Zaloguj się do konta

Przypon włosowy jak założyć kulkę na przypon włoso

utworzono: 2012/07/15 17:25
Xiri

Jako ze podejmuję się karpiowania zakupilem wszystko w sklepie, włącznie z przyponami włosowymi, ktorych nie umiałem wiązać, a drogie nie są. Sprzedawca wcisnął mi niby bardzo dobre przypony z gumką... używałem już kiedyś włosa, ale normalnego, z plecionki. Nie mam pojęcia jak założyć kulkę na to dziwne coś... próbuję nawlekać kulkę jak na normalny włos, no ale nie da rady, ta gumka wydaje się być za gruba, może moja igła nie jest o tego dostosowana... Macie jakieś doświadczenia z takim przyponem? Ponadto, kupiłem karpiowe ciężarki 60 gr na piasek. Jak je zamontować? Bo nigdy nie widziałem u karpiarzy rurki antysplataniowej stosowanej na przykład w pickerach, do mocowania koszyka zanętowego. Powinien być przelotowy?
[2012-07-15 17:25]

nanus

Witam 

Spróbuję ci trochę pomóc kolego a mianowicie jeżeli chcesz się nauczyć wiązać przypony karpiowe oto link do strony na której są filmy instruktarzowe :http://www.tandembaits.com/index.php?art=11&arid=239, przypony z gumką zamiast włosa są do kulek pływających, po nawierceniu otworu w kulce wkładamy igłę do otworu tak aby przeszła z drugiej strony kulki wtedy zaczepiamy uszkiem igły gumkę i przeciągamy przez kulkę, następnie zakładamy stoperek, można jeszcze w drugi sposób a mianowicie jeżeli jak twierdzisz gumka jest za gruba możzna mocować kulkę na tej gumce nawlekając na obwód kulki z tym że należało by zrobić mały rowek w kulce na całym obwodzie i w tym rowku umieścić gumkę która trzyma kulkę, co do ciężarków to są podstawowe dwa rodzaję ciężarków przelotowe i nas tzw klipsie również wszystko zabaczysz w linku na filmach, pozdrowienia.

[2012-07-15 18:36]

Witam serdecznie, 

Jeżeli chodzi o ciężarek to osobiście używam 80g na "bezpiecznym klipsie" firmy TB. 

Przypony staram sie robic sam (wieksza satysfakcja ze zwłowionej  rybki), używam przyponów tzw. pop-up z kółeczkiem do którego dołączam kuleczke. Kółeczko na haku jest przelotowe ;). 

Pozdrawiam  ;)) [2012-07-19 23:34]