Przypony na szczupaka - czy potrzebne?

/ 5 odpowiedzi
Cześć,

Z góry mówię, że wędkowania uczę się SAM od półtora roku. Nikt u mnie w rodzinie nie łowi/łowił - jedynym źródłem wiedzy jest internet, fora, książki. Jutro wybieram się na szczupaki (nowa wędka, kołowrotek, plecionka 0,14mm) i tak czytam, czytam różne wpisy. Czy używacie (jeśli tak to jaki) przypon na szczupaka? Myślałem że na końcu plecionki - krętlik z agrafką do wymiany gum z główkami i po kłopocie. Czy tak się łowi czy jednak jakiś przypon z wolframu/fluorocarbonu zalecany?
PS
Nie zależy mi od razu na metrówkach ;)
Jakub Woś


Na szczupaka potrzebny jest przypon. A jeśli nastawiasz sie typowo na szczupaka a nie na bolenie czy inne ryby gdzie szczupak może byc przyłowem to odpuść fluorocarbon. Ja używam od lat Robinson Wolfram Leader Super Strong (2019/04/30 21:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Mati23


A dlaczego ma odpuszczac fluorocarbon? Np taki o grubosci 1mm lub wiecej to raczej bezpieczna opcja wydaje mi sie (2019/05/01 17:16)

darkonis


Taki gruby flucarbon daje się do grubych plecionek gdzie wisza duże przynęty ..Ja używam tytanów od mikado, dragona do dużych gum i przynęt .. Do mniejszych jakieś stalki z dobra agrafką .. Przypon musi być dobry bo pożegnasz się z rybą i co najważniejsze i niedopuszczalne puścisz ją z przynętą..Popatrz na agrafki muszą być solidne i mocne .Kilka ryb niewielkich podczas szamotaniny rozgieło mi agrafkę i poszło z przynętą..Dobre agrafki napewno ma dragon , ale ich przypony są kiepskie ( pękają) ..Jeżeli zamieżasz łowić dużymi przynętami polecam 40cm tytany mikado z ciekawą agrafką do szybkiej wymiany przynęt bez rozpinania chyba coś w okolicach 21kg..Tanie i nie miałem z nimi problemu.. (2019/05/01 18:52)

NowakWedkarz95


dzięki Panowie, dzisiaj łowiłem z przyponem wolframowym z b. małą agrafką, ale zakupię tytany od mikado. (2019/05/01 18:57)