Zaloguj się do konta

Przypon na karpia z plecionki Dragona

utworzono: 2014/03/30 14:02
KONCZAN

mam pytanie czy plecionka

DRAGON INVISIBLE Braid II ICE ZONE / 50 m / 0.07 mm/4,80kg przeźroczysta

lub

Plecionka Dragon Ice Braid 0.05mm/4.15kg

nadaje sie na przypon karpiowy?

wiem ze to plecionka podlodowa itp ale ciekawi mnie to dlatego ze jest bardzo cienka praktycznie niewidoczna i wystarczajaco mocna. [2014-03-30 14:02]

notaki

Myslę, ze najpelniej odpowie Janusz, ale...
Tak w kwestii zasad:
Jesli przypon ma wytrzymałośc 4,5 kg to zyłka główna powinna miec koło 5-6.
Zamierzasz łowic karpie na główną 0,18 ?
 Druga sprawa... sporo ostatnio czytam w kwestiach karpiowych, jako że ten sezon zamierzam poświęcić tej rybie i tendencje sa takie przy przypon karpiowy był sztywny. Po prostu wprowadzany do pyska karpia "jak na drucie " co ma zmniejszać ilość niezaciętych wypluć przynęty.
A tak poza tym.. skąd przekonanie, że lezacy na dnie przypon odstrasza rybę ?
[2014-03-30 14:13]

Bernard51

A dlaczego taka cienka na przypon na karpia,na bata masz zamiar łowić, karp nie jest aż taki wybredny, ja stosuję od 0,14 wzwyż i nie mam problemu z braniami.
[2014-03-30 14:31]

KONCZAN

na tych zbiornikach na których łowię nie ma karpi powyżej 7 kg wiec myśle ze żylka glówna 0,20-0,22mm wystarczy dodam ze zbiorniki te sa bardzo oblegane przez wedkarzy w zeszłym sezonie łowilem na zyłkę 0,25 przypon 0,15 po zmianie przyponu na plecionkę 0,10 miałem znacznie lepsze brania
mój zestaw wędka daiwa black widow 3,00Ibs
kołowrotek spro super long cast 460
zyłka głowna dragon millenium 0,22mm  5,8kg [2014-03-30 14:31]

notaki

Jesli łowisz na tak specyficznym łowisku, to sam najlepiej wiesz co jest dobre.
W tej sytuacji jedyna rozsądna rada brzmi:
Wypróbuj - i podziel sie wrażeniami ;-)
[2014-03-30 14:48]

kamael

Nie jestem żadnym specem ale jak dla mnie żyłka główna jak i te na przypon zdecydowanie za słabe i mi akurat nie przychodzi do głowy łowisko gdzie bym ich skutecznie używał na karpie. Skutecznie to znaczy holując pewnie rybę a nie męczenie jej 30 minut. Ale to też zależy od wielu czynników np. czy łowisko jest zarośnięte lub ma jakieś trudności techniczne - wtedy nawet taka 5kg rybka zapewne da sobie z tym zestawem rade :) Poza tym ważna jest też ochrona przyponu od przetarć np. od samej ryby podczas holu czy kamieni przeszkód, zakładasz do tego jakąś rurkę antysplontaniową albo leadcore? Ja osobiście najbardziej lubie plecionki w otulinie (których używam na 90% wypadów) lub jakieś sztywne przypony.
[2014-03-30 15:01]

KONCZAN

zakladam rurke antysplataniowa spro strategy fuzz 90cm z bezpiecznym klipsem  plus ciezarek lub koszyk do tego przypon 15 do 25 cm z włosem
[2014-03-30 15:14]

KONCZAN

łowiska komercyjne do tego właściciele zastrzegają sobie wypuszczenie ryby powyżej 3kg podejrzewam że większość ryb które tam pływają była już na haku wiec są bardzo ostrożne szczególnie te większe sztuki dlatego chcę spróbować tak odchudzonego i maksymalnie niewidocznego zestawu i mam problem z przyponem znalazłem ta dragon ice i zastanawiam się czy bedzie odpowiednia
[2014-03-30 15:29]

notaki

Jak napisałem... zadna podpowiedź nie zastapi osobistych doświadczeń.
Szcególnie w kwestii tak ( teoretycznie ) prostej a tak ( naprawdę ) złożeniej jak wedkarstwo.
To co świetnie sprawdza się na jednym łowisku, na sasiednim - mozna wyrzucić do kosza.
[2014-03-30 15:49]

Nie jestem żadnym specem ale jak dla mnieko
żyłka główna jak i te na przypon zdecydowanie za słabe i mi akurat nie przychodzi do głowy łowis
gdzie bym ich skutecznie używał na karpie. Skutecznie to znaczy holując pewnie rybę a nie męczenie jej 30 minut. Ale to też zależy od wielu czynników np. czy łowisko jest zarośnięte lub ma jakieś trudności techniczne - wtedy nawet taka 5kg rybka zapewne da sobie z tym zestawem rade :) Poza tym ważna jest też ochrona przyponu od przetarć np. od samej ryby podczas holu czy kamieni przeszkód, zakładasz do tego jakąś rurkę antysplontaniową albo leadcore? Ja osobiście najbardziej lubie plecionki w otulinie (których używam na 90% wypadów) lub jakieś sztywne przypony.

 dokładnie :)
[2014-03-30 18:25]