Przypon z plecionki na feedera

/ 10 odpowiedzi
Mam takie pytanko odnośnie przyponu.Czy ktoś z Was stosuje na odrze przy połowie na feedera przypon z plecionki?Ja stosuje jak chyba każdy z Was przypony z żyłki ale już nieraz miałem branie i po chwili zwijałem samą żyłkę bo zapewne wziął jakiś drapieżnik i przegryzł lub przetarł przypon.Myślałem żeby stosować przypony z plecionki np 0,12mm ale nie wiem czy to nie będzie miało wplywu na liczbę brań i chętnie posłucham Waszych opinii.
Majster 81

0.06-0.08 dają radę, zapas mocy + hamulec kręcioła. Co do firmy polecam whiplash crystal lub morethan . (2016/08/05 16:40)

Jakub Woś

Ja przy połowie kleni w szybkim nurcie na przelewach stosuje plecionkę. Kamienie, patyki i możliwość brania suma wybiły mi z głowy łowienie na zylki. Nie zauważyłem żadnych zmian w ilości bran nawet jak na przypon dam plecionkę 0,14 (2016/08/05 17:08)

SlawekNikt

Od dość dawna to rowiązanie jest stosowane i przeze mnie,czasami nawet zakładam do spławika, ale 0,06. Plusy już napisane powyżej, ale jest też minus, a mianowicie trzeba uważać podczas rzucania bo w przeciwnym razie zestaw plącze się relatywnie szybko. (2016/08/05 17:18)

notaki

Stosuje przy method feeder. Nie używam przy klasycznym feederze i dlugich przyponach, bo przy uzywanym przeze mnie zestawie ( koszyczek na koncu zylki , przypon mocowany jako boczny trok ponad koszyczkiem ) - jak pisał SlawekNikt  - więcej jest splatań niż "czystych" rzutów.
Jedna uwaga- zawsze stosuje pojedynczą kroplę "kropelki" tak na węźle przy petelce jak i na haku (2016/08/05 18:16)

erykom

Bo głownie nastawiam sie na leszcze i tak właśnie pomyślałem żeby używać plecionek jako przyponu (2016/08/05 19:20)

SlawekNikt

Cześć notaki :-) Ja kleju nie stosuję, a przypon wiąże na najprostszą "potrójną" ósemkę i jeszcze nie miałem przypadku, aby coś mi strzeliło. Hak z kolei na tzw. okrętkę. Na "jutubie" pełno instrukcji. Faktem jest, że rekordowych ryb nie łowię niestety i na co dzień bardzo daleko nie rzucam, jednakże myślę, że wiązania wytrzymałyby. (2016/08/05 21:02)

bocznytrok

Jesli chodzi o przypon z plecionki to osobiście nie stosuje ale odradzam średnicę 0,12mm liczac że każdy producent i tak oszukuje oraz pogróbia średnicę nie będzie to najlepszy wybór. Ja bym polecił cieńsze średnicę.  (2016/08/05 21:57)

bocznytrok

Jesli chodzi o przypon z plecionki to osobiście nie stosuje ale odradzam średnicę 0,12mm liczac że każdy producent i tak oszukuje oraz pogróbia średnicę nie będzie to najlepszy wybór. Ja bym polecił cieńsze średnicę.  (2016/08/05 21:57)

erykom

To moze 0,6mm? (2016/08/05 22:12)

notaki

Panowie.. to nie tak.
Moim skromnym zdaniem stosowanie plecionki ma sens wtedy, gdy konieczna do zastosowania grubośc zylki bylaby na tyle duża, że z przyponu zrobił by nam sie drut.
Jesli lowiąc na method uzywam żylki głównej rzedu 0,28 to przypon powinien miec 0,25-0,26 a taka zylka moze powodować przy rozpuszczeniu miksu przyneta po prostu wyskoczy z zanęty  bo taka żylka potrafi ( przy dlugosci przyponu 8-9 cm ) być sztywna jak drut i wrecz spręzynować.
Na klasyczny feeder łowie przyponem rzędu 0,20- 0,22 o dlugosci ok 40-50cm i to już zupełnie inna bajka.

Plecinka przy method pozwal ami na zachowanie  wiotkosci przyponu i utrzymanie wytrzymalosci ciut poniżej zylki glównej
I tyle :-)
P.S a co do sposobu wiązania - kazdy ma swoje patenty ;-) (2016/08/05 22:44)