Przypon wolframowy jaki polecacie ?

/ 24 odpowiedzi
Witam. Drodzy koledzy dajcie mi jakies propozycje dobrych ale dobrych przyponow wolframowych chodzi mi o konkretna marke,bo mam stalki ale co sie okazalo ze do spina niezbyt sie nadaja gdyz zaklocaja prace przynet zwlaszcza gum.
DelTor0


http://forum.wedkuje.pl/post/przypony-wolframowe/452604/0 (2012/04/18 00:31)

Bugowy Lowca


mia³em ten sam problem na naszym rynku jest sporo bubli min mistral,jaxson,stanmar itp.To buble.Ja stawiam na konger polecam wypróbowaæ (2012/04/18 08:35)

z@mela


mozesz uzywac przyponów dragona i spinwala  ale sa drogie a z  tanszych  i dobrych to  konger i stan-mar to w sumie  ta sama pó³ka  a odradzam  trapera robinsona  bo w nich  agrafki sie prostuja podczas rzutu g³ówk± 15g (2012/04/18 09:15)

Artur z Ketrzyna


Kolego, choæ bym nie wiem jak drogich i markowych przyponów by¶ u¿ywa³. To wszystkie bêd± ci zak³ócaæ pracê przynêty (wp³ywaæ na pracê). One maja inn± strukturê, grubo¶æ, miêkko¶æ i rozci±gliwo¶æ ni¿ ¿y³ka, a do tego wyposa¿one s± w krêtlik i agrafkê. Tak wiê bêd± inaczej zachowywaæ siê w wodzie ni¿ sama ¿y³ka. Ju¿ zastosowanie samego krêtlika z agrafk±, zmienia pracê przynêty.
Co wa¿ne jest w przyponach stalowych czy wolframowych?
A mianowicie by mia³y dobrej jako¶ci krêtliki i agrafki (nie rozpada³y siê i nie odkszta³ca³y), Za¶ sam przypon by³ w miarê cienki i mia³ wytrzyma³o¶æ jak± podaje producent.
Nie wyeliminujesz ich skrêcania siê po kontakcie z zaczepami czy zêbami drapie¿nika. Poprostu w miarê zu¿ywania siê przyponu wymieniasz go na nowy. I pamiêtaj by przechowywaæ je w taki sposób by nie za³amywaæ ich.
Ja u¿ywam tanich przyponów "stars", o d³ 23 cm i wytrzyma³o¶ci 10 kg (na szczupaka czy sandacza, na okonia nie stosujê przyponów) i nie narzekam na nie. S± przyzwoitej jako¶ci, i cena 3,6 z³ za 2 sztuki w opakowaniu, powoduje to ¿e mogê ¶mia³o je wymieniaæ na nowe jak tylko zauwa¿ê ich odkszta³cenie czy lekkie zu¿ycie. Zawsze zabieram zapasowe przypony na ryby.
Mo¿esz te¿, samemu sobie wykonaæ taki przypon, kupuj±c markow± stalkê jak i krêtliki czy agrafki. I montowaæ n nich odpowiednie dla ciebie przypony. Przy samodzielnej produkcji uwzglêdnisz sobie ich d³ugo¶æ, grubo¶æ, kolor (czarny lub gr±z), jak i wytrzyma³o¶æ. Ka¿dy producent takich stalek zaleca swój sposób na wykonanie pêtli, który zapewni jego odpowiedni± wytrzyma³o¶æ... (2012/04/18 09:21)

viper1986


Polecam Kongera. Niewygórowana cena, a jako¶æ wykonania bardzo dobra. Najbardziej podobaj± mi siê w nich agrafki: mocne i szybka wymiana przynêty nie sprawia ¿adnego problemu. (2012/04/18 09:31)

dudixx


Witam!polecam dragona,a w zasadzie sufixa-bo to oni robi± przypony dla dragona!surflon 7x7 w przezroczystej otulinie-kilkanascie wypadów i zero skrêceñ i odkszta³ceñ!a na prawdziwe okazy titanium-ale nimi dopiero w koñcówce sezonu wedkowa³em wiêc za du¿o nie powiem,ale mój znajomy je chwalil-a zna sie na temacie!pozdrawiam!

(2012/04/18 14:36)

xerinus


A ja polecam stalkê. Zgadzam siê z poprzednikami, ¿e i tak i tak wp³ywa na pracê przynêty. 
POzdrawiam. (2012/04/18 15:46)

henryk58


Stara zasada "biednego nie staæ na tanie rzeczy" , ja u¿ywam  Dragona tytany , nic siê nie skrêca a je¶li na zaczepie strata, sory .....takie jest ¿ycie ale za "luksus siê p³aci " i warto, bo podczas ³owienia nie muszê co chwilê prostowaæ /naci±gaæ/ przyponu (2012/04/18 16:21)

Kawus


Powiem tak mielem juz wolframy z stan mara i co ?? BUBEL!!! przy cholu duzego szczupaka agrawka sie porozginala a z przyponu sie zrobila okropna spirala. Co do przyponow kongera to mam stalki nyl star i sa naprawde dobre ale ostatnio zakupilem na miejscowym targu no tez stalki ale to juz inna bajka. Bardzo porzadna jest agrawka ktora pod oporem sie zaciska i jest zrobiona z grubego drutu. A co do wolframow to bede musial cos poszukac dobrego . Albo konger albo dragon. (2012/04/18 18:35)

Kawus


Mial juz ktos z was przypon z taka agrawka?? Dodam ze za taka stalke dalem jedyne 1zl (2012/04/18 18:45)

Kawus


To taka agrawka. (2012/04/18 18:48)

u?ytkownik32263


Ja co prawda lubiê dobry sprzêt który mnie nie zawiedzie i mogê za niego zap³aciæ sporo wiêcej i u¿ywam tylko Spinwali ale niez³e s± te¿ Dragony. Natomiast stanowczo odradzam ten szajsz jakim s± przypony Stan-Mara. Nadzia³em siê na to g...no i nie polecam. Kiepski wolfram który nie trzyma parametrów. Zreszt± jak kto¶ chce to mo¿e przetestowaæ np.z 10 sztuk 10 kg przyponów i powiesiæ ciê¿arki. Mogê siê za³o¿yæ ¿e 80% nie wytrzyma nawet 7 kg. (2012/04/18 20:55)

gaudi xxxx


Przypony i agrafki firmy Spinwal (2012/04/19 09:24)

krzycho76


Witam koledzy.
Ja proponujê przypony Kongera, a konkretnie Steel Flex, s± do¶æ dobre i nie mia³em z nimi problemów. Bardzo czêsto te¿ kupujê Dragona na metry i robiê sam tak± d³ugo¶æ przyponów jaka mi jest potrzebna. (2012/04/19 12:10)

Jack14


Kolego @Kawus mam kilkanascie lub kilkadziesi±t takich przyponów z tego typu "agrafkami" od³o¿onych do pojemnika z napisem "otworzyæ gdy wszystkie pozosta³e siê skoñcz±" ;-)

A dlaczego to sam siê zastanów ogl±daj±c nowe (nowsze) agrafki obecnych producentów.

Ja przez ten "patent" zwany kiedy¶ agrafk± straci³em wiele zdrowia i kasy.

(2012/04/19 16:53)

Kawus


Ja tak samo omijam szerokim lukiem przypony stan mara. Szajs i tyle , agrawki sie gna a sam wolfram latwo peka i sie robi z niego spirala. (2012/04/19 17:48)

Kawus


To powiedz kolego jack14 jaki przypon jest najlepszy twoim zdaniem? (2012/04/19 17:49)

Jack14


Spin, konger, itp. mo¿esz mi wierzyæ lub nie.

Drogie ale jak sprawdzisz osobi¶cie to zrobisz ze starymi to samo co ja.

(2012/04/19 18:20)

Kawus


Mam stalki z kongera ale nie przekonuja mnie agrawki co maja . Chyba ze wolframowe maja lepsze. (2012/04/19 19:03)

Kawus


Lowil ktos na przypony wolfram x?
http://allegro.pl/konger-kamatsu-przypon-volframx-15kg-30cm-okazja-i2272841057.html (2012/04/19 21:01)

xerinus


A jakie s± wasze opinie na teamt przyponów stalowych które mo¿ña nabyæ za ok. 1z³? Przecie¿ niegdy¶ ³owiono na nie i to jakie ryby! (2012/04/19 21:25)

Kawus


Ja to powiem tak na naszym rynku jest multum takich przyponow ale trzeba zwracac glownie na agrawki i kretliki czy sa dobrej jakosci bo to one przejmuja na siebie glowne obciazenie. Ja swoje wlasnie za 1zl kupilem na targu. (2012/04/20 15:39)

jakubnob


ja ³owiê na cykady wiec uzywam tylko wolframek firmy konger maja bardzo doba delikatna agrafke dzieki czemu moje blaszaki prawid³owo pracuj± (2012/04/20 16:36)