Przypon na węgorza branie na filet z gruntu

/ 9 odpowiedzi

Witam mam do was pytanie .Z czego zrobić przypon podczas wędkowania na fileta z gruntu .

Będe łowił w jeziorze istnieje równierz możliwość brania sandacza .

Żyłka główna to 0.4mm

Z góry dzięki 

QBS


Długi wolfram. Na węgorza sama żyłka wystarczy. (2012/07/18 22:07)

Iras1975


Najlepsza jest żyłka o średnicy min 0,25mm. Może być też plecionka przyponowa(gruba) lub kevlar. Najczęściej przypon robiłem z tego co na kołowrotku i bywały to nawet żyłki 0,40mm.

Z dużym węgorzem nie ma żartów.

(2012/07/18 22:11)

ryukon1975


Nie jestem fachowcem od węgorzy ale coś tam złowiłem.
Przypony zawsze robiłem z plecionki i tak jak napisał Irek tu nie ma miejsca na finezję i hole po kilkadziesiąt minut o których czasem czytam.
Siła razy gwałt ,to jedyny sposób by wygrać z węgorzem,szczególnie w dzikim łowisku obfitującym w zaczepy. (2012/07/18 22:53)

89krzysztof


Długi wolfram. Na węgorza sama żyłka wystarczy.

Jedno zaprzecza drugiemu. 
To jak w końcu ? Długi wolfram czy sama żyłka ? 


Ps. Jeśli o mnie chodzi w gruntówce mam główną żyłkę 0.35,a przypon na 0.22.  (2012/07/18 23:10)

Iras1975


"Siła razy gwałt" ...

Sam bym lepiej tego nie ujął. Tej ryby nie da się zmęczyć i sprzęt powinien być mocny, a hol brutalny.

Tak nieco odbiegając od tematu, polecę rybkę(martwą) z rozciętym brzuszkiem.

(2012/07/18 23:16)

czart


jestem tutaj nowy ale sporo sznurów łapałem w poznańskim ( rejony Gniezna) tam standardowym zestawem była - prowadząca 0.3-0,35 , przypon-plecionka 0,08-0,11,hak prosty podwójny zadzior,długość przyponu do 25cm
nawet miejscowe spece zakładały plecionkę, jeśli trafisz sandała a nie będziesz się z nim długo bawił ( sandacz wbrew pozorom nie jest wojownikiem po zacięciu) to też go dostaniesz na plecionce- wolfram jest także bdb ale ja osobiście na każdym swoim zestawie gruntowym mam cieńszą lub grubszą plecionkę
pzdr (2012/07/18 23:29)

bednar14


Na węgorza zawsze przypon z żyłki robię jak łowie na rosówki lub dendrobeny a jak chcę łowić na filet choć rzadko tak łowię to zakładam plecioneczkę choć sandacz żyłki nie przegryzie. (2012/07/19 11:34)

QBS


Długi wolfram. Na węgorza sama żyłka wystarczy.

Jedno zaprzecza drugiemu. 
To jak w końcu ? Długi wolfram czy sama żyłka ? 


Ps. Jeśli o mnie chodzi w gruntówce mam główną żyłkę 0.35,a przypon na 0.22.



A co niby zaprzecza - pytanko dotyczyło węgorza i sandała jednocześnie więc odp. - długi wolfram.

Jeżeli sandała się nie spodziewamy to sama żyła na węgorza. Jakoś mi nigdy żaden nie przegryzł żyłki, a trochę tego wyciągnąłem. (2012/07/19 18:21)

alibaba23


no bo sandacz nie utnie żyłki . a tak według mnie to plecionka  bo mocniejsza . zrób sobie pare przyponuw na zapas w razie poplątania (2012/07/19 19:08)