Zaloguj się do konta

Przypon wolframowy jaki polecacie ?

utworzono: 2012/04/18 00:00
Kawus

Witam. Drodzy koledzy dajcie mi jakies propozycje dobrych ale dobrych przyponow wolframowych chodzi mi o konkretna marke,bo mam stalki ale co sie okazalo ze do spina niezbyt sie nadaja gdyz zaklocaja prace przynet zwlaszcza gum. [2012-04-18 00:00]

DelTor0

http://forum.wedkuje.pl/post/przypony-wolframowe/452604/0 [2012-04-18 00:31]

Bugowy Lowca

miałem ten sam problem na naszym rynku jest sporo bubli min mistral,jaxson,stanmar itp.To buble.Ja stawiam na konger polecam wypróbować

[2012-04-18 08:35]

z@mela

mozesz uzywac przyponów dragona i spinwala  ale sa drogie a z  tanszych  i dobrych to  konger i stan-mar to w sumie  ta sama półka  a odradzam  trapera robinsona  bo w nich  agrafki sie prostuja podczas rzutu główką 15g
[2012-04-18 09:15]

Artur z Ketrzyna

Kolego, choć bym nie wiem jak drogich i markowych przyponów byś używał. To wszystkie będą ci zakłócać pracę przynęty (wpływać na pracę). One maja inną strukturę, grubość, miękkość i rozciągliwość niż żyłka, a do tego wyposażone są w krętlik i agrafkę. Tak wię będą inaczej zachowywać się w wodzie niż sama żyłka. Już zastosowanie samego krętlika z agrafką, zmienia pracę przynęty.
Co ważne jest w przyponach stalowych czy wolframowych?
A mianowicie by miały dobrej jakości krętliki i agrafki (nie rozpadały się i nie odkształcały), Zaś sam przypon był w miarę cienki i miał wytrzymałość jaką podaje producent.
Nie wyeliminujesz ich skręcania się po kontakcie z zaczepami czy zębami drapieżnika. Poprostu w miarę zużywania się przyponu wymieniasz go na nowy. I pamiętaj by przechowywać je w taki sposób by nie załamywać ich.
Ja używam tanich przyponów "stars", o dł 23 cm i wytrzymałości 10 kg (na szczupaka czy sandacza, na okonia nie stosuję przyponów) i nie narzekam na nie. Są przyzwoitej jakości, i cena 3,6 zł za 2 sztuki w opakowaniu, powoduje to że mogę śmiało je wymieniać na nowe jak tylko zauważę ich odkształcenie czy lekkie zużycie. Zawsze zabieram zapasowe przypony na ryby.
Możesz też, samemu sobie wykonać taki przypon, kupując markową stalkę jak i krętliki czy agrafki. I montować n nich odpowiednie dla ciebie przypony. Przy samodzielnej produkcji uwzględnisz sobie ich długość, grubość, kolor (czarny lub grąz), jak i wytrzymałość. Każdy producent takich stalek zaleca swój sposób na wykonanie pętli, który zapewni jego odpowiednią wytrzymałość...
[2012-04-18 09:21]

viper1986

Polecam Kongera. Niewygórowana cena, a jakość wykonania bardzo dobra. Najbardziej podobają mi się w nich agrafki: mocne i szybka wymiana przynęty nie sprawia żadnego problemu.
[2012-04-18 09:31]

dudixx

Witam!polecam dragona,a w zasadzie sufixa-bo to oni robią przypony dla dragona!surflon 7x7 w przezroczystej otulinie-kilkanascie wypadów i zero skręceń i odkształceń!a na prawdziwe okazy titanium-ale nimi dopiero w końcówce sezonu wedkowałem więc za dużo nie powiem,ale mój znajomy je chwalil-a zna sie na temacie!pozdrawiam!

[2012-04-18 14:36]

xerinus

A ja polecam stalkę. Zgadzam się z poprzednikami, że i tak i tak wpływa na pracę przynęty. 
POzdrawiam. [2012-04-18 15:46]

henryk58

Stara zasada "biednego nie stać na tanie rzeczy" , ja używam  Dragona tytany , nic się nie skręca a jeśli na zaczepie strata, sory .....takie jest życie ale za "luksus się płaci " i warto, bo podczas łowienia nie muszę co chwilę prostować /naciągać/ przyponu [2012-04-18 16:21]

Kawus

Powiem tak mielem juz wolframy z stan mara i co ?? BUBEL!!! przy cholu duzego szczupaka agrawka sie porozginala a z przyponu sie zrobila okropna spirala. Co do przyponow kongera to mam stalki nyl star i sa naprawde dobre ale ostatnio zakupilem na miejscowym targu no tez stalki ale to juz inna bajka. Bardzo porzadna jest agrawka ktora pod oporem sie zaciska i jest zrobiona z grubego drutu. A co do wolframow to bede musial cos poszukac dobrego . Albo konger albo dragon.
[2012-04-18 18:35]

Kawus

Mial juz ktos z was przypon z taka agrawka?? Dodam ze za taka stalke dalem jedyne 1zl
[2012-04-18 18:45]

Kawus

To taka agrawka.
[2012-04-18 18:48]

Kawus

[2012-04-18 18:59]

Ja co prawda lubię dobry sprzęt który mnie nie zawiedzie i mogę za niego zapłacić sporo więcej i używam tylko Spinwali ale niezłe są też Dragony. Natomiast stanowczo odradzam ten szajsz jakim są przypony Stan-Mara. Nadziałem się na to g...no i nie polecam. Kiepski wolfram który nie trzyma parametrów. Zresztą jak ktoś chce to może przetestować np.z 10 sztuk 10 kg przyponów i powiesić ciężarki. Mogę się założyć że 80% nie wytrzyma nawet 7 kg.
[2012-04-18 20:55]

gaudi xxxx

Przypony i agrafki firmy Spinwal
[2012-04-19 09:24]

krzycho76

Witam koledzy.
Ja proponuję przypony Kongera, a konkretnie Steel Flex, są dość dobre i nie miałem z nimi problemów. Bardzo często też kupuję Dragona na metry i robię sam taką długość przyponów jaka mi jest potrzebna.
[2012-04-19 12:10]

Jack14

Kolego @Kawus mam kilkanascie lub kilkadziesiąt takich przyponów z tego typu "agrafkami" odłożonych do pojemnika z napisem "otworzyć gdy wszystkie pozostałe się skończą" ;-)

A dlaczego to sam się zastanów oglądając nowe (nowsze) agrafki obecnych producentów.

Ja przez ten "patent" zwany kiedyś agrafką straciłem wiele zdrowia i kasy.

[2012-04-19 16:53]

Kawus

Ja tak samo omijam szerokim lukiem przypony stan mara. Szajs i tyle , agrawki sie gna a sam wolfram latwo peka i sie robi z niego spirala.
[2012-04-19 17:48]

Kawus

To powiedz kolego jack14 jaki przypon jest najlepszy twoim zdaniem?
[2012-04-19 17:49]

Jack14

Spin, konger, itp. możesz mi wierzyć lub nie.

Drogie ale jak sprawdzisz osobiście to zrobisz ze starymi to samo co ja.

[2012-04-19 18:20]

Kawus

Mam stalki z kongera ale nie przekonuja mnie agrawki co maja . Chyba ze wolframowe maja lepsze.
[2012-04-19 19:03]

Kawus

Lowil ktos na przypony wolfram x?
http://allegro.pl/konger-kamatsu-przypon-volframx-15kg-30cm-okazja-i2272841057.html
[2012-04-19 21:01]

xerinus

A jakie są wasze opinie na teamt przyponów stalowych które możńa nabyć za ok. 1zł? Przecież niegdyś łowiono na nie i to jakie ryby! [2012-04-19 21:25]

Kawus

Ja to powiem tak na naszym rynku jest multum takich przyponow ale trzeba zwracac glownie na agrawki i kretliki czy sa dobrej jakosci bo to one przejmuja na siebie glowne obciazenie. Ja swoje wlasnie za 1zl kupilem na targu. [2012-04-20 15:39]

jakubnob

ja łowię na cykady wiec uzywam tylko wolframek firmy konger maja bardzo doba delikatna agrafke dzieki czemu moje blaszaki prawidłowo pracują
[2012-04-20 16:36]