Przypon feeder plecionka czy żyłka

/ 3 odpowiedzi
Witam, dopiero co zalozylem konto na forum i chcialem zadac kilka pytan. Lowie od zeszlego roku i w tym sezonie chcialbym nieco ulepszyc swoje zestawy. Chodzi mi glownie o lowienie na klasyczny feeder czy metode a dokladniej o przypony. Aby uniknac bran drobnicy chce odejsc od robakow i pobawic sie w jakis pellet czy kulki, przynajmniej na jednej wedce. Do pelletu chcialbym uzywac przyponow z gumka, moje pytanie brzmi czemu wiekszosc gotowych przyponow z normalnym wlosem sa zrobione z plecionki a te z bandem zazwyczaj z zylki? Przeciez roznica jest tylko roznica w zakladaniu przynety.
u?ytkownik26223


Mateusz .
Większość firm sprzedaje przyponu pod "metode" wiązane na żyłkach.
Zarówno z gumką jak i ze stoperiem (pushstp/quickstop jak zwał tak zwał)
Oczywiście są też firmy sprzedające przypony na plecionkach np Browning,ESP
Wielu wędkarzy wiąże samemu przypony z plecionki. (2018/04/09 13:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bednar22cm


Dużo właśnie czytałem o różnicach i powodach wyboru plecionki czy żyłki i zdaje się, że jeśli chodzi o przypony to jest to indywidualna sprawa. Dzięki plecionce teoretycznie więcej bran zakończonych jest zacieciem i są one także lepiej widoczne, ale jej nierozciagliwosc może spowodować okalaczenie ryby, oraz zdaniem niektórych zmniejszenie ilości bran. Myślę, że warto zacząć od żyłki i w przypadku tracenia zestawów lub pustych bran przejść na plecionke, mam rację? (2018/04/09 14:18)

u?ytkownik26223


Szukasz w przyponach "karpiowych" .W przyponach pod zestawy "karpiowe" faktycznie nie stosuje sie gumek dp mocowania pelletu bo ciężko jest założyć pelet czy kulkę 16-20 mm na ring.
Przynąty zazwyczaj stosowane w "metod feeder" są wielkoości 6-12 mm(zwykle do 8 mm)
(2018/04/09 16:13)