Przypony Dragon - rozróżnianie

/ 19 odpowiedzi / 10 zdjęć
Z racji zajmowanego stanowiska w firmie często rozmawiam z wędkarzami o przyponach i okazuje się, że nie bardzo radzą sobie z rozróżnianiem tychże, np. mylą surflon z surfstrandem, HM TITANIUM z HM NI-TITANIUM WIRE, myli się Classic z Light. Wydaje mi się, że najwazniejszym jest, aby wędkarz rozróżniał szczegóły budowy-konstrukcji przypony, choćby schematycznie, a nazwa to sprawa drugorzędna, ponieważ ów wędkarz zajrzy do naszego katalogu i wszystkiego się dowie.

Może powrzucam kilka schematów budowy przyponów i tym sposobem wielu z Was szybko zorientuje się co do różnic przyponów.

Na zdjęciu przypon Surflon 1x7.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

w-ptak

Na zdjęciu Surflon 1x19. (2018/10/30 12:39)

w-ptak

Na zdjęciu Surfstrand 1x7. (2018/10/30 12:48)

w-ptak

Na zdjęciu Surfstrand 7x7. (2018/10/30 12:49)

w-ptak

Na zdjęciu Surfstrand 1x19. (2018/10/30 12:49)

w-ptak

Na zdjęciu Titanium Braid 1x7. (2018/10/30 12:51)

w-ptak

Seria Light to finezyjnie wykonane, delikatne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe przypony
spinningowe przeznaczone dla wędkarzy łowiących okonie, sandacze i inne ryby
w miejscach, w których można spodziewać się kontaktu ze szczupakiem.
(2018/10/30 12:56)

w-ptak

Mam nadzieję, koledzy, że mój wpis okaże się wielu przydatny.
Połamania na jesiennych łowiskach! (2018/10/30 12:59)

halski021

Masło maślane - jakie przypony są na ostatnim zdjęciu, bo na opakowaniu są trzy oznaczenia ? Osobiście kupuję przypony w sklepie wędkarskim, takie jakie mi się podobają, a te oznaczenia to dla mnie czarna magia.
(2018/10/30 14:57)

Sith

Seria Light to finezyjnie wykonane, delikatne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe przypony
spinningowe przeznaczone dla wędkarzy łowiących okonie, sandacze i inne ryby
w miejscach, w których można spodziewać się kontaktu ze szczupakiem.
Takich właśnie używam, nie powiem o nich złego słowa i polecam.
(2018/10/30 15:06)

Sith

Masło maślane - jakie przypony są na ostatnim zdjęciu, bo na opakowaniu są trzy oznaczenia ? Osobiście kupuję przypony w sklepie wędkarskim, takie jakie mi się podobają, a te oznaczenia to dla mnie czarna magia.

Halski, przyjrzyj się uważnie zdjęciu. Tam stoi jak byk napisane:
LIGHT Surfstrand 1x19
3kg/20cm
;))
  (2018/10/30 15:09)

kaban

Takich właśnie używam gdzie spodziewam się zabłąkanego zębatego w poszukiwaniu kleni bądź grubszego okonia. Również polecam :) (2018/10/31 11:20)

barrakuda81

Jedyne czego nie trawię w takich przyponach i dotyczy to tylko tych najdelikatniejszych to ta cholerna tulejka...Element jak kwiatek do kożucha.Wiadomo że musi być bo taka konstrukcja ale wchodząc w "okoniowe perwersje" zaczyna nas drażnić za duża agrafka, za gruby drut, za duży krętlik itd...Gdyby fluorocarbon był materiałem nieprzegryzalnym byłby mistrzostwem świata a tak jest tylko kolejnym ślepym zaułkiem ewolucji akcesoriów wędkarskich.Prawda jest taka że jak żrą to im nawet przypon z drutu nie przeszkadza ale kiedy nie chcą żreć a to w naszych wodach 99,9% sytuacji robi się problem. Dla miłośników ultralightu rynek ma tak naprawdę niewiele do zaoferowania. Przy dużej przynęcie na szczupaka nie ma to znaczenia ale okonie na małe gumy to zupełnie inny temat.Czekam na przełom technologiczny w tej materii bo skoro człowiek zaczyna zdobywać kosmos ( to może na razie zbyt "szumnie" powiedziane ) to chyba stać go na wynalezienie odpowiedniego materiału na przypony dla wędkarzy których na świecie jest napewno kilkadziesiąt milionów. Kilkadziesiąt milionów porfeli tylko czekających na znak aby się otworzyć dla tego kto da im tę innowację ale nie iluzoryczną tylko produkt kompletny i spełniający oczekiwania. Do dzieła:-) (2018/10/31 12:57)

kooos

Na szczupaka i sandacza uzywam tylko surflon 7x7. Wytrzymaly i bardzo elastyczny. Nie zmienia pracy gumy i to jest najwazniejsze. Polecam. (2018/10/31 21:17)

ryukon1975

Używam przypony Dragona i nie narzekam.
https://wedkuje.pl/n/przypony-spinningowe/92362/1 (2018/11/01 05:30)

Przemas83

Kiedyś dostałem od ziomala 2,5m surfstrand self made7x7 i praktycznie na nich się zatrzymałem od 2 lat. W miejscach połowu okoni gdzie straszy stratą dobrego wabika w paszczu zębacza są niezawodne i jeszcze sam reguluję długość co powala na kombinowanie nad wodą (2018/11/01 16:55)

luxxxis

Nooo...Dobry drut to długi drut,ten konus ryja sobie owinął przyponem 0,5m i krętlik na zębach mu się zatrzymał-gdybym miał założony standard 15-25cm to siemasz witek...Ulubiony slider poszedłby wp...du.
Sprawa druga to wytrzymałość-irytują mnie te skuwki,nie wierzę im i już,wolę swoją wersję z "pętelką" która wyciąga 100% z liniowej materiału.
Druga fota z "testu" surflonu o wytrz 9kg bodajże,kubeł z wodą ma 12l,na pętli podniosłem wytrzymałość o 30procent i chciał jeszcze... (2018/11/02 19:05)

Sith

Używanie przyponów krótszych niż 30cm uważam za pomyłkę. To chyba tylko dla uspokojenia sumienia, bo szczupak ma wielki pysk i jeśli nieco głębiej chapnie przynętę, obcinka murowana.

Danielu, piszesz o "pętelce", jak ją wykonujesz? (2018/11/03 05:59)