Przypon fluocarbonowy

/ 5 odpowiedzi
Planuję trochę pobawić się z fluocarbonem. Mianowicie chciałbym zastosować go do okoniówki, oprócz małych twisterków łowię na obrotówki, mini wahadłówki i woblerki także chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie przed szczupłym. Czytałem że fluocarbon nie jest w 100 % niezawodny ale tak jak mówię ma to być tylko na wszelki wypadek, zawsze lepiej mieć to niż samą żyłkę. Przypony będę robił sam także prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego fluocarbonu w szpuli. Jakie firmy polecacie i grubości do takich zastosowań ?
Pawgas

Na okonie nie stosuje ale na sandacze i owszem. Polecam fluorcarbon Berkleya za 50 m zapłacisz coś koło 30 zł. Stosuję grube średnice 0,34 i 0,45. Do tego agrafki, krętliki i tulejki zaciskowe Savagear które zaciskam specjalnymi szczypcami. Co do ochronym przed szczupłym to przypon fluorocarmonowy żeby mógł być naprawdę 100 % ochroną musi mieć ok 0,9 mm grubości. (2014/05/08 10:58)

aldente

Kliknij na : szukaj na forum:  Fluorocarbon.
Znajdziesz tam pięć bitych stron na temat przyponów z fluorocarbonu :-) (2014/05/08 12:26)

Bernard51

Na okonie nie stosuje ale na sandacze i owszem  

Dla mnie to coś nowego !! 
(2014/05/08 12:38)

89krzysztof

Wielu jest wędkarzy, którzy mimo wszystko twierdzą, że sandacz przegryza żyłkę .. (2014/05/08 12:54)

grzegorz not

Wielu jest wędkarzy, którzy mimo wszystko twierdzą, że sandacz przegryza żyłkę ..

Ale to tylko te, które mają "podostrzone" zęby...

(2014/05/08 14:13)