Przypon z plecionki do feedera

/ 33 odpowiedzi / 2 zdjęć
Arcymisiek

Otóż to - ''..przygotowany albo poprawny '' Jak ktoś łowi wedle schematów a nie warunków panujących na łowisku to jego sprawa . Mnie interesuje aby ryba nie odpłynęła z zestawem , nie męczyła się przez kilka tygodni z hakiem w pysku albo w efekcie zdechła . Po drugie zaczepy , a po trzecie i najważniejsze taki cieniutki przypon wozi naszą przynętę jakby naturalnie opadała albo leżała na dnie . Już wiele razy się przekonałem , że czym bardziej przynęta naturalnie się porusza w wodzie tym ryby bardziej dają się nabierać , szczególnie przy niskich poziomach wody i słabych braniach .

Jakich schematów? Tu nikt nie mówi o schematach, tylko indywidualnych wnioskach,. Czyli co, jak wjeżdżam na rzekę z powalonymi drzewami, to bez żyłki 0,45 i przyponu z plecionki ),20 i kija 3,5lb nie mam co szukać? Pierdoły jakieś!
I jeszcze tak swoją drogą... Cienki przypon z plecionki, na rzece jeżeli jest stosowany w dłuższych odcinkach, często lubi się plątać jak szmata (2013/12/22 19:35)

kuba234p

Słyszałem że węzły bardzo osłabiają plecionke , czy to prawda? (2013/12/22 19:40)

Arcymisiek

Słyszałem że węzły bardzo osłabiają plecionke , czy to prawda?

Także żyłkę, więc staraj się zaciągać węzły na mokro. (2013/12/22 19:42)

kuba234p

Słyszałem że węzły bardzo osłabiają plecionke , czy to prawda?

Także żyłkę, więc staraj się zaciągać węzły na mokro.

Znaczy wiem że każdy węzeł osłabia jakąś z  linek wędkarskich ale słyszałem że plecionka jest jeszcze bardziej narazona na szybsze strzelenie na węźle ponieważ nie ma jednolitej budowy (czyt.: Jest zbudowana z  kilku włókien). (2013/12/22 19:48)

Arcymisiek

No do końca nie wiem, to też zależy chyba od budowy plecionki - osobiście testów nie robiłem. Możliwe, że jest tak jak piszesz. (2013/12/22 19:54)

kuba234p

No do końca nie wiem, to też zależy chyba od budowy plecionki - osobiście testów nie robiłem. Możliwe, że jest tak jak piszesz.

O tym to akurat wyczytałem z neta jak ktoś właśnie opisywał "problem" ale też do końca nie wiem. (2013/12/22 19:57)

Jędrula

Otóż to - ''..przygotowany albo poprawny '' Jak ktoś łowi wedle schematów a nie warunków panujących na łowisku to jego sprawa . Mnie interesuje aby ryba nie odpłynęła z zestawem , nie męczyła się przez kilka tygodni z hakiem w pysku albo w efekcie zdechła . Po drugie zaczepy , a po trzecie i najważniejsze taki cieniutki przypon wozi naszą przynętę jakby naturalnie opadała albo leżała na dnie . Już wiele razy się przekonałem , że czym bardziej przynęta naturalnie się porusza w wodzie tym ryby bardziej dają się nabierać , szczególnie przy niskich poziomach wody i słabych braniach.

Jakich schematów? Tu nikt nie mówi o schematach, tylko indywidualnych wnioskach,. Czyli co, jak wjeżdżam na rzekę z powalonymi drzewami, to bez żyłki 0,45 i przyponu z plecionki ),20 i kija 3,5lb nie mam co szukać? Pierdoły jakieś!
I jeszcze tak swoją drogą... Cienki przypon z plecionki, na rzece jeżeli jest stosowany w dłuższych odcinkach, często lubi się plątać jak szmata

Dokładnie pierdoły ! O co Ci chodzi chłopie ? Tu mowa o plecionce cienkiej i żyłce jak w temacie - 0,25 . Wywołujesz mnie do tablicy pytaniem i sam na nie odpowiadasz?

(2013/12/22 20:53)

kuba234p

Ej bez kłótni na forum!!! :/ (2013/12/22 21:20)