Zaloguj się do konta

Przypon na trocie w morzu

utworzono: 2014/12/23 18:17
lowcaokoni

Witam! Zaczynam łowić trocie w morzu i zastanawia mnie czy  w zestawie używa się przyponu z żyłki lub fluorocarbonu 
aktualnie używam plecionki 0,16 zielonej i zastanawiam się czy wpłynie to na zmniejszenie potencjalnych brań.
reasumując zakładać przynetę bezpośrednio do plecionki czy zrobić przypon z żyłki? [2014-12-23 18:17]

J-A-C-E-K

Jedni dowiązują 1-1,5m kawałek fluocarbonu. Ja swego czasu stosowałem 5m kawałek żyłki wiążąc go z plecionką, lecz pomysł nie był dobry, bo to najsłabszy punkt zestawu. Łowiąc plecionką 0,14 nie zauważyłem jednak bym miał mniej brań niż, na zestaw z przyponem lub zestaw z żyłką.  [2014-12-23 21:26]

aldente

0.16 to grubo...plecionka 0.13 starczylaby  w zupelnosci. Wypróbowałem różne kombinacje i powiem, że miałem porównywalne wyniki. Do plecionki wiążę fluocarbon, jeśli łowię w płytkiej wodzie, kiedy występują zaczepy bądz przynęta ma częstszy kontakt z ostrymi kaminiami.
Czasem jeśli chcę 60cm przed woblerem dowiązać skoczka w postaci muchy trociowej, to również montuję zestaw na fluocarbonie. Do plecionki wiążę wtedy powiedzmy metr fluocarbonu 0,27 a na bocznym ramieniu o długosci 5-6 cm  0,30 mm wiążę skoczka. Wybieram do tego nieco grubszą żylke, by boczne ramię z muchą odstawało od przyponu głównego. Zapobiega to skręcaniu się muchy z głównym przyponem. Zestaw prowadzisz szybko w toni wody czasem robiąc sekundę przerwy w skręcaniu linki. Brania troci następują agresywnie "z biegu".
[2014-12-25 21:13]