Przypon z tej samej plecionki

/ 12 odpowiedzi
Witam! Zamówiłem sobie ostatnio plecionke 0,08mm, szykuje ja na mocniejszy zestaw, pod duże płocie i okonie :) troszkę dałem za żyłkę, czy przypon mogę zrobić z tego samego materiału połączony kretlikiem? Wiadomo że w miejscach węzłów wtedy wszystko się dzieje więc tak czy tak urwał by mi się w razie czegoś tylko haczyk z kretlikiem, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? :)
ryukon1975


Jakoś tego nie ogarniam. Przypon z tej samej plecionki a co tam robi ta żyłka i gdzie jest?
Jeśli zaś zrobisz przypon z tej samej plecionki co linka główna to po pierwszych rwaniach dowiesz się czy warto. dobre plecionki rwą się na wezłach jesli nie są uszkodzone. Jednak nijak ma się to do tańszych. (2016/11/28 08:58)

ogtw


Zrób tak jak piszesz i wypróbuj na sucho kilka razy, jeżeli urwie się na krętliku (od strony haczyka) to będzie dobrze, jeżeli nie, to możesz zrobić dodatkowy węzeł na przyponie.  (2016/11/28 09:35)

Haryyy5


też nie do końca rozumiem. Twój zestaw wygląda tak : haczyk--->plecionka--->krętlik--->plecionka z zestawem--->żyłka ? Bo jeśli tak to (pomijając że w ogóle nie rozumiem sensu takiej budowy zestawu) przecież żyłkę z plecionką też musiałeś jakoś połączyć, równie dobrze może strzelić na tym węźle. może też strzelić plecionka przed krętlikiem a wtedy jak masz zestaw przelotowy to również zostaje w wodzie. Jeszcze jak kolega wyżej napisał są plecionki i plecionki. Jak masz np. takiego ekhm ... jaxona to w jednym miejscu nie rozerwiesz bo prędzej potnie Ci rękę a kawałek dalej strzeli jak nitka. Ja zawsze przypon daję sporo słabszy właśnie na wypadek niemożliwych do przewidzenia różnic pomiędzy wytrzymałością deklarowaną a rzeczywistą.  (2016/11/28 09:48)

luxxxis


Mnie natomiast dziwi zastosowanie 0,08 plećki do połowu płoci i okoni ... To jak walenie z bazooki do wróbla ... Liniowa dla dobrej linki w tej średnicy to + -  6kg.  Zestaw na bazie takiej mocy do niewielkich ryb? ja pierdzielę ... To czego użyjesz do szczupaka? pręta fi 12 ? (2016/11/28 12:50)

filip-cichocki



Na szpule mam nawiniętą plecionke 0,08mm, następnie krętlik, przypon chce zrobić z tej samej plecionki, haczyk. 
Bo teraz nie wiem czy było sens zamawiać plecionke, a następnie korzystać z przyponu zwykłego.
Na spławik wtedy mógłbym założyć Daiwa Justron 0,04/0,06mm
  (2016/11/28 13:30)

filip-cichocki


Mnie natomiast dziwi zastosowanie 0,08 plećki do połowu płoci i okoni ... To jak walenie z bazooki do wróbla ... Liniowa dla dobrej linki w tej średnicy to + -  6kg.  Zestaw na bazie takiej mocy do niewielkich ryb? ja pierdzielę ... To czego użyjesz do szczupaka? pręta fi 12 ?

była dobra cena poprostu, 0,08mm to i tak malutki rozmiar, co mam poradzić na to, to i tak lepiej jak bym używał 0,14mm zwykłą żyłkę  (2016/11/28 13:32)

SlawekNikt


Mnie natomiast dziwi zastosowanie 0,08 plećki do połowu płoci i okoni ... To jak walenie z bazooki do wróbla ... Liniowa dla dobrej linki w tej średnicy to + -  6kg.  Zestaw na bazie takiej mocy do niewielkich ryb? ja pierdzielę ... To czego użyjesz do szczupaka? pręta fi 12 ?

była dobra cena poprostu, 0,08mm to i tak malutki rozmiar, co mam poradzić na to, to i tak lepiej jak bym używał 0,14mm zwykłą żyłkę 
Z czasem się przekonasz, że na płocie i okonie żyłka jest lepsza, a jak już koniecznie plećka to raczej o połowę mniej czyli 0,04.
  (2016/11/28 13:41)

ryukon1975


Niestety ale nie masz pojęcia co czynisz porównując średnicę żylki do plecionki. Gdyby to wszystko było tak idealne i porównywalne to już dawno by nie było żyłek w sklepach. Przy montażu zestawu musisz brać pod uwagę kolosalną różnicę w rozciągliwości tych dwóch materiałów, co będzie miało wpływ na to który się zerwie.
Jeśli ta dobra cena znaczy to co myśle to taki zestaw o którym piszesz raczej się nie sprawdzi. Tak jak nie sprawdza się kierowanie w składaniu zestawu na płoć ceną, czyli jak w Twoim przypadku z plecionki bo tania. Jestem pewny że na płoć lepiej sprawdziłaby sie dobra żyłka pomimo że nie znam warunków łowiska na którym chcesz łowić. (2016/11/28 13:48)

filip-cichocki


Niestety ale nie masz pojęcia co czynisz porównując średnicę żylki do plecionki. Gdyby to wszystko było tak idealne i porównywalne to już dawno by nie było żyłek w sklepach. Przy montażu zestawu musisz brać pod uwagę kolosalną różnicę w rozciągliwości tych dwóch materiałów, co będzie miało wpływ na to który się zerwie.
Jeśli ta dobra cena znaczy to co myśle to taki zestaw o którym piszesz raczej się nie sprawdzi. Tak jak nie sprawdza się kierowanie w składaniu zestawu na płoć ceną, czyli jak w Twoim przypadku z plecionki bo tania. Jestem pewny że na płoć lepiej sprawdziłaby sie dobra żyłka pomimo że nie znam warunków łowiska na którym chcesz łowić.

Czyli mam rozumieć, że 0,08mm nawinąć na spinning, a do spławikowej wędki kupić normalną żyłkę? 
Na spinningu miałem wcześniej 0,35mm bardzo słabej jakościowo żyłki moim zdaniem. (2016/11/28 14:19)

ryukon1975


Nie jestem fachowcem od metod splawikowych ale jakoś splawik z plecionką mi się nie kojarzy tylko z żyłką, szczególnie w lekkiej odmianie. Plecionkę jak najbardziej możesz użyć w spinningu. Jeśli tylko średnica i wytrzymałość jej odpowiada Twoim potrzebom w innym przypadku to już nie wędkarstwo oparte na świadomych wyborach tylko przypadkach.
  (2016/11/28 15:06)

SlawekNikt


Czyli mam rozumieć, że 0,08mm nawinąć na spinning, a do spławikowej wędki kupić normalną żyłkę? 
Na spinningu miałem wcześniej 0,35mm bardzo słabej jakościowo żyłki moim zdaniem.
Dokładnie tak. (2016/11/28 16:01)

filip-cichocki


Wszystko już wiem, temat do zamknięcia :) (2016/11/28 16:54)