Zaloguj się do konta

Przypon do błystki podlodowej?

utworzono: 2010/12/21 11:08
jacenty75

Witam,

Po kilku ostatnich wyprawach z błystką podlodową za okoniem miałem przypadki obcięcia błystki (zapewne przez szczupaki albo szczupaczki). Czy może ktoś z kolegów ma doświadczenie w stosowaniu przyponu do wędki podlodowej? Jeżeli ma to sens to jaki przypon zastosować i czy nie ma negatywnego wpływu na brania okoni?

[2010-12-21 11:08]

Spinnacz

http://forum.wedkuje.pl/post/przypon-metalowy-pod-lodem/183072/0 [2010-12-21 14:05]

wedkarzzprzypadku

oooo, okonie wtedy w ogóle nie biorą, boją się [2011-03-23 00:39]

wojtek56

Witam ja osobiście nie polecam stosowanie przypony do błystki podlodowej ponieważ taka blaszka juz nie pracuje tak jak powinna/tak to już jest że muszą być starty/
[2011-03-23 09:53]

Yaro

Witam,

Po kilku ostatnich wyprawach z błystką podlodową za okoniem miałem przypadki obcięcia błystki (zapewne przez szczupaki albo szczupaczki). Czy może ktoś z kolegów ma doświadczenie w stosowaniu przyponu do wędki podlodowej? Jeżeli ma to sens to jaki przypon zastosować i czy nie ma negatywnego wpływu na brania okoni?

Kolego na początku Mojej przygody z wędkarstwem podlodowym stwierdziłem że stosowanie przyponu ma zły wpływ na łowienie okoni. W pewien sposób agrafka odstrasza okonki, tak że nie używam przyponów tylko bezpośrednio wiąże blaszke lub inne przynenty do żyłki...

Pozdrawiam!!! 

[2011-03-24 16:18]

niutek40

Witam , Ja osobiście do łowienia okoni nie używam przyponu latem ,a juz zimą to zdecydowanie nie polecam ,spadek brań murowany (oczywiście Moim skromnym zdaniem ) połamania . [2011-03-24 19:34]

Wedkarz60

Na początku sezonu podlodowego jak okoń bierze prawie na wszystko co się błyszczy to można zastosować ale w połowie sezonu kiedy już brania słabną przypon to chyba zły pomysł żeby miec dobry efekt .
[2011-03-24 20:49]

Yaro

Na początku sezonu podlodowego jak okoń bierze prawie na wszystko co się błyszczy to można zastosować ale w połowie sezonu kiedy już brania słabną przypon to chyba zły pomysł żeby miec dobry efekt .

Kolego z tymi braniami Okonka to jest różnie , nawet na początku sezony podlodowego są dni że okoń nie bierze...  Sam miałem kilka razy takie zdarzenie że pogoda wyśmienita, słonecznie delikatny mróz a brań NIC!!!  A gdy wiało,padał śnieg że świata nie było widać,to brania jeden za drugim! Tak więc myślę że pogoda ma swoje wpływy na brania. A przyponu i agrafki nie zakładam bo to odstrasza!  Pozdrawiam!!! [2011-03-25 18:25]

No namówił mnie znajomy na takie przypony i wziąłem 4 paczki. Cholera mnie wzięła na rybach. Takie małe agrafki że nie mogłem wpiąć blaszki. Nie polecam [2011-03-25 19:12]

sagi 77

Mam takie małe pytanie czy agrafka przyczepiona do żyłki w celu wymiany błystek wniesie jakieś negatywy jeżeli chodzi o brańia ?
[2012-12-22 19:54]

sagi 77

brania *
[2012-12-22 19:56]

bobus86

Witam,

osobiscie nigdy nie zakladam zadnych przyponow ani agrafek.blaszka nie pracuje juz jak powinna dodatkowo wszystko czesciej sie plącze szkoda nerwow.
a z drugiej strony mam znajomego co lowi z przyponem i nieraz ma lepsze wyniki odemnie,takze wiesz zdanie jest podzielone.ja jestem przeciw przyponom :) [2012-12-23 13:10]

koziolek95

No ja jak tylko pokazał się u nas lód łowiłem okonie na blaszkę z agrafką. Brania był nie powiem że nie jakoś spadku brań nie zauważyłem, jutro ponownie udaję się na łowy spod lodu i zobaczymy jaki będzie efekt. Czy brania na blaszkę z agrafką były z tego względu że był to pierwszy lód i okonie nie był aż tak ostrożne  ?! Nie wiem jutro się o tym przekonam pokombinuje i może znów uda się kilka pasiaków przechytrzyć ;] [2012-12-23 21:49]

gruby1-g3

No ja jak tylko pokazał się u nas lód łowiłem okonie na blaszkę z agrafką. Brania był nie powiem że nie jakoś spadku brań nie zauważyłem, jutro ponownie udaję się na łowy spod lodu i zobaczymy jaki będzie efekt. Czy brania na blaszkę z agrafką były z tego względu że był to pierwszy lód i okonie nie był aż tak ostrożne  ?! Nie wiem jutro się o tym przekonam pokombinuje i może znów uda się kilka pasiaków przechytrzyć ;]

jedna wyprawa nic nie powie..... ale wiem że stosowanie ów kombinacjii wpływa na brania i to baaaaaaardzo......
[2012-12-23 21:53]

mrozikk134

Ja też nie używam przyponu. Kilka razy próbowałem, ale brań było dużo mniej. Łowię okonie na blaszki samemu wykonane, więc zjedzenie przynęty przez szczupaka nie jest tak bolesne, bo mogę sobie zawsze zrobić dodatkowe kilka sztuk. Na pierwszym lodzie okonie biorą agresywnie i cieniutki wolfram ich nie odstrasza, ale później są ostrożniejsze. Agrafek używam najmniejszych, jakie uda mi się kupić i na które da się zaczepić moje blaszki - nie robię blaszek z uszkiem tylko wiercę dziurkę, więc nie każdą agrafkę da się zaczepić. Bez agrafki nie próbowałem, ale co do przyponu jestem pewien, że obniża liczbę brań okonia. [2013-01-10 17:43]

mateusz1382

Mam pytanie jak wiązać błystkę podlodowa? zawiązałem kilka razy ale szarpnołem lekko i się zrywało :( pomóżcie
[2013-01-12 21:42]

SZUWARdragon2

wezly.                             http://www.google.co.uk/search?q=wezly+wedkarskie&hl=en&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sdTxUNXBEoqp0AXVlICwDQ&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1163&bih=619 [2013-01-12 22:26]

mateusz1382

i który to węzeł ? ja jak wiązałem to próbowałem tego co krętlik sie wiążę
[2013-01-13 12:53]