Zaloguj się do konta

Przypon średnica

utworzono: 2012/08/08 14:28
gapsiu23

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy do haczyka trzeba dowiązać przypon i połączyć to krętlikiem do żylki głównej czy wystarczy haczyk dowiązać do żyłki głównej. Jest między tym jakaś różnica?I jeśli trzeba przypon to jaką on powinien mieć średnice. Dodam, że chce zakładać haczyki firmy Kamatsu rozmiar 8 i 10 oraz mam jeszcze jakiś malutki chyba 14.Pozdrawiam. [2012-08-08 14:28]

89krzysztof

Nie napisałeś jaką metodą łowisz. 
Przypon stosujemy po to, by w razie zaczepu urwać sam haczyk, a nie cały zestaw ze spławikiem itd. [O ile łowisz na spławik] Przypon zazwyczaj robi się z żyłki mniej wytrzymałej niż ta, którą masz nawiniętą na kołowrotku (tzw żyłka główna). Jeśli główna ma średnicę 0.22mm , to przypon powinien być chociaż o 0.02mm cieńszy. Przypon dobieramy głównie do ryby jaką chcemy łowić. Biorąc pod uwagę rozmiar Twoich haków myślę, że żyłka 0.14 będzie odpowiednia.Ogólnie zasada jest taka, że im mniejsze rybki chcemy łowić, tym cieńszy przypon. 
Oczywiście nie musisz korzystać z przyponów, możesz od razu do żyłki głównej dowiązać hak i również będziesz łowił. 
[2012-08-08 14:59]

marfil

Witam:) Moim zdaniem lepiej, żebyś dowiązał przepon z krętlikiem. Różnica jest taka, że przepon masz zawsze cieńszy i gdybyś miał taki przypadek, iż zatniesz dużą rybę to ryba zrywa Ci przepon, a nie cały zestaw np. ze spławikiem...Ja do haczyków nr 8 i 10 stosuję 0,14, a do 14 0,10, albo 0,12...

[2012-08-08 15:09]

MASTINO

Nie napisałeś jaką metodą łowisz. 
Przypon stosujemy po to, by w razie zaczepu urwać sam haczyk, a nie cały zestaw ze spławikiem itd. [O ile łowisz na spławik] Przypon zazwyczaj robi się z żyłki mniej wytrzymałej niż ta, którą masz nawiniętą na kołowrotku (tzw żyłka główna). Jeśli główna ma średnicę 0.22mm , to przypon powinien być chociaż o 0.02mm cieńszy. Przypon dobieramy głównie do ryby jaką chcemy łowić. Biorąc pod uwagę rozmiar Twoich haków myślę, że żyłka 0.14 będzie odpowiednia.Ogólnie zasada jest taka, że im mniejsze rybki chcemy łowić, tym cieńszy przypon. 
Oczywiście nie musisz korzystać z przyponów, możesz od razu do żyłki głównej dowiązać hak i również będziesz łowił. 

@gapsiu23, ........i mniej więcej tej wypowiedzi się trzymaj. Ja tylko dodam, że w metodach gruntowych ułatwiaj sobie zestaw krętlikami, przypon-krętlik-żyłka główna. A kolego @marfil, w wędkarstwie nie ma "przeponów", są co najwyżej PRZYPONY.

[2012-08-08 15:18]

89krzysztof

Witam:) Moim zdaniem lepiej, żebyś dowiązał przepon z krętlikiem. Różnica jest taka, że przepon masz zawsze cieńszy i gdybyś miał taki przypadek, iż zatniesz dużą rybę to ryba zrywa Ci przepon, a nie cały zestaw np. ze spławikiem...Ja do haczyków nr 8 i 10 stosuję 0,14, a do 14 0,10, albo 0,12...

Jaki k___a przepon ?!?!?!?! [2012-08-08 15:18]

MASTINO

:)))))))))))))) [2012-08-08 15:22]

Morciaty

Ja np. jeśli łowię liny na spławik tonie używam przyponu;)
[2012-08-08 15:54]

brt3

Ale bzdury piszecie.  To się nazywa przepłon :)))) [2012-08-08 16:05]

zibipilkarz

Przypon jest konieczny we większości metod łowienia ... chyba że na łowisku nie ma w 100% żadnych zaczepów ale to jest rzadkie, ale wtedy musiałbyś miec grubą żyłkę by wrazie dużej ryby nie poszło wszystko w cholere
[2012-08-08 16:26]

kamil11269

a jaka metoda?
[2012-08-08 17:59]

gapsiu23

Łowię metodą spławikową. A tą żyłkę to trzeba kupić 100m czy można kupić np. 10m?A i jeszcze jedno czy kukurydza wędkarska o smaku scopex i czerwony robak razem na haczyku nadadzą się na karpia? [2012-08-09 15:53]

Jack14

Kuku.... już zapewne masz robale czerwone też to dlaczego pytasz? Próbuj tylko jak karpiki nie co większe to możesz mieć problem na żyłce 0,14 i takimi haczykami. [2012-08-09 16:06]

ayem

Żyłki do przyponu kupisz mniejsze długości
[2012-08-09 16:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia