wolframowych spiningowych - mają wysoka wytzrymyłość , ale jak to wygląda w praktyce ?

Chciałbym tez sie troche o nich dowiedziecie

Głównie będe łowił szczupaka,okonia,sandacza - co do reszty drapiezników to nie wykluczone ale głównie szczupak okoń

[2010-04-20 21:39]

ayem

No na okonia to przyponów  nie musisz stosować , no a jeśli chodzi o sam przypon to co można powiedzieć? jeśli nie jest jakiś wadliwy to jest dobry ;)
[2010-04-20 21:57]

ja stosuje praktycznie tylko wolfram. chyba ze łowie dozymi woblerami i jerkami to wtedy uzywam przyponow stałowych. najwiekszy problem mam przy okoniach bo u mnie ciezko jest dostac cieniutkie wolframiki. i musze je szanowac:)   ale zawsze jak poluje na okonie to zakladam wolfram szkoda stracic szczupaka ktory moze byc naprawde ładny
[2010-04-21 08:29]

ja mam lekkie uprzedzenie co do tych wolframów czy stalowych bo jak raz zegniesz nawet przypadkiem to nie wyprostujesz (bynajmniej takie coś  u mnie sprzedają) więc ja wolę żyłkę
[2010-04-21 09:06]

ja mam lekkie uprzedzenie co do tych wolframów czy stalowych bo jak raz zegniesz nawet przypadkiem to nie wyprostujesz (bynajmniej takie coś  u mnie sprzedają) więc ja wolę żyłkę
[2010-04-21 09:07]

Boberto

...stalowe robie sam  linka max 9kg ... i rzeczywiscie w pogoni za pasiakiem  lepiej zalozyc przypon chociazby cienutki taki na 2kg ... a uszkodzenia przyponow - zalamania to rzecz naturalna  ... trzeba wliczyc w koszty...
[2010-04-21 09:31]

Lepiej założyć wolfram cieniutki nawet na okonka bo teraz szczupaki biją we wszsytko , szkoda ranić rybę po co ma się męczyć a tak to wyjmimesz i zdrowiutką wypuszczasz do wody

pozdrawiam

[2010-04-21 11:29]

Jigsaw14

A jak wygląda sytucja z połowem np sandacza i innych drapieżników?

[2010-04-21 11:34]

to jest tak ze jesli spodziewam sie brania szczupaka to zawsze zakladam przypon
[2010-04-21 12:53]

a jesli chodzi o wypowiedz kolegi danio22. to zycze powodzenia w wyciagnieciu szczupaka na sama zyłke bez przyponu
[2010-04-21 12:54]

a jesli chodzi o wypowiedz kolegi danio22. to zycze powodzenia w wyciagnieciu szczupaka na sama zyłke bez przyponu

Ja nie nastawiam się na szczupaka.

[2010-04-21 13:39]

luciano

no tak nie nastawiasz się ale zawsze trzeba się spodziewać ataku okonia , ostatnio z kolegą łapaliśmy ładne pasiaki i jak zaczęło padać na tę samą przynętę 2 szczupaki jeden 66 drugi 62
[2010-04-21 14:53]

luciano

mała pomyłka ataku szczupaka*
[2010-04-21 14:53]

wlasnie praktycznie nigdy nie mozna wykluczyc brania szczupaka
[2010-04-22 10:51]

pisaq

Jest wiele teorii na ten temat. Każdy ma inne upodobania.
Osobiście rzadko poluje na okonie, ale jak już to używam wtedy cieniutkiego wolframu, właśnie z uwagi na ataki małych szczupaków (choć większych pewnie też...). 
Podobnie z sandaczem, wielu uważa, że wolfram czy tam fluorokarbon przy połowie sandaczy to głupota. Niestety, w moich łowiskach częstym przyłowem jest właśnie szczupły, a hol kaczodziobego i jego wyciągnięcie mnie satysfakcjonuje. Poza tym szkoda i ryby i przynęty. [2010-04-22 11:19]

szymbor

Nie ma rzeczy nie możliwych ... wszystko zależy jak szczupak złapie przynętę ... nie raz miałem przyłów w postaci szczupaka łowiąc bez stalki i rybę wyjąłem ... zauważyłem że jak szczupak zapięty był za sam koniec górnej części pyszczka lub w nożyczki to nie ciął żyłki .. były oczywiście i takie sytuacje że szczupak ciął mi żyłke/plecionke ... to już wszystko zależy od szczęścia, jak szczupak chwyci przynętę ...

[2010-04-22 11:25]

ale owiele wieksze szanse mamy ze stalka. inne przypadki to zwykly fuks. bo nikt nie powie ze umie zacinac szczupaka w same nozyczki.
[2010-04-23 08:49]

GBH

Jest jednak pewna prawidłowość - szczupak zapięty na paprocha albo małego woblerka nie zawsze przegryza żyłkę, co wynika z fakty, że tak małe przynęty atakuje "półgębkiem" i zapina się za sam koniec ryjka :-). Natomiast kilkucentymetrowę gumę, czy obrotówkę obcina momentalnie [2010-04-23 08:53]

GBH

Co do skręcania przyponów wolframowych: tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia dla wyników połowów o ile założy się w miarę ciężką przynętę (coś większego od paprocha). Przypony te można również prostować rozciągając i podgrzewając zapalniczką, z tym, że się trochę osłabia ich wytrzymałość [2010-04-23 08:56]